Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ех, това заваряване на чугун...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Ех, това заваряване на чугун...

    Брей, да видиш ти:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MIGCUSI3MG1_1.jpg
Прегледи:1
Размер:211.3 КБ
ID:5695532

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MIGCUSI3MG1_2.jpg
Прегледи:1
Размер:222.2 КБ
ID:5695533

    Това е MIG, чист аргон, нулева подготовка (само го пръснах с обезмаслител и забърсах с не до там чист парцал), волтаж на минимум (около 14 волта, ако помня добре), и подаване като за около 80-100А черно с единица. Телта е ESAB Autrod 19.30, 1мм, иначе казано CuSi3Mg1. Неинверторно телоподаващо обаче ще види зор с тая постановка. При подкарването върти малко номера, но нищо съществено. Наслояването върху първия слой вече е безгрижно - работи все едно заваряваш черно.

    Другото дето се забелязва е че със същата тел и същите настройки върху обикновена стомана определено е по-безпроблемно. Може и да не съм си стегнал ролките на телоподаващото достатъчно, ама в бързината толкоз.

    Поне аз не забелязвам закален преходен слой - фрезовано е с фреза със сменяеми твърдосплавни пластини, със сравнително малък радиус. После пробвах леко шаброване с импровизиран инструмент (заострена плоска пила). Сега ще трябва да търся някаква фреза дето докарва по-приличен финиш. Тая определено не става за чугун - ъгъла на рязане и е твърде малък, и видно от снимките не реже а кърти дребни парченца от чугуна. От смазване файда няма - без смазване и на високи обороти (250, фрезата е май 80мм), финиша беше по-добър - изхвърляше си стружките. С маслото явно ги събира по инструмента и драска повече.

    Няколкото дупчици, дето се забелязват, са си чисто моя заслуга, докато си играя с настройките на машината. За проби с ВИГ не остана време. Подозирам че и с MIG, ако съм мазнал флюс, ще е по-добре. С ВИГ вероятно ще мога да разлея добавката по-добре, но предстои да видим.
    Последно редактирано от sparkybg; 20-12-15, 18:49.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #62
      От: Ех, това заваряване на чугун...

      Интересно е, благодаря за споделеното... но ако не е нахално, може ли малко повече снимки, детайла преди и след наваряването, детайла преди фрезовата операция... надявам се да си направил?

      Скороста на телта обаче не можах да схвана колко е?Нали е ДЕЛ машината, кажи направо стойноста?

      Коментар


      • #63
        От: Ех, това заваряване на чугун...

        Не е DEL машина. Просто читав китайски инвертор, купуван още когато DEL ги нямаше в сегания им вид и струващ 1500 кинта без ДДС директно от Китай.

        Това са сухи тренировки върху бракуван фланец за универсал на струг. Дебел е около 30мм. Нищо не съм му правил, просто пуснах машината, наварих обилно около едното ръбче, високо около 5мм, после го фрезовах докато излезе чугуна под наваряваното. За половин час - толкова. Преди това пренамотавах тел от импровизирана макара върху макарата ми с неръждавейка, гресирах и регулирах лагерите на главата на фрезата и други подобни щуротии.

        ...а, и половин час си търсих шублера. Тръгнах да меря нещо, извадих го от шкафа, тръгнах междувременно да си взема лист да пиша размери и съм го оставил някъде - все едно потъна в дън земя. А съм го бил оставил върху шкафа, ама кой да се сети да си вдигне погледа над нивото на носа.

        Както се вижда от снимката, все пак има малко разтопено от основния детайл - контура на ръбчето на чугуна не е съесем равен. Но нищо не следва от това - до колкото четох тоя 1% манган в тела е точно за това - да поеме въглерода и да спре "избелването" на чугуна по границата. То това е нещото, дето исках да избегна - закаляването по ръба. Тънкостта е да държиш тела потопен постоянно във ваната, тоест освен при стартирането, колкото е възможно дъгата да не пипа дирекно основния материал. Щом горе-долу му хванах цаката след първите няколко опита, значи не е философия.

        Следва да се отбележи че навареното е по-меко от чугуна, както си и пише по книгите. Усетих го при беглия опит за шаброване. За мен беше важно да няма осезаема разлика в нивата на навареното и чугуна след фрезоване, което би се случило ако беше неръждавейка.

        Вероятно (ако ги има на склад и продават на бройка), ще опитам и РЕДЗ електроди за възстановяване на чугун Castolin 2-44. Имат такива за стар неизвестен чугун, окислен или напоен с масло, и без подгряване, с твърдост около 165 (това от снимките е с около 80-90) - точно моя случай. Ако остане време да отида и до там де. Че трябва да търся фрези, да купя материал за новия клин, да си взема косъм линия от някъде, и подложни лентички, май с дебелина 2 стотни, а после да мисля и крепежи за седлото и прочие полюции.

        Скороста на тела е като за нормален режим заваряване с черна тел 1мм и около 80-100А. Не я знам колко е метри/минута - машината ми е с проста врътка с числа, нямащи общо директно със скоростта. Волтажа и индуктивността са на минимум. Настройката не е по-трудна от тая за черно - просто гледаш режима да е "нормален" и да не топи базовия материал, тоест дъгата да е достатъчно тясна че да не излиза твърде от ваната. Получава се малко трупане по тоя начин, но пък се фрезова лесно после, та не е проблем.
        Последно редактирано от sparkybg; 20-12-15, 23:24.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          От: Ех, това заваряване на чугун...

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          С ВИГ вероятно ще мога да разлея добавката по-добре, но предстои да видим.
          Може да пробваш импулсно на около 1Хц.
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • #65
            От: Ех, това заваряване на чугун...

            Може да пробваш импулсно на около 1Хц.
            Това майтап ли е?

            Коментар


            • #66
              От: Ех, това заваряване на чугун...

              Не, не е майтап!
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • #67
                От: Ех, това заваряване на чугун...

                Мислех да "давам газ" с педала, вместо пулс.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #68
                  От: Ех, това заваряване на чугун...

                  здравейте колеги нека да кажа и аз от опит не от книги макар че трябва да се чете но;OK92.18 и OK92.58 с обратна полярност и студено заваряване имам най добри резултати като 92.58 може чугун с конструкционна стомана.По-метода ВИГ с подавачен сигмент от бутало със подавачен L16 не става. Но по-някога и да се изпикаеш отгоре му се тя не става и за това отказвам на клиенти с чугуна

                  Коментар


                  • #69
                    От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Малко в страни от темата, но преди няколко страници се говореше за наваряване на отчупено парче чугун. Как и кой го наварява и получи ли се добре? Сега и аз имам отчупено парче чугун което трябва да се навари и да се възстанови резбата между стария и новия чугун, което според мен е невъзможно!
                    Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
                    0884837709
                    0878383528

                    Коментар


                    • #70
                      От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Аз го наварих онова за примера, и тепърва ще наварявам реалния детайл. Ама наварявам със силициев бронз, а не с чугун. То не е и точно заваряване - топи се само добавъчния материал. По-скоро е запояване. На английски е "brazing".

                      Иначе, Castolin имат, поне според написаното, идеални електроди за целта. Впрочем имат и електроди за заваряване на изпускателни колектори, които по принцип се водят незаваряеми. Лично обаче не съм пробвал никое от двете.

                      Що не щракнеш някоя снимка и да я сложиш в темата "Еx, това заваряване на чугун". Със сигурност ще се намери кой да ти отговори - аз далеч не съм твърде компетентен по въпроса.

                      Резбата обикновено не е чак такъв проблем, ако останалото се получи. Ако трябва да запълва цялата дупка и се прави наново от нула. Понеже за заваряване на чугун се използват обикновено материали, които остават малко или много пластични след това, не виждам особена драма във възстановяването на резбата. Ама зависи де - щракни една снимка в оная тема - ще каже много повече от всичкото писане.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        С добавъчен материал INOKS неръждавейка става също много добре.
                        При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Скоро си строших менгемето. От оня тип, дето се стяга към плота с 1 болт. Много се ядосах, щото съм го купувал от магазина, нищо, че беше преди 20 години. Завариха ми основата с неръждаеми електроди, някакви и за сега държи.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Ех, това заваряване на чугун...

                            Ето това е проблема който успях да постигна днес!

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:203003 - Копие.jpg
Прегледи:1
Размер:179.1 КБ
ID:5700039
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:203010 - Копие.jpg
Прегледи:1
Размер:142.2 КБ
ID:5700040
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:203025 - Копие.jpg
Прегледи:1
Размер:172.9 КБ
ID:5700041
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:203044 - Копие.jpg
Прегледи:1
Размер:150.6 КБ
ID:5700042
                            Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
                            0884837709
                            0878383528

                            Коментар


                            • #74
                              От: Ех, това заваряване на чугун...

                              Не искам да съм пророк,но ми изглежда по структура на тъп прост сив туч(чугун на едри кристали),който почти не се заварява.Успех!
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #75
                                От: Ех, това заваряване на чугун...

                                Гадно. Не знам какво да кажа по въпроса. Какво държи въпросния болт? Това ми се чини че е върху двигател? Може ли счупения детайл да се демонтира, или е обемист/тежък/проблемен за вадене? Питам, защото на място не го виждам как ще се възстанови, дори и да може.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X