Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лебеда на Крум

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лебеда на Крум

    Пожелавам успех.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #17
      От: Лебеда на Крум

      Как само на един профил, бе Тарга??!!?? Ти ме върна в първи клас. Два профила има, един пред и един зад. На задния профил отгоре има планка с две дупки в които се фиксира лоста на зацепващия механизъм. За Кърджали ще е така. По-късно ще се прави привод за управление от купето. Дупката на джуката верно е малка, но по този чертеж стругаря ми е направил няколко и всички са с 8мм въже и дупка 12мм е идеална.
      Джуката е добре да е низко. По-добре да се опитва да вдигне гумите нагоре вместо да се мъчи да забива надолу. Поставена е точно в контура на обеците на ресьорите. Ваденето на въжето при забита плоча при всички положения е секс и вадещия го е от пасивната страна.
      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

      Коментар


      • #18
        От: Лебеда на Крум

        Първоначално публикуван от Крум(bizkit_boy) Преглед на мнение
        За съжаление няма да има време за тренировки преди Кърджали, ще се учим на бойното поле. Даже навигатора, ще се запознава с функциите на новата придобивка утре преди старта. Хубавото е, че електрическата работи, с нея поне е тренирано достатъчно.
        Трябва да не забравяш да изключваш КОМ-а. Това е най-важното, че или гъне или къса. Липсата на управление отвътре не никак добре, и при мен все още е така, навигатора тича по 2 пъти. Теглене на 1-ва и 2-ра при мен най-добре се получава.

        Доколкото разбрах за трасетата на Кърджали, може би няма да ти се налага да ползваш лебедката повече от 1 - 2 пъти , даже може би нито един път. Уаз-а си е проходим.

        Коментар


        • #19
          От: Лебеда на Крум

          Най важното нещо въжето да е под напън,охлабили се за малко завърта на обратно и блокирва.Много пъти по тази причина съм си провалял финала.Успех и дано нямаш моите проблеми.

          Коментар


          • #20
            От: Лебеда на Крум

            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
            1- Профила не е слаб, но въпреки това ще се огъне до редуктора. Нямаш представа как дърпа това нещо. Сложи кници или яки шини на тясната страна.
            2- Джуката е много ниско. Като се забие плочата на лебедката в ската и това въже няма вадене.
            3- Малка и е дупката. Като се намачка въжето (а то ще се намачка, защото не се навива коректно) ще затегне в дупката и пак няма вадене.
            4 - Като се намачка ще затегне и в двете макари дето му сменят посоката.
            5- Въжето не се нарежда коректно на макарата. На снимката положението е търпимо, но под товар горните витки ще пропаднат под долните, с всички последствия от това.
            6- Няма управление на лебедката от купето. Това значи, че или трябва да я развивате на задна, което си е изключително гадно (2 години опит) или навигатора да я отключи, да се качи по баира за да я върже и да се върне да я включи. Или да слезе пилота да я свърши тая работа. Като гледам къде е монтирана обаче, не съм сигурен, че ще е възможно изобщо, още повече в някое блато.
            1 - Профилите са два - по същия начин като на Стоян. Най-ясно се вижда на 1-те снимки където лебедката е още на масата.
            2 - Планката за дюзата е на нивото на обеците на ресьорите. Куката на въжето внаги ще се закача над плочата за ел лебедката.
            3 - Това може и да е така, но и е лесно поправимо - дюзата се маха.
            4 - Тук след експлоатация ще се вди.
            5 - Просто няма достатъчно място за да изтеглим блока още напред, за да се нарежда както трябва.
            6 - Това ще се направи, но сега нямаше време за изпълнението му. Ще се направи и водач за възможност за тегле и назад.

            Благодаря на Росен за чудесно изпълнената задачата, и то то за този кратък срок. Експлоатацията ще покаже евентуални грешки, и след това ще се вземат мерки за отстраняването им.

            Благодаря на всички за мненията и пожеланията.
            http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

            Коментар


            • #21
              От: Лебеда на Крум

              На Стоян предната греда на лебедката съм я подпрял с две тръби разположени V-образно така, както е подпряна оригинално задната греда на Уаза. Препоръчвам ви да го направите и вие, особено с това изтъняване на гредата над фланеца за кардана.
              Да защитите репутацията на марката на Кърджали, въпреки очакваното бързо и леко трасе!
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #22
                От: Лебеда на Крум

                от къкво е лебедката

                Коментар


                • #23
                  От: Лебеда на Крум

                  БТР
                  Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                  Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лебеда на Крум

                    Върнахме се от Кърджали, макар и много лошото представяне на машината, е време да продължа с доработките. Не можахме да пробваме лебедката в трасето, но се надявам да имаме такава възможност в някое от следващите състезания. На дневен ред са няколко неща, като едното е да сложа управление на лебедката от купето. Виждал съм няколко изпълнения и сега се чудя как да го изпълня. Със сигурност задействането на муфата на лебедката в едната посока, ще е със лост от ръчна спирачка на автомобил и жило. В другата посока, ще му действа пружина. Сега голямото чудене е за това, кое в коя посока да действа. Жилото да заключва или да изключва муфата на лебеда. По принцип бях намислил жилото да заключва муфата, но след като видях и обратния вариант сега се чудя кой от двата варианта е по-удачен. При този вид лебедки са ми казвали, че ако не се заключи щифта за заключване на муфата, тя се стремяла да се самоизключи при дърпане. Ако това е вярно, то горния вариант би бил по-удачен защото ръчната се самозаключва, а не се знае дали пружината ще може да държи муфата включена при напрежение. Ще съм благодарен и на вашите мнения по въпроса, за да може да го направя по правилния начин.
                    Поздрави.
                    http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

                    Коментар


                    • #25
                      От: Лебеда на Крум

                      Само едно ще ти кажа:
                      Скъсахме жилото. Какво следва?
                      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лебеда на Крум

                        Колега според мен най правилният начин е една пружина да зацепва муфата а друга пружина по силна закачена на края на жилото да я изключва. Процедурата е, връщаш ръчката едната пружина започва да дърпа муфата и в момента в който зъбите се нагласят тя щраква и включва, за изключване дърпаш ръчката другата пружина се разтяга започва да дърпа муфата за изключване като тази пружина е по силна (за да може да преодолее първата пружина) и в момента в който напрежението в зъбите изчезне муфата се изключва.Иначе без пружина вероятността да скъсаш жило е голяма.
                        Имам лебедка по системата която описах и досега никакви проблеми.А зъбите съм ги направил с лек наклон и няма изключване при навиване.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Лебеда на Крум

                          То и все едно да изпадне или се счупи и пружината, шанс. При такъв развой на събитията, остава да си има освен отвътре тази система да седи и ръчната система за зацепване- отцепване отзад, при варянт на отказ на допълнителната да работи орегиналата?
                          Случайни хора УАЗ не карат

                          Коментар


                          • #28
                            От: Лебеда на Крум

                            Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                            Само едно ще ти кажа:
                            Скъсахме жилото. Какво следва?
                            Ел лебедката, или ръчно зацепване - отцепване. За последното трябва да измисля начин да си остане, без да пречи на това което ще е от купето.
                            Колега според мен най правилният начин е една пружина да зацепва муфата а друга пружина по силна закачена на края на жилото да я изключва. Процедурата е, връщаш ръчката едната пружина започва да дърпа муфата и в момента в който зъбите се нагласят тя щраква и включва, за изключване дърпаш ръчката другата пружина се разтяга започва да дърпа муфата за изключване като тази пружина е по силна (за да може да преодолее първата пружина) и в момента в който напрежението в зъбите изчезне муфата се изключва.Иначе без пружина вероятността да скъсаш жило е голяма.
                            Имам лебедка по системата която описах и досега никакви проблеми.А зъбите съм ги направил с лек наклон и няма изключване при навиване.
                            И при двата варианта ако направя зъбите наклонени, при навиване на въжето до край, или ако остане под напрежение, ще трябва да включвам раздатката на неутрална, да включа на задна за да отпусна въжето за да може муфата да се изключи.
                            Май е най-добре да видя под напрежение дали въобще изключва муфата и каква пружина ще и трябва за да я удържи. Само че без работещ заден мост, трябва да е някъде на равно и със спирачки.
                            http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Лебеда на Крум

                              Май никой не ме разбра
                              Искам да кажа, че когато се скъса жилото или се счупи пружина или нещо в системата дефектира, изкорми или счупи лебедката трябва да се отцепи. Ако без намеса е постоянно зацепена работата не е добре.
                              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Лебеда на Крум

                                Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                                Май никой не ме разбра
                                Искам да кажа, че когато се скъса жилото или се счупи пружина или нещо в системата дефектира, изкорми или счупи лебедката трябва да се отцепи. Ако без намеса е постоянно зацепена работата не е добре.
                                Ако се запази ръчния лост при повреда в системата(напр. скъсано жило), пак ще може да се работи с лебедката. Зъбите на муфата дори и да са без наклон(както е оригинално) при напрежение на лебедката не могат да се изключат!
                                За мен правилния начин е муфата да се изключва и включва със сила. Киро от Видин го е решил с хидравлична помпа и цилиндър от съединител на Москвич. Ние със Стоян ще го правим с пневматичен цилиндър.
                                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X