Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hyundai Tucson около 2005

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Hyundai Tucson около 2005

    Здравейте колеги,
    От много време се възползвам от съветите във форума, но най-накрая се наложи да се регистрирам
    Доста теми изчетох, но няколко пъти се задава въпрос за "дизел или бензин" и след 2 поста се обръща на размер на гумите и шарки
    Причината е, че днес СантаФето отпадна като вариант и се търси Туксон.
    Искам автоматик, но ме притесняват тея 112 к.с. на дизела.
    Бензинови версии намерих само една "2.0 140к.с." и една "2.7 175к.с."
    Смятам да слагам газово, разликата все пак е сериозна на сегашните цени.
    Дизела не е отпаднал окончателно, но няма ли да е много заспал автоматик със 112 коня...
    Има и 6 степенни ръчни скоростни кутии, на варианта със 140 к.с. но на няколко места видях да се оплакват от съединител и маховик (или нещо такова) + 10 годишен дизел...май ме чакат големи ремонти.
    Благодаря предварително
    Хюндай Туксон 2.7 V6 4x4
    a.k.a. Паркетник ;)

  • #2
    От: Hyundai Tucson около 2005

    112- те к.с. си го движат перфектно. Има също и дизел 140 к.с. Гледай също за Киа от тия години. Нямат разлика. Бензин 2,7 не е много разпространен на Туксон по нашите ширини. Като цяло, много приятно СУВ-че. Градски разход в София около 11,5- 12.
    Успех в избора.
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • #3
      От: Hyundai Tucson около 2005

      Благодаря, за бързия отговор
      140-те коня нямат вариант с автомат, имат 6 степенна скоростна, ама сякаш не ми се иска да направя компромис с това.
      112те коня ли горят на автоматика 11-12 градско?
      Хюндай Туксон 2.7 V6 4x4
      a.k.a. Паркетник ;)

      Коментар


      • #4
        От: Hyundai Tucson около 2005

        Първоначално публикуван от djendov Преглед на мнение
        на няколко места видях да се оплакват от съединител и маховик (или нещо такова)
        Мисля че това са проблеми с автомобили на възраст по принцип, и не са непременно специфични слаби места на Туксон. В класациите за надеждност обикновено се движи в челните места, леко зад Тойота.


        Фабричните кусури на тази кола са само козметични. Автоматикът обаче действително изисква повече мощност иначе се усеща че му липсват коне, 112 определено не са достатъчни, освен ако не си решил да караш по пенсионерски... Вариянтът 2.7л е основно с автоматик и се усеща по-немощен от този с 2.0л. Щом си решил автомат, вземай възможно по-мощния, не си струва да се пести точно от тук.

        Коментар


        • #5
          От: Hyundai Tucson около 2005

          Благодаря колеги,
          Значи варианта 112к.с. отпада. Няма да ходя на състезания, но имам 40г. до пенсия
          Не разбрах май правилно, 2.7 литра е по-немощен от 2.0 така ли? защото е с 36 коня поповече.
          Другия вариант е да поръчам да ми внесат, ама щом има само един да се продава в България, това не значи ли, че после и с резервни части ще удрям греда?
          И много много краен вариант остава ръчната 6 степенна на дизела, но както казах, иска ми се да се поглезя с автомата
          Едоорс, разход 11-12 казваш за автоматика 112 к.с. ли?
          Хюндай Туксон 2.7 V6 4x4
          a.k.a. Паркетник ;)

          Коментар


          • #6
            От: Hyundai Tucson около 2005

            Първоначално публикуван от djendov Преглед на мнение
            Едоорс, разход 11-12 казваш за автоматика 112 к.с. ли?
            Да. Автоматик, 2.0, дизел, 112 к.с. Според мен не е бавен. Автоматът компенсира малката с мощност с често превключване, включително и на най-ниската предавка. Колата си се кара юнашки вече 7-8 години. Имахме идея да и ремапваме софтуера. Около 700 лв излизаше, но до сега не сме стигнали до там.
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #7
              От: Hyundai Tucson около 2005

              Явно ще търся някой от Варна, да ми направи едно показно. Бензиновите варианти почти не се намират, а 11-12 градско ми звучи приемливо...
              Гледам в германското мобиле има няколко варианта бензинови, ама ако се поръча някой да донесе, първо се плаща или след като видиш колата плащаш?
              Хюндай Туксон 2.7 V6 4x4
              a.k.a. Паркетник ;)

              Коментар


              • #8
                От: Hyundai Tucson около 2005

                Първоначално публикуван от djendov Преглед на мнение
                Явно ще търся някой от Варна, да ми направи едно показно. Бензиновите варианти почти не се намират, а 11-12 градско ми звучи приемливо...
                Гледам в германското мобиле има няколко варианта бензинови, ама ако се поръча някой да донесе, първо се плаща или след като видиш колата плащаш?
                За София имам вариянт за теб - ако имаш път къмто там - на лични да те свържа с когото трябва.

                Коментар


                • #9
                  От: Hyundai Tucson около 2005

                  За София и аз мога да ти осигуря тест-драйв.
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • #10
                    От: Hyundai Tucson около 2005

                    Благодаря колеги,
                    изключително отзивчиви сте То само със седене във Варна няма да стане, ще имам предвид предложението ви.
                    За сега изкочи вариант 2.0I 140k.s. във Варна, но няма круиз контрол. Утре ще звъня в хюндай, дали могат да сложат и на каква цена...
                    ако не се решя да я взема, остава да паля колата и да дойда да се възползвам от офертите ви
                    Хюндай Туксон 2.7 V6 4x4
                    a.k.a. Паркетник ;)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Hyundai Tucson около 2005

                      Ако избереш бензинов вариант и му сложиш газ, ще изгубиш голяма час, от и без това малкия му багажник.
                      Нямам наблюдения за дизеловия /112 к.с./ с автомата дали е бавен, но миналата година, купихме на детето дизелов /2,0л.,140к.с, ръчка-6 ск., 2008г./ и сравнявайки го с Хондата от аватара /2,2л.-140к.с./, е доста по-бавен.
                      Разликата във вървежа е огромна, въпреки еднаквите к.с., а и разхода при Туксона е 2л. отгоре /градско около 10,5л./.
                      Има прилична возия /струва ми се по-добра от на Хондата - спрямо дупки и неравности/, но е малко мек при завоите.
                      Иначе като общо, е едно много приятно и удобно да каране джипче, както в града, така и извън него.

                      на няколко места видях да се оплакват от съединител и маховик (или нещо такова) + 10 годишен дизел...май ме чакат големи ремонти.
                      Съединителя не е проблем /не е толкова скъп/, демфперния маховик е по-скъпия в случая, но това се отнася за всички автомобили с такъв вид маховик. Обикновено изкарват по 180-200х.км. и са в порядъка от 1000-2000 лв. /според зависи, от къде и какъв/, то това важи и горе долу за турбината, но няма да се плашиш - като му дойде времето ще го мислиш, просто го имай на предвид, защото няма да е нов и с гаранция.

                      Гледам в германското мобиле има няколко варианта бензинови, ама ако се поръча някой да донесе, първо се плаща или след като видиш колата плащаш?
                      Моя съвет е, кола с поръчка по картинка, без да си я видял да не купуваш! Отиваш, виждаш, пробваш, проверяваш по-възможност историята и ако прецениш че това е твоята кола, я плащаш.
                      Успех!
                      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Hyundai Tucson около 2005

                        Благодаря, Емо
                        Има една във В.Т. 2.7 170 коня...май ще отида и нея да видя. Първо ми се иска да видя всички варианти с автоматична ск.кутия и ако не ми се получи тогава ще се прежаля за ръчна. Успокоих се иначе за съединителя и маховика..200х.км са доста!
                        Варианта с газовото продължавам да го обмислям сериозно, губя една резервна гума, а багажника няма да ми трябва да снабдявам магазин. най много количката на детето и 2-3 чанти да хвърлим отзад, пък в краен случей ако реша да се изнасям от апартамента, ще сваля резервната гума за пренасянето
                        Да...малко е досадно, но пък 14-15 газ са много далеч от 12 дизел... Иначе започнах да търся връзка в Германия, да съдейства , но за сега без особен успех.
                        Иначе и Хондите гледах, но не ми допадат на външен вид(не че има голяма разлика)
                        Хюндай Туксон 2.7 V6 4x4
                        a.k.a. Паркетник ;)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Hyundai Tucson около 2005

                          Първоначално публикуван от djendov Преглед на мнение
                          ........ а багажника няма да ми трябва да снабдявам магазин. най много количката на детето и 2-3 чанти да хвърлим отзад, пък в краен случей ако реша да се изнасям от апартамента, ще сваля резервната гума за пренасянето.......
                          Багажника в този му вид, стига само за сгъваема детска количка /сложена на ебем-страна/ + максимум 1 средно голям сак, а ти мечтаеш да набуташ 3 чанти и резервната гума - няма да се получи упражнението.
                          Казвам ти го защото дъщерята, точно за това използва колата - да си вози 7 месечниия си син.Самия багажник, създава илюзия за по-голям обем, но пробвай за да се убедиш.
                          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Hyundai Tucson около 2005

                            Значи трябва да тествам! наистина ми изглежда нормално голям, ама щом си минал през това
                            Понеделник паля колата и отивам до В.Т. за тая 2.7 да я видя, ама ако отпадне направо незнам в каква посока да поема. 140 коня дизела няма автоматик...
                            Гледах днес и ЦР-Втата, ама хем са доста по-стари за тея пари, хем и ми изглеждат по-големи...
                            Хюндай Туксон 2.7 V6 4x4
                            a.k.a. Паркетник ;)

                            Коментар


                            • #15
                              От: Hyundai Tucson около 2005

                              Не те разубеждавам, нито те навивам за Хонда, просто споделям реално от съпоставката която правя.Ето ти една снимка, за да придобиеш представа за какво говоря:


                              Иначе, в момента може да се намери читав Туксон /около 2008г./ за около 11х.лв., което като съотношение пари-кола, е добър вариант.
                              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X