Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на джип за всекидневието и още нещо ? ? ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на джип за всекидневието и още нещо ? ? ?

    Здравейте колеги,така предстои ми закупуване на нова 4х4 машина.До скоро карах Сузуки Витара с което се разделих.Отделил съм 8000лв за новата предобивка и желая да е след 2000 год.Искам да го карам ежедневно и да е удобен при пътуване на дълги разстояния,все пак изминавам около 160км до работа и обратно,като зимата изминавам 10км.под изключителен наклон и е изключено да излезя с автомобила.Та гоня май най-вече комфорт и удобство за пътя,за семейството,а не за офроуд.Аз лично съм се спрял на JEEP GRAND CHEROKEE 3.1 или 2.7 мотор.Оглеждам се и за др.модели но този май най ми допадна като поддръжка,разход и удобство.Очаквам вашите мнения и съвети за които ще ви бъда благодарен.

  • #2
    От: Избор на джип за всекидневието и още нещо ? ? ?

    3.1 по-скоро НЕ! Има голям шанс за "подводни камъни". 2.7 или по-добре 4.7 + газ. Аз смятам втория за по-евтин (икономически изгоден) вариянт. Ако е "куадра драйв" още по-добре.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Избор на джип за всекидневието и още нещо ? ? ?

      Хюндай Теракан, търси преди фейслифта за да ти остане някой лев за обслужване..

      Коментар


      • #4
        От: Избор на джип за всекидневието и още нещо ? ? ?

        Аз съм 2.7, защото го използвам за абсолютно същото нещо, за което го търси и колегата. А и съм пристрастен де
        WG 2.7 CRD

        Коментар


        • #5
          От: Избор на джип за всекидневието и още нещо ? ? ?

          здр.колеги,значи разбрах м/у 2.7 и 3.1 да избера 2.7 макар и във форъма така като гледам май по добър дават 3.1 естествено зависи на какво ще попаднеш.За 4.7 незнам не съм се замислял а Хюндая не съм и гледал като модел.Имам време и мисля да се поогледам добре преди да се спра на нещо,единствения проблем е че вече в 4-та автокъща като стане за въпрос за допитване до специалист са съгласни но в техен сервиз,безплатно съответно с гаранция за него,но на мен нещо не ми допада идеята.Та в крайна сметка може да се допитам до някой от вас съответно с почерпка де .Поздрави и продължавайте да дерзаете по темата та да видим на какво ще се спра в крайна сметка с ваша помощ де.Лек и приятен ден на всички

          Коментар


          • #6
            От: Избор на джип за всекидневието и още нещо ? ? ?

            Въпреки, че не съм привърженик на азиатската техника и по-точно на корейската, бих ти предложил да погледнеш Hyundai Santa-Fe 2.0CRDi, не е истински "джип", но колкото отзиви съм прочел за него са все добри, а и братовчед ми кара от година и нещо такъв и е доволен.

            Коментар


            • #7
              От: Избор на джип за всекидневието и още нещо ? ? ?

              Първоначално публикуван от ivo_ioGM Преглед на мнение
              ...За 4.7 незнам не съм се замислял а Хюндая не съм и гледал като модел.Имам време и мисля да се поогледам добре преди да се спра на нещо,единствения проблем е че вече в 4-та автокъща като стане за въпрос за допитване до специалист са съгласни но в техен сервиз,безплатно съответно с гаранция за него,но на мен нещо не ми допада идеята.Та в крайна сметка може да се допитам до някой от вас съответно с почерпка де ...
              Корейците са добри , но предложението на Дядо Владо е по-добро ! Ако се спреш на Джип ще го търсиш него и ще се разберете да му го закараш на преглед . По-добре дай 50-ина лева за платформа ,но да си сигурен в това ,което взимаш ! Търговците почнат ли да се опъват значи бегай далече не си отишъл да им се молиш , а им носиш пари на ръка ! 8000 лв. ще ти стигнат за закупуване , но си приготви още 2000 лв. за обслужване и евентуално постягане .

              Коментар


              • #8
                От: Избор на джип за всекидневието и още нещо ? ? ?

                Първоначално публикуван от ivo_ioGM Преглед на мнение
                ... вече в 4-та автокъща като стане за въпрос за допитване до специалист са съгласни но в техен сервиз, безплатно съответно с гаранция за него ...
                Гаранция за какво? Че ще ти каже, каквото им изнася на автоджамбазите? Бягай от такива. Парите за евентуални ремонти ти ще ги даваш.

                Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                Корейците са добри , но предложението на Дядо Владо е по-добро ! ...
                Кое е по-добро може да се каже при конкретно сравняване на конкретни автомобили. Но като цяло, сравнението по отношение на надеждност между Крайслер и Хюндай определено е в полза на корейците ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на джип за всекидневието и още нещо ? ? ?

                  Стоя зад мнението ,че когато става въпрос за употребявани автомобили то трябва да се гледа състоянието на конкретни екземпляри , но правилата на форума забраняват пускането на линкове към обяви то разсъжденията са ми по-скоро емоционални !
                  Дизелов Теракан не съм имал и не съм карал , но поради притежаването на кореец от същата марка се зачитам в подфорума й по-задълбочено и там се споменава за проблем с помпата и дюзите и съм останал с впечатление ,че въпроса е не дали , а кога !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на джип за всекидневието и още нещо ? ? ?

                    Първоначално публикуван от ivo_ioGM Преглед на мнение
                    здр.колеги,значи разбрах м/у 2.7 и 3.1 да избера 2.7 макар и във форъма така като гледам май по добър дават 3.1 ...
                    Не знам колко си чел, ама 3,1 е един от най-оплюваните двигатели в този форум. Той е с италиански произход - на VM motori и са всеизвестни проблемите с пргряването му, гарнитури и пукане на глави. Не че няма хора които си ги карат безгрижно

                    Дядо Владо е един от разбирачите на Jeep и през ръце му са минали доста бройки такива машини. Знае им тънкостите и възможните проблеми. Така че ако се спреш на тази марка - задължително нека той да погледне екземпляра. Като левова равностойност един Jeep дизел гори колкото 4,7 V8 на газ. Но бензиновия върви доста повече и е доста по-надеден като двигател. Разбира се данъкът му е по-голям

                    Само с направи добре сметката дали е финансово изгодно да взимаш голям джип. Тези 160 км до работа и обратно са си сериозен пробег - пет дни в седмицата и така цяла година. Дали не е по-добре да вземеш нещо по-малко и леко с двигател около 2000 кубика било то бензин или дизел? Не ти знам доходите, нито мерака за такава машина
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на джип за всекидневието и още нещо ? ? ?

                      За около 50хил.км. на година и WJ не ми се струва достатъчно надежден, освен че обслужването му става дебело, да не говорим за горивото, дори и на газ, под 15/100 няма да падне.
                      търси увеличаване на бюджета или по-стара, проста и надеждна джипка.
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на джип за всекидневието и още нещо ? ? ?

                        Мерси за отговорите,1-во на работа съм не повече от 10 дни в месеца,но мисля с това да не ви занимавам,2-ро относно финансовите ми средства съм си направил сметка и си търся това което мога да поддържам,просто не съм запознат с тази марка както и другите,карал съм от моделите 4х4-джипове Витара02г. и Рендж ролвар 98г,за това се допитвам до вас.Като ремонти освен нормалното обслужване и някой друг датчик или тампон,носач или нещо от този род не съм правил до сега по тях.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на джип за всекидневието и още нещо ? ? ?

                          А какво ще кажете за Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D след 2002г дълга база

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на джип за всекидневието и още нещо ? ? ?

                            Сега виждам темата, поздравления за това, че си се насочил правилно от първия път-поне аз бих избрал гранд при твоите изисквания...
                            Погледни в раздела продавам, ако решиш че може да е бензин има един гранд, който се продава от утвърден участник във форума на много близка цена до тази която търсиш и е с LPG(ако не успееш да намериш обявата, кажи да ти пратя линк не искам да пускам тук, за да не излезе като реклама).
                            Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                            Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на джип за всекидневието и още нещо ? ? ?

                              Аз лично бих препоръчал Рейнд Роувър Р38 4.0-4.6 по твой избор и двата са си хубави мотори.Частите са евтини в Англия, лукса определено е далече от Гранда.
                              sigpic
                              Land rover lightweight-series 3
                              Range Rover V8
                              Range Rover Classic Vouge SE V8
                              Mercedes G280

                              ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X