Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LR Defender 110

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LR Defender 110

    Не съм вярвал ,че ще пусна такава тема някога ама е ............
    Имам оферта да закупя 110-ка 98-ма 2.5 TDI но хич си нямам и хабер какви са им болежките на серията .Мотора работи изключително приятно,скоростите се сменят без проблем няма хъркания и т.н.Има ръжда тук там повърхностно но нищо непоправимо.
    Казвайте какво да му гледам утре когато отида вече на окончателен оглед защото грам не разбирам от това нещо ..........
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_80 (1).JPG
Прегледи:1
Размер:19.6 КБ
ID:6052175Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_80 (2).JPG
Прегледи:1
Размер:20.4 КБ
ID:6052176
    Лудак

  • #2
    От: LR Defender 110

    Гледай да е с ляв волан

    Коментар


    • #3
      От: LR Defender 110

      Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
      Гледай да е с ляв волан
      Не става с ляв волан одавна съм при десните
      Лудак

      Коментар


      • #4
        От: LR Defender 110

        Ами с кое да започна:
        1. Купе- гледай за ръжда по преградата между моторен отсек и купе или bulkhead. Горе около рамката на прозореца, пантите и в краката на пасажера и шофьора.
        2. Рама - гледай за ръжда навсякъде, задната греда(броня) също е място което страда.
        3.Скорости- плавни превключване особено между 1ва и 2ра.
        4.Раздатка- при потегляне слушай за думкане- същото се усеща и когато рязко отнемеш и подадеш газ. - може да е от изходящия вал на скоростите както и от шарнира на А рамото. По малък вариант е да е от капачките на главината- увеличен луфт между тях и полуосите.
        5. Кормилна уредба- завърти волана до двете крайни положения - има ли шумове и задържания. Провери за течове по кормилната система.
        6. Мотор- провери нивото на антифриза, има ли следи от масло или майонеза. Провери отдолу за течове на масло- обикновено може да тече от семеринга на коляновия вал отзад от към скоростите. При спрян мотор хвани колелото кое върти перката. Пробвай да го разклатиш, ако има луфт радиале значи лагера в капака на ангренажа си е заминал- обикновено се купува цял капак и е скъпо. Има и ремонтни китове, но са с незнаен успех.
        Това е в общи линии. останалото се оправя лесно и не кои знае колко скъпо.
        Успех и поздрави.
        Симо
        Land Rover Defender 110SW 300tdi

        Коментар


        • #5
          От: LR Defender 110

          Благодаря на Симо !
          Автомобила вече е запазен .Другата седмица ще му оправя номерата и застраховката и ще му решим съдбата
          Лудак

          Коментар


          • #6
            От: LR Defender 110

            Ем чи пък ко като си ти харесва земаш го.Честит.
            Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
            КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

            Коментар


            • #7
              От: LR Defender 110

              Аре бе, кво стана, взе ли го???
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #8
                От: LR Defender 110

                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                Аре бе, кво стана, взе ли го???
                Да преди няколко дена но сигурно ще му пиша обява в продава .
                Лудак

                Коментар


                • #9
                  От: LR Defender 110

                  Щооооооо?

                  Коментар


                  • #10
                    От: LR Defender 110

                    Я раздувй, не се скатавай
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #11
                      От: LR Defender 110

                      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                      Я раздувй, не се скатавай
                      Ще ми се смееш !
                      Идеята бе и все още е да направиме нещо подобно и с него да пътуваме

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:c4.jpg
Прегледи:1
Размер:96.6 КБ
ID:5580500Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-26 21.05.05 (1).jpg
Прегледи:1
Размер:118.7 КБ
ID:5580498Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-05 20.35.35.jpg
Прегледи:1
Размер:73.4 КБ
ID:5580495Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-06-28 21.39.18.jpg
Прегледи:1
Размер:126.1 КБ
ID:5580492Натиснете снимката за да я уголемите

Име:c1 (1).jpg
Прегледи:1
Размер:89.6 КБ
ID:5580499Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-13 20.45.23.jpg
Прегледи:1
Размер:74.7 КБ
ID:5580496Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-01 14.27.56.jpg
Прегледи:1
Размер:134.3 КБ
ID:5580493Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-26 14.03.32.jpg
Прегледи:1
Размер:132.2 КБ
ID:5580497Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-02 20.16.51.jpg
Прегледи:1
Размер:116.5 КБ
ID:5580494
                      А през другото време да мога да го ползвам като пикап
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-26 20.21.09.jpg
Прегледи:1
Размер:148.6 КБ
ID:5580501

                      Къщичката от снимките излиза около 650 тукашни банкноти но не ми харесва тази дървения като цяло и отделно тежи 400 кг.По размерите на този проект почти съм/сме направил/и CAD чертеж на олекотена конструкция но по сметки цената за изработка и тук надхвърля 1000 паунда като работата по нея не броиме .....
                      Това което на мен не ми харесва е че е страшно неудобен за каране в градски условия и ще ми е страшна мъка ако го карам всеки ден....
                      Две коли е ограничението вкъщи !Леката кола е ясна и марката,модела и годината ,че даже и името и "Злобарка" .
                      "Злобара" обаче трябва хем да ми върши работа хем оффроуд качества да има хем и кемпер да става ...........
                      Аз знам ,че рано или късно ще се стигне до дълъг Y61 без задни седалки и покривна палатка !Някои мечтаят за цитирам "Искам да видя Индия и да се возя отгоре на влаковете там" а аз трябва да сбъдна тази мечта някой ден
                      Просто за в момента не виждам смисъл да наливам пари и след година две три отново ама в Y61 !
                      Като се вземе леката кола тогава ще го пусна официално за продажба а това ще е лятото чак защото се оказа ,че трябва да изкарам книжка и тук
                      Последно редактирано от Людмил Кюковски; 18-04-14, 10:59.
                      Лудак

                      Коментар


                      • #12
                        От: LR Defender 110

                        Пробвана игра с пикапа и кемпера. Никак , ама никак не е това , което аз пък и ти си мислим за него особено такъв модел дето поркива се издига толкова в небесата. Има едни дето се вдига покрива 60-80см. По-добър вариант са, но пак ти казвам, че ще стигнеш много бързо до извода, че не фо искаш вече. Стигнах до 80-ка и покривна палатка, напълно ме устройва. Това ти трябва и на теб до колкото те познавам. Иначе човек да си има пикап си е благинка отвсякъде!
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          От: LR Defender 110

                          Мисля че изначално си тръгнал в грешна посока.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #14
                            От: LR Defender 110

                            Извинявам се за офтопика ...
                            Първоначално публикуван от Людмил Кюковски Преглед на мнение
                            ... защото се оказа ,че трябва да изкарам книжка и тук
                            ... защо?!
                            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                            Коментар


                            • #15
                              От: LR Defender 110

                              Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                              Пробвана игра с пикапа и кемпера. Никак , ама никак не е това , което аз пък и ти си мислим за него особено такъв модел дето поркива се издига толкова в небесата. Има едни дето се вдига покрива 60-80см. По-добър вариант са, но пак ти казвам, че ще стигнеш много бързо до извода, че не фо искаш вече. Стигнах до 80-ка и покривна палатка, напълно ме устройва. Това ти трябва и на теб до колкото те познавам. Иначе човек да си има пикап си е благинка отвсякъде!
                              Тая идея пикап-кемпер точно от теб и един друг колега от форума я имам но немога да разбера защо не ти е харесала комбинацията ?
                              Лудак

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X