Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде и аз в Япония

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Айде и аз в Япония

    Благодаря, за снимките! Абонирам се към темата и очаквам още снимки и интересни неща.
    Поздрави!

    Коментар


    • #32
      От: Айде и аз в Япония

      Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
      Владо, а как е номера с пушенето в Япония? Като в Европа или по-свободно?
      Не съм видял някой да пуши. В сградата, в която сме има една тераса за пушене. Като се замисля и там не съм видял някой да пуши.

      Сетих се за боклука - имат много строги правила за разделянето на боклука, но доколкото разбрах правилата са отделни за всеки град. Явно зависи от рециклиращата техника, а не като при нас - събираме уж разделно, пък после един камион събира всичко накуп... Тук делят на пластмасови бутилки, друга пластмаса (при това етикетите на пластмасовите бутилки се махат, бутилките при тях си, а етикетите при другата пластмаса), горими материали, негорими не знам какво си... 1 минута се чудя как да си разделя боклука и къде да го хвърля

      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
      Владо, я пробвай да излезеш от WC-то без да пуснеш водата, че тук вървят едни митове.........
      СмрАди си на пропорционален принцип - колкото повече чакаш, толкова повече смрАди Бъзикам се - не съм го чакал да видя какво ще направи и нямам и намерение да чакам. Но пък като пуснеш тоалетната чиния пуска вода. Явно да се изцвъкаш на съвсем чисто... не знам.

      ПС: А, сега пробвах само да пусна чинията и нищо. Седнах и пусна водата. Станах, чаках, нищо. Пак седнах - пусна водата. Станах, чаках, пак нищо. Пуснах и капака и все тая. Или специално тая е счупена, или аз не мога да хвана логиката. Повече никакви експерименти с тоалетната.

      Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
      Знаеш ли, преди много години един приятел имаше гадже-японка и каза, че никога няма и да помисли за нещо друго, каквото и да е то. Викам му - Що, бе, какво толкова? - Отговори ми - ''Едва ли има на света други жени дето толкова да се стараят да ти угодят и да ти направят хубаво, както японките. Май се ожениха после ...............
      Утре пускам обява в местния вестник: "Българин с малка заплата и неясно бъдеще търси гадже-японка да му угажда. Възможност за женитба."

      Днес намерих и българското кисело мляко, но утре сутринта ще го опитвам, че сега съм на бира.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01698.jpg
Прегледи:1
Размер:83.6 КБ
ID:5578486

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01702.jpg
Прегледи:1
Размер:87.2 КБ
ID:5578487

      Иначе и тук се намират свестни мезета.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01704.jpg
Прегледи:1
Размер:142.5 КБ
ID:5578488
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #33
        От: Айде и аз в Япония

        хаха, верно спри с експериментите, че сигур има лимит за брой ползвания и да не седиш на сухо после
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #34
          От: Айде и аз в Япония

          Владо, поздравления! Уникално!
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • #35
            От: Айде и аз в Япония

            Ей, аз съм забравил сушито. Що не викате
            Това го взех в неделя от магазина:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1912066_10201729485498452_5726332131851924706_o.jpg
Прегледи:1
Размер:126.9 КБ
ID:5578496

            Почти успях да изям всичко...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01664.jpg
Прегледи:1
Размер:115.3 КБ
ID:5578497

            ... и си викам те това беше, опитах...
            ... и в понеделник организаторите осигуряват обяда...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1797468_10201734660147815_5009460381501503538_n.jpg
Прегледи:1
Размер:52.8 КБ
ID:5578498

            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #36
              Re: Айде и аз в Япония

              Супер Владо, мерси за споделеното.

              Коментар


              • #37
                От: Айде и аз в Япония

                Хехе. Стигна значи...
                За английския - имаш късмет, че го ползваш на летище, гара, автогара и в големи градове и туристически атракции. Влезеш ли малко в страната, тогава ще ми е кеф да ви гледам как си жестикулирате. Но дотам вероятно няма да го докараш.

                Страшни са цъфналите вишни! Два пъти ходих, но не можах да ги хвана.

                За чистотата - първото ми посещение беше в края на м. май. От 9 дни 6 валя. Като се прибрах в София се усетих, че маратонките, които постоянно се мокреха от дъжда и съхнеха, в крайна сметка се прибраха в България чисти. Никакви следи от кал или прахоляк. Имам чувството, че ако ходиш по чорапи по улиците и няма да се изцапат. И все пак, разходи се вечер след 22 часа по улиците и снимай изхвърлените по тротоарите торби с боклук. Сутрин това вече го няма, но явно преди да ги съберат нощем можеш да ги хванеш в мизерийка. Случи ми се да отида и в едно село веднъж, където нямаше въобще кофи за боклук, но който е чел моя пътепис го знае.

                Успешна командировка и използвай пълноценно вечерите за разходка!
                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                Коментар


                • #38
                  От: Айде и аз в Япония

                  Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                  Хехе. Стигна значи...
                  За английския - имаш късмет, че го ползваш на летище, гара, автогара и в големи градове и туристически атракции. Влезеш ли малко в страната, тогава ще ми е кеф да ви гледам как си жестикулирате. Но дотам вероятно няма да го докараш.
                  Е, да. Аз все пак се движа по оживените места. Иначе беше прав, че навигацията няма да ми трябва
                  Но пък си е друго да знаеш, че я имаш и да сверяваш. Тая карта от 2012 е идеална, но все така не мога да намеря нищо с нея

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00998.jpg
Прегледи:1
Размер:64.1 КБ
ID:5578650

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01228.jpg
Прегледи:1
Размер:69.0 КБ
ID:5578651

                  Програмите ползващи OpenStreet Map свършиха повече работа.

                  В твоя пътепис си писал за седмична карта за JR та тъкмо обмислям да купя една, че имам да ходя от Мито през Токио до Киото, после обратно до Токио и май ще е по-евтино с нея.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Айде и аз в Япония

                    То има различни видове. Някои ти дават право да ползваш Шинкансен, а някои не. Виж коя точно ще ти е необходима. А, да, нашата карта, която включваше Шинкансен, не ни позволяваше да ползваме по-бързия влак Nozomi, но разликата между двата е само 30 км/ч. Ние се возихме с 270, а Nozomi с 300. Не е болка за умиране.
                    ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                    СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                    Коментар


                    • #40
                      От: Айде и аз в Япония

                      Аааааа, т'ва не се издържа! То са мезета, то са бири, то е чудо . Че и Българско кисело мляко!
                      А иначе прав си, не ги смесвай с бирата, че следва взрив .
                      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                      Само DIESEL !!!

                      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Айде и аз в Япония

                        Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                        То има различни видове. Някои ти дават право да ползваш Шинкансен, а някои не. Виж коя точно ще ти е необходима. А, да, нашата карта, която включваше Шинкансен, не ни позволяваше да ползваме по-бързия влак Nozomi, но разликата между двата е само 30 км/ч. Ние се возихме с 270, а Nozomi с 300. Не е болка за умиране.
                        Тия се оляха. Аз как да ги позная Нозоми ли е, Мозоми ли е?

                        Днес гледам как да стигна от Токай до Уено и колко ще ми струва.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01707.jpg
Прегледи:2
Размер:80.4 КБ
ID:5578652

                        Хомммммммммммммммм...........

                        Добре, че си личи кръга. Значи 2270, ама автоматичните са само до 1660. Значи отиваме на гише. Тази сутрин в Мито се опитах да обясня, че ми трябва седмична карта - неуспешно
                        Страшна работа. Ако се бях сетил по-рано за седмичната щях да спестя едни 2000 йени за 4 дни разкатаване от Мито до Токай и обратно.

                        ПС: Даже не до Ueno, ще изляза направо на Hamamatsucho - цената е същата 2270. На Ueno само ще сменя линиите.

                        ПС 2: Я, че аз не мога да купя седмична карта оттук. Трябва да си купя Japan Railway Pass преди да дойда в Япония... Хоммммммммммммммммммммм...............
                        Последно редактирано от silverfox; 10-04-14, 03:59.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Айде и аз в Япония

                          Хаха! Първи срещи с японския език!
                          Гледай да помолиш някоя млада девойка или в краен случай младеж да ти помогнат. Те обикновено знаят английски и са по-отворени.
                          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                          Коментар


                          • #43
                            От: Айде и аз в Япония

                            Ех кога ще ги стигнем ..... може би ако коп'аме достатъчно на дълбоко може да се покажем при тях
                            Ама имам съмнения че към средата на земята Гандалф седи и вика: You shall not pass

                            Благодарско за споделеното Владо.
                            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Айде и аз в Япония

                              ...поздравления! Остана чаената церемония и... гейшата... или стига с тия стереотипи...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Айде и аз в Япония

                                Благодаря за споделеното!
                                Нека силата да бъде с нас!
                                Suzuki Grand Vitara
                                +34 642 91 4154

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X