Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с нокти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с нокти

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0007.jpg
Прегледи:1
Размер:91.2 КБ
ID:6051873Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0008.jpg
Прегледи:1
Размер:89.5 КБ
ID:6051874Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0009.jpg
Прегледи:1
Размер:90.2 КБ
ID:6051875

    Това представляват в момента ноктите на палците на дъщеря ми. Проблема е от доста време, първо се появи на нокътя на десния крак. Тукашните доктори извадиха нокътя, след което той започваше да расте до някъде и в един момент спираше растежа...След време се появи и на левия крак. Една година ходихме всеки месец в Александровска болница при препоръчана ни лекарка, но траен ефект от лечението нямаше. Имам чувството, че просто опитваше разни варианти...В момента ноктите са надебелени и от няколко дена се появи възпалението в основата и болка, която се предава нагоре. Работата отива пак към вадене на нокътя...
    Проблемите са, че освен болката, от надебеления нокът не може да носи някои обувки, защото опира и боли, за сандали и чехли не говорим изобщо...

    Търся съвет за лекар, който би решил проблема.

  • #2
    От: Проблем с нокти

    Братче, същото нещо се появи на мой приятел от носене на маратонки тип калеври, от онези кожените, тънки, струващи една чанта пари, и като цяло страшно неудобни. Имаше абсолютно същия резултат - закривяване на палеца навътре, падане на нокъта, болки ..........
    Незнам какви обувки носи щерка ти, но ако е станала жертва на модата ...........
    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
    Само DIESEL !!!

    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с нокти

      Не бих казал, че е жертва на модата. Казват, че се получавало от травми...Няколко години играеше спортни танци, там се носят специални обувки та евентуално от там да е, но в случая търсим решение.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с нокти

        И да не се екстирпират ноктите те сами ще паднат!Тук става въпрос за микоза върху която е насложена бактериална инфекция/на единия пръст има и панарициум/.Лечението продължително-6 месеца с антимикотици.Също се вижда и хипертрофия на тъканта около нокътната плочка която може да се наложи да бъде оперативно резицирана.Носене на широки и качествени обувки/от ест .кожа но дори хастара и стелката/.Локалното лечение е почти без смисъл!-освен добрата хигиена и бани със смрадлика.Един дерматолог с акъла си може да свърши работата.Впрочем лечението е интердисциплинарно-може да се включи хирург и ортопедо-травматолог.
        Също препоръчвам Ро графия за изключване на костен панарициум!
        Знам че поста ми е изпълнен с термини но няма как да Ви го обясня другояче!
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с нокти

          Съвет със свестен кожен лекар не за микоза, а за псориазис. Знам, че звучи неприятно, но потърсете решение в тази насока. Дано се оправи детето!
          Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с нокти

            ООО , може , пич, може! Ай сега ще го перефразирам на български - " И да не се премахнат ( изстръгнат ) ноктите те сами ще паднат! Тук става въпрос за бактериална инфекция / на единия пръст има и възпаление на тъканта около нокътя/. Лечението е продължително - 6 месеца с противогъбични лекарства. Също се вижда и разрастване на тъканта около нокътя , която може да се наложи да бъде оперативно отстранена. Носене......... и т.н. ......... Един кожен лекар с достатъчно познания и опит може да свърши работа. Впрочем лечението е от няколко специалиста ..... Също препоръчвам рентгенова снимка за изключване на възпалителни промени на костта! "
            Така е по-разбираемо за читателите на този форум, мисля! И според мен е по-"лекарски" да обясним на пациента разбираемо какво би могло да е лечението , а не да го затрупваме с латински термини , които не винаги са ясни на този , който ги използва!
            Поздрави!

            Този пост е за колегата Михов 1969 !
            Б. Бонев
            0осем88две6шест71три

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с нокти

              Благодаря на всички включили се с мнения!
              Относно възпалението на костта - правихме снимки преди време и нямаше проблем.
              В александровска болница правиха изследване за гъбички и беше отрицателно, но въпреки това лекарката предписваше и анти микотични лекарства, както и такива за стимулиране на растежа на ноктите. В интерес на истината имаше някакво подобрение, но постоянната смяна на лекарствата, както и минималния ефект определено не ми вдъхваха доверие и след година ежемесечно пътуване до София се отказахме от въпросната лекарка.
              И опираме до проблема - търся конкретен лекар, който би се заел с лечението, и би ни препратил към другите специалисти /стигнах до извод, че лечението ще е комплексно от няколко специалисти/. Аз съм от Видин, но ще пътуваме до където трябва, било с направление, било с плащане.
              Последно редактирано от Сашо; 06-04-14, 01:03.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с нокти

                Др. Кристина Рачева 0898 34 93 18 или 087 9999 862
                Кожна клиника в 29то ДКЦ жк Гоце делчев София.
                Поне ще знае къде да Ви насочи.
                Успех!

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с нокти

                  Първоначално публикуван от bojitch
                  Единствено решение, вътрешно приемане на антибиотик ORUNGAL.
                  Лечението е много продължително - от порядъка на година, но задължително се започва с вътрешно приемане на антибиотик. Той се натрупва в ноктите и оказва постоянно въздействие върху гъбичките.
                  Колега, а какво става с черния дроб от този препарат ? Дори и да си лекар, не мисля че трябва да предписваш лекарства по снимка във форума.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с нокти

                    Първоначално публикуван от Сашо Преглед на мнение
                    Благодаря на всички включили се с мнения!
                    Относно възпалението на костта - правихме снимки преди време и нямаше проблем.
                    В александровска болница правиха изследване за гъбички и беше отрицателно, но въпреки това лекарката предписваше и анти микотични лекарства, както и такива за стимулиране на растежа на ноктите. В интерес на истината имаше някакво подобрение, но постоянната смяна на лекарствата, както и минималния ефект определено не ми вдъхваха доверие и след година ежемесечно пътуване до София се отказахме от въпросната лекарка.
                    И опираме до проблема - търся конкретен лекар, който би се заел с лечението, и би ни препратил към другите специалисти /стигнах до извод, че лечението ще е комплексно от няколко специалисти/. Аз съм от Видин, но ще пътуваме до където трябва, било с направление, било с плащане.
                    Тъща ми е лекар в твоя "хубав регион", тя ми препоръчваше кожния доктор от Лом, не ти е далече, разпитай, иди, губиш 3 часа и под 50 кинта за гориво и преглед евентуално... успех и дано скоро се оправи щерката!
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с нокти

                      Две неща без да съм лекар.
                      Първо: Ноктите на краката израстват бавно, резултат от лечението под 3 (три) месеца няма как да се види.
                      Второ: Във връзка с горното избери си един лекуващ лекар, и поне 6 (шест) месеца не сменяй и не "допълвай" лечението му.


                      Трето (лично): аз "гъбясвам" и от нерви, родителите ми с помоща на Създателя са ми дали силно OBD....ама ми отне много години във война със света около мен, както и с приятели и роднини, докато се науча да разпознавам сигналите му......т.е. Сашо освен очеизвадното просто противогъбично лечение (антимикотична терапия) опитай се да поговориш с младата дама дали "не я стяга чепика някъде". С моята това не го бях постигнал, и после в "онази тема" знаеш...
                      "нервите" дават изключително много странични и странни на пръв поглед проявления и те не се лекуват със скалпел.....
                      П.П. Не ползвай при един разговор "лечени" и "пари", пътя води през травматологият към гробищата
                      Последно редактирано от дядо владо; 06-04-14, 22:05.
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с нокти

                        Утре ще се консулираме със специалист и ще решим как да продължи тая сага...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с нокти

                          Първоначално публикуван от bokomo
                          Още един път те моля най-любезно ясно да се идентифицираш като човек, без медицинско образование и практика.
                          Нищо общо с темата!
                          По темата: Ами опитвам се да спестя на момичето годините мъчения по опитите да се излекува, да спестя физическите болки, да спестя сериозни средства за съмнителни мазила...
                          Още веднаж: Да, при такова развитие на заболяването, няма излекувал се без вътрешен прием на специализиран антибиотик! За съжаление, той е токсичен, но всички специални лекарства са такива и лекарят ще прецени ползата и вредата от него. Като препоръчвам такова лечение, на никого не завирам хапчетата в устата.
                          А за темпото, мисля, се разбрахме.
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с нокти

                            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                            лекарят ще прецени
                            А, е това е приказката. Има достатъчно добри специалисти поне в София. Преди повече от 20г ходих при специалист във военна болница за излекуване на гъбички по ноктите /Онихомикоза/ и той ми каза така. Лечение има но е скъпо, с Орунгал. Ще трябва да избереш обаче какво искаш - хубави нокти и проблеми с черен дроб и някои други органи или грозни нокти и здраво тяло. Е, избрах второто. И сега ноктите ми са ужасни и мога да ги режа само със специални клещи, но пък нямам проблеми със здравето.
                            Затова по горе писах, че е работа на специалист да раздава лекарства, защото ще знае кое и как. Хайде със здраве.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с нокти

                              Здравейте,
                              Аз имам същия проблем от 8 год. Няколко години ме лекуваха с антибиотици понеже било гъбички, но никой не ми беше правил изследвания. Накрая се намери един лекар който ме изпрати за изследвания за гъбички. След един месец резултатите бяха готови и се оказа , че не е гъбички. Така и не ми намери лечение, ако на Вас са намерили МОЛЯ ВИ кажете ми, за да мога и аз да се излекувам.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X