Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходка до язовир Калин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Разходка до язовир Калин

    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
    С извинение за прозаичния въпрос на фона на невероятните ти фотографии , но какво е мнението ти за поведението на KM2-ките по заледените и заснежени участъци на този път?
    Ами гола вода са. Не стават. Нагоре по леда как да е - със засилка се минава, ама надолу си брах страх.
    В по-дълбоките преспи боксувах лошо и докато давах назад джипа започна да се плъзга страничо към дерето. Затова реших да не си пробвам късмета и от стената на язовира нагоре продължих пеш.
    Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
    0888/00-55-37

    Коментар


    • #32
      От: Разходка до язовир Калин

      Прекрасна природа е там. Особенно когато сте били там. Долу е есен а горе вече зимата е дошла. Трябва да отидете и в началото на лятото да си наберете най-ароматната и едра мащерка . Расте точно на серпентините преди язовира. Поздрави !
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #33
        От: Разходка до язовир Калин

        Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
        Прекрасна природа е там. Особенно когато сте били там. Долу е есен а горе вече зимата е дошла. Трябва да отидете и в началото на лятото да си наберете най-ароматната и едра мащерка . Расте точно на серпентините преди язовира. Поздрави !
        Да, невероятно е! Много ме впечатли. Вижда се прекрасно Мусала и Мальовица.
        Имам и подробен разказ и още снимки на: http://audibg.com/forum/index.php?sh...post&p=1672893 , но трябва регистрация. Тук има ограничения за броя снимки в един пост и затова не успях да копирам целия разказ.

        Качили се до самия язовир насреща ви е връх Калин (2668м) - пада се вдясно от Винчето.



        От него пък се виждат Калинини езера и хижа Иван Вазов в ниското, а насреща ви е Отовишки рид



        От Отовишки рид се достига до Отовишки връх (2696м) откъдето може да видите Седемте рилски езера наредени едно зад друго



        Това искам да го зърна с очите си догодина. Сега ползвам чужда снимка.
        Последно редактирано от verter; 24-10-11, 21:56.
        Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
        0888/00-55-37

        Коментар


        • #34
          От: Разходка до язовир Калин

          БЛАГОДАРЯ за прекрасните снимки!!!

          п.п.Поздрави имаш и от Калата Марков. Той ми показва снимки от Люлин планина.

          Коментар


          • #35
            От: Разходка до язовир Калин

            Там бях по работа на 16 септември. Ето няколко снимки:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020988.jpg
Прегледи:1
Размер:199.3 КБ
ID:5314687Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020989.jpg
Прегледи:1
Размер:166.9 КБ
ID:5314688Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020991.jpg
Прегледи:1
Размер:256.3 КБ
ID:5314689Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020992.jpg
Прегледи:1
Размер:270.5 КБ
ID:5314690Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020993.jpg
Прегледи:1
Размер:202.2 КБ
ID:5314691Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020994.jpg
Прегледи:1
Размер:215.4 КБ
ID:5314692Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020995.jpg
Прегледи:1
Размер:181.1 КБ
ID:5314693Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020996.jpg
Прегледи:1
Размер:172.7 КБ
ID:5314694Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020997.jpg
Прегледи:1
Размер:199.6 КБ
ID:5314695Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020999.jpg
Прегледи:1
Размер:224.1 КБ
ID:5314696Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030002.jpg
Прегледи:1
Размер:199.4 КБ
ID:5314697Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030003.jpg
Прегледи:1
Размер:203.1 КБ
ID:5314698Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030004.jpg
Прегледи:1
Размер:234.5 КБ
ID:5314699
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #36
              От: Разходка до язовир Калин

              Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение

              ...

              От Отовишки рид се достига до Отовишки връх (2696м) откъдето може да видите Седемте рилски езера наредени едно зад друго

              ...

              Това искам да го зърна с очите си догодина. Сега ползвам чужда снимка.
              Ако човек реши да иде за 2 дни, къде може да спи? На Иван Вазов? И колко е далеч хижа Иван Вазов от там, докъдето може да се стигне с кола?
              А колко е далече Отовишки връх от там, докъдето може да се стигне с кола (с джип, де) ?
              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
              Gabriel Garcia Mаrquez

              Коментар


              • #37
                От: Разходка до язовир Калин

                И има ли проблем с бариери и т.н.?
                "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                Gabriel Garcia Mаrquez

                Коментар


                • #38
                  От: Разходка до язовир Калин

                  Мисля няма проблем.
                  Има един човек, който си записва в една тетрадка номер на автомобил и номер на лична карта. Предупреди ме за лед и това беше.

                  Като се качите до язовира излизате на едно голямо плато. Там ще видите тази постройка в далечината. Това е "Винчето"



                  Принципно оттам минава пътят. От Винчето се спуска стръмно надолу (пак по пътя) към Калинини езера и язовир Карагьол, където пътя свършва. От Калинини езера хижа Иван Вазов се вижда, както и от Винчето де. От езерата предполагам е на 30-40 минути пеш. За спането не знам как стоят нещата.
                  Ако се наложи да оставите колата на Винчето хижата мисля е на около час пеш. Спускането от Винчето е северен склон и вероятно ще си има сняг и лед.
                  Ако пък се наложи като мен да оставите колата под стената на язовир Калин до обслужващата сграда, то тогава пътят до Винчето е около час, час и 15 минути пеш.


                  Това са Калинини езера


                  Вижда се и пътят виещ до тях. Ето го по отблизо.



                  Иван Вазов се пада надясно на снимката, а Винчето е в ляво откъдето слиза пътя. Въобще не изглежда проходим.


                  От хижата до Отовишки връх трябва да е около час и малко пеш
                  .


                  Спретнах някаква импровизирана карта за ориентир.


                  Пътят се вижда ясно - белият плътен контур.

                  В червено е язовир Калин.

                  Жълтото е малък Калин
                  Тъмно червеното е връх Калин
                  Зеленото е Винчето
                  В розово са оградени Калинини езера
                  В синьо е маркиран язовир Карагьол
                  Лилавото е хижа Иван Вазов
                  Бялото е Отовишки връх.

                  Окото и Сълзата от седемте рилски езера са буквално до бялото заграждение. Не успях да ги хвана на картата, но са в непосредствена близост. Ако се спуснеш по дупе от върха ще цопнеш в тях :-))))
                  Последно редактирано от verter; 26-10-11, 20:09.
                  Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                  0888/00-55-37

                  Коментар


                  • #39
                    От: Разходка до язовир Калин

                    Супер! Благодаря за указанията!
                    За сега съм решил да спя на хижа Иван Вазов. Очаквам голям студ да бера...
                    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                    Gabriel Garcia Mаrquez

                    Коментар


                    • #40
                      От: Разходка до язовир Калин

                      Ходих и беше чудесно, друго не мога да кажа. Ще кача снимки, въпреки, че направих голям гаф със снимането. Всъщност няколко гафа, но единия беше много кофти

                      Яз. Калин е първият, до който се стига, нали? А кой е този малко по-нагоре от него, който изглежда и по-голям?

                      Освен това има и трети, долу в ниското, до Тъмното езеро (ако не бъркам езерото). Той кой е? Беше почти празен. Най-интересното е, че от него право нагоре по баира тръгва някаква ЖП линия. Някой знае ли за какво е?
                      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                      Gabriel Garcia Mаrquez

                      Коментар


                      • #41
                        От: Разходка до язовир Калин

                        Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
                        Яз. Калин е първият, до който се стига, нали? А кой е този малко по-нагоре от него, който изглежда и по-голям?

                        Освен това има и трети, долу в ниското, до Тъмното езеро (ако не бъркам езерото). Той кой е? Беше почти празен. Най-интересното е, че от него право нагоре по баира тръгва някаква ЖП линия. Някой знае ли за какво е?
                        Язовир Калин е първият, до който се достига, да,след това, както колегата от горния пост е написал се стига до Винчето (има един изоставен трафопост там), и като погледнеш от там в ниското е Карагьол. На картата от горния пост са показани двата язовира (те са три, с Мали Калин) и езерата.

                        Карагьол (Черното езеро) е на почти същата надморска височина като Калин и са свързани с тунел, скачени съдове. До него (Карагьол) има едно малко езеро-Кривото езеро. Почти празен е, защото пускат понякога вода за Дупница от него (когато е много сушава годината-както тази). А тая ЖП линия и цялата история е много интересна, но ей тука има достатъчно информация за тия неща:

                        http://www.bg-tourinfo.com/kalin.htm

                        П.П.
                        Сега се сетих, че това на аватара ми е връх Голям Полич сниман от Винчето
                        Последно редактирано от binky; 31-10-11, 21:34. Причина: Допълнение

                        Коментар


                        • #42
                          От: Разходка до язовир Калин

                          Първоначално публикуван от binky Преглед на мнение
                          ...
                          А тая ЖП линия и цялата история е много интересна, но ей тука има достатъчно информация за тия неща:

                          http://www.bg-tourinfo.com/kalin.htm
                          Много интересна статия, изчетох я цялата. Ето и един цитат от нея:
                          "И все пак язовирът е построен с общите усилия на много хора - освен да ограбва частна собственост и да изпраща по лагери, Народната власт е успяла да осъществи и някои градивни неща. Друг е въпросът, че в началото социализмът е сторен от хора, расли и изграждали се като личности по времето на капитализма. Впоследствие капитализмът след 1989 г. се гради от хора, родени по времето на социализма и резултатите са налице в момента."



                          Първоначално публикуван от binky Преглед на мнение
                          П.П.
                          Сега се сетих, че това на аватара ми е връх Голям Полич сниман от Винчето
                          Аз пък мислех, че това на аватара ти е предницата на Тойота
                          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                          Gabriel Garcia Mаrquez

                          Коментар


                          • #43
                            От: Разходка до язовир Калин

                            Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
                            Аз пък мислех, че това на аватара ти е предницата на Тойота

                            Идеята на снимката беше да съчетая върха с джипката, че само връх или джипка на една снимка ми се видя банално (както казва Пипси от "С деца на море" http://www.youtube.com/watch?feature...OOcyiM#t=2972s )

                            Извинявам се за спама

                            Коментар


                            • #44
                              От: Разходка до язовир Калин

                              Първоначално публикуван от binky Преглед на мнение
                              Идеята на снимката беше да съчетая върха с джипката, че само връх или джипка на една снимка ми се видя банално (както казва Пипси от "С деца на море" http://www.youtube.com/watch?feature...OOcyiM#t=2972s )

                              Извинявам се за спама
                              Не, бе, аватара е готин и двете се виждат, само се бъзикам, щото аз първо Тойотата видях
                              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                              Gabriel Garcia Mаrquez

                              Коментар


                              • #45
                                От: Разходка до язовир Калин

                                Тази тема ме накара да преживея много впечатляващ за мене уикенд, който започнах да описвам ей тук: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=130822
                                "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                                Gabriel Garcia Mаrquez

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X