Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лебеда на Крум

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Лебеда на Крум

    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
    Ако се запази ръчния лост при повреда в системата(напр. скъсано жило), пак ще може да се работи с лебедката. Зъбите на муфата дори и да са без наклон(както е оригинално) при напрежение на лебедката не могат да се изключат!
    Ръчния лост ще го запазя задължително. Ако със сигурност муфата неможе да се самоизключи, ще направя така че тя да се включва с пружина а да се изключва с жилото.
    http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

    Коментар


    • #32
      От: Лебеда на Крум

      Круме направи си управлението пневматично, аз като намеря лебедка така ще го направя. Другото което е ще вкарам въжето в тръба и в щасито където го позволява. Довечера мога да ти пусна един чертеж как мисля да е при мен ако искаш
      Газ 69 2.4i
      Густо майна, пътят свърши !!!
      GSM: О895 7О6О59

      Коментар


      • #33
        От: Лебеда на Крум

        Пусни ще се радвам да видя и още идеи. Управлението за сега ще е с ръчна със сигурност. Поне е лесно за изпълнение. Ще видим как действа и ако не ми харесва ще се прави пак.
        http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

        Коментар


        • #34
          От: Лебеда на Крум

          Първоначално публикуван от Агоп Серопян (аниматора) Преглед на мнение
          Круме направи си управлението пневматично, аз като намеря лебедка така ще го направя. Другото което е ще вкарам въжето в тръба и в щасито където го позволява. Довечера мога да ти пусна един чертеж как мисля да е при мен ако искаш
          Защо се мъчите да усложнявате системата? За какво е тая пневматика? Започваш да зависиш от тръби, клапани, компресор, ресийвър, кабели, копчета, бушони и т.н. Според мен с едно или с две жила е съвсем приемлив вариант. Другото е за това вкарване в шасито. Не, че и мойта не е в шасито, но според мен на Крум стана по-добре. Няколко пъти до сега съм страдал за това, че муфата ми е от страни. При Крум е почти в средата. Да не казвам колко мръсотия ще натъпква въжето в тая тръба. Не дай си Боже да трябва да се сменя.
          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

          Коментар


          • #35
            От: Лебеда на Крум

            Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
            Защо се мъчите да усложнявате системата? За какво е тая пневматика? Започваш да зависиш от тръби, клапани, компресор, ресийвър, кабели, копчета, бушони и т.н. Според мен с едно или с две жила е съвсем приемлив вариант. Другото е за това вкарване в шасито. Не, че и мойта не е в шасито, но според мен на Крум стана по-добре. Няколко пъти до сега съм страдал за това, че муфата ми е от страни. При Крум е почти в средата. Да не казвам колко мръсотия ще натъпква въжето в тая тръба. Не дай си Боже да трябва да се сменя.
            Относно вкарването в шасито да допълня, че рязане и заваряване по шасито не е желателно.
            Относно пневматиката- така и така един трофи джип задължително трябва да има компресор, защо да не се инсталира в система в колата? И гумите ще си помпа, и ще управлява лебедки, блокажи и т.н.
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • #36
              От: Лебеда на Крум

              Аз я мисля ей така като в началото върви в тръба после с 2 ролки правя чупката за да докарам въжето по средата на барабана. От барабана до ролката ще има около 70см и мисля че ще е постатъчно за да нарежда въжето правилно.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo 27-06-2013 13 21 21.jpg
Прегледи:1
Размер:136.1 КБ
ID:5578848
              Газ 69 2.4i
              Густо майна, пътят свърши !!!
              GSM: О895 7О6О59

              Коментар


              • #37
                От: Лебеда на Крум

                Това което си измислил е добре, но ако барабана е оригиналния, т.е. не скъсяван тези 70 см мисля че ще са малко. При мен са малко по-малко от 70 см и се навива по средата. Е верно че пробата не беше под товар и я пробвахме колкото да навием въжето на барабана. Утре ще я пробвам и под товар хем да видя дали муфата се стреми към изключване.
                http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

                Коментар


                • #38
                  От: Лебеда на Крум

                  Не искам да съм лош пророк, но с жило НЕ става, пробвах с какви ли не жила и пружини, не си губете времето в експерименти.
                  Веднъж муфата, като зацепи за барабана няма освобождаване, не знам как става това, така , че не се притеснявайте от самоизключване.
                  Защо бягате от хидро решението на проблема, това са помпи, който се ремонтират за по 2-3лв., в гората, без скоби, инжинери, компютри и др. сложни работи.
                  Въжето трябва да излиза на повече от метър свободно от лебедката, за да се навива добре, но проблема е , че барабана на лебедката е прекалено дълъг- 33 см., при мен сложих ръчен редач на въжето - един лост, който завършва във формата на вилица и м-у нея минава въжето, така мога принудително да местя въжето, където искам.
                  Редача е зад дясната седалка на повече от метър от лебедката.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Лебеда на Крум

                    Муфата зацепена не може да се самоизключи ако я натиска пружина , която ще ти служи и да се самозацепи след като си бил на свободен ход . Управлението можеш да го решиш със жило , хидравличен или пневматичен цилиндър , но както и да го направиш винаги трябва да действа на отключване за да може дори и при авария на отключващият механизъм да имаш работеща лебедка , на която ще можеш да развиваш и навиваш на ход . Колкото до муфата , не можеш да я изключиш под товар или поне без да я повредиш или счупиш . Ако имаш компресор пневматиката е по лесна за изпълнение , става и с жило - старата ми механична лебедка беше така и не съм късал жило никога , просото под товар нямаш силата да го скъсаш . Разстоянието от лебедката до макарата трябва да е минимум 1 метър , да е централно разположена макарата за да се навива горе долу коректно . Така навито въжето ще се вреже в долните витки и няма да можеш да го изтеглиш , за развиване при теглене назад забрави ако барабана ти не се върти леко . Ще ти трябва и натискач на въжето защото при освобождаване витките се охлабват , правят "мустак" и въжето се премачква и няма развиване . Тръбата до дюзата е силно препоръчителна - пази въжето от механични повреди / видя на Кърджали камъните дето удряха отдолу по шасито / , също така не позволява на въжето да се закачи някъде по шаси или двигател при неволно охлабване , диаметъра на тръбата трябва да е не по малко от 20 мм вътрешно , за да може премачкано въже свободно да върви , на дюзата също . Не се изкушавай по високата скорост на дърпане защото много лесно ще скъсаш въжето при някое неочаквано препятствие . Профилите и на мен ми се виждат слаби - силата на лебедката е голяма и мисля че при някое неочаквано запъване в камък или скала ще ги сгъне до редуктора .
                    VEREYA MOTORSPORT TEAM

                    Коментар


                    • #40
                      От: Лебеда на Крум

                      Първоначално публикуван от Крум(bizkit_boy) Преглед на мнение
                      Това което си измислил е добре, но ако барабана е оригиналния, т.е. не скъсяван тези 70 см мисля че ще са малко. При мен са малко по-малко от 70 см и се навива по средата. Е верно че пробата не беше под товар и я пробвахме колкото да навием въжето на барабана. Утре ще я пробвам и под товар хем да видя дали муфата се стреми към изключване.
                      Определено барабанът ще го намалям (диаметър и дължина), не виждам зашо ми е толкова голям барабан.
                      Газ 69 2.4i
                      Густо майна, пътят свърши !!!
                      GSM: О895 7О6О59

                      Коментар


                      • #41
                        От: Лебеда на Крум

                        Първоначално публикуван от Агоп Серопян (аниматора) Преглед на мнение
                        Определено барабанът ще го намалям (диаметър и дължина), не виждам зашо ми е толкова голям барабан.
                        Намаляването на дължината и диаметъра няма да ти помогнат да се реди въжето правилно , а при по голям диаметър на барабана ще имаш по висока скорост на теглене . За правилно нареждане ти трябва свободно въже 1.20 - 1.30 м , центриране на въжето в средата на барабана , нареждане плътно на първи ред ака трябва на ръка , винаги навиване на въжето при някакъв товар / поне с ръце да задържаш и създаваш усилие на въжето , ама в състезание много рядко имаш време за това / . Въпреки това без редач / там пък е една друга галимация / няма как въжето да се реди идеално ...
                        VEREYA MOTORSPORT TEAM

                        Коментар


                        • #42
                          От: Лебеда на Крум

                          Преди България трофи направих някои доработки по лебедката. Управлението на муфата го направих да изключва с жило, а да включва с пружина. Другото което направих бе да сложа натискач на въжето. На България трофи най-накрая направихме истински тест на лебедката. Е няма такава благинка.
                          90% от случаите се дърпахме на неутрална на РК. Вярно е, че когато лебедката е под напрежение никога неможеш да изключиш муфата с жилото, но когато включиш на задна и отпуснеш съединителя всичко става лесно. После пружината без проблем си включва муфата при върнато жило.
                          С натискача проблемът със саморазвиването на въжето на барабана почти изчезна. Дори и малко се подобри нареждането на въжето на барабана, макар че има още много какво да се желае. Неправилния избор на въже (10 мм меко) обаче ни изигра лоша шега. За двата дни го скъсахме най-малко 15 пъти и сега сигурно от 60м остана 50м.
                          Слагам и малко снимки от телефона - не са много добри ама няма и много място за снимане.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18052014360.jpg
Прегледи:1
Размер:78.8 КБ
ID:5593812

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18052014361.jpg
Прегледи:1
Размер:62.4 КБ
ID:5593813

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18052014362.jpg
Прегледи:1
Размер:72.5 КБ
ID:5593815

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18052014363.jpg
Прегледи:1
Размер:45.6 КБ
ID:5593816

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18052014364.jpg
Прегледи:1
Размер:47.2 КБ
ID:5593817

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18052014359.jpg
Прегледи:1
Размер:59.3 КБ
ID:5593818
                          http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

                          Коментар


                          • #43
                            От: Лебеда на Крум

                            Колега ще търсиш изцяло метално въже без каквито и да е конци в него защото иначе въжето се сплесква, гърчи и е ад да се работи с него, казвам го от опит.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Лебеда на Крум

                              Първоначално публикуван от Крум(bizkit_boy) Преглед на мнение
                              Преди България трофи направих някои доработки по лебедката. Управлението на муфата го направих да изключва с жило, а да включва с пружина. Другото което направих бе да сложа натискач на въжето. На България трофи най-накрая направихме истински тест на лебедката. Е няма такава благинка.
                              90% от случаите се дърпахме на неутрална на РК. Вярно е, че когато лебедката е под напрежение никога неможеш да изключиш муфата с жилото, но когато включиш на задна и отпуснеш съединителя всичко става лесно. После пружината без проблем си включва муфата при върнато жило.
                              С натискача проблемът със саморазвиването на въжето на барабана почти изчезна. Дори и малко се подобри нареждането на въжето на барабана, макар че има още много какво да се желае. Неправилния избор на въже (10 мм меко) обаче ни изигра лоша шега. За двата дни го скъсахме най-малко 15 пъти и сега сигурно от 60м остана 50м.
                              Слагам и малко снимки от телефона - не са много добри ама няма и много място за снимане.
                              Натискач / водач за въжето е нещо много важно. Всички останали се прецакахме и навихме въжетата на муфата. Бакалов даже си счупи редуктора следствие на това. Саморазвиването е огромен проблем.

                              Относно дебелината на въжето и аз съм с 10 мм - специализирано за лебедки. Взимам го от Варна и досега съм късал само ако забравя да изключа КОМ-а. Виж вече второ въже от 70 м съсипах с това саморазвиване.

                              Ти с какво точно въже си?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X