Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Британец уби шестима талибани с един изстрел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Британец уби шестима талибани с един изстрел

    Британец уби шестима талибани с един изстрел

    Снайперистът уцелил бомбата, която камикадзе опасал около тялото сиПубликувано: 1 апр. 2014, 13:32 | Обновено: 1 апр. 2014, 13:32

    Лондон, Великобритания


    Британски войник, носещ L115A3 със стабилизатор




    20-годишен британски снайперист е убил шест талибански бойци с един куршум. Той успял да уцели детонатора на взривното устройство, което е било опасано около тялото на единия от бунтовниците. Точният изстрел е направен от 850 метра разстояние, съобщава “Скай нюз”.Така британецът задействал бомбата и камикадзето, заедно с петимата си другари, хвръкнали във въздуха. Снайперистът, чието име не се споменава, е бил участник в операция за обезвреждане на терорист самоубиец. Британците, придружавани от афганистански бойци, се изправили пред 20 талибани.

    Снайперистът е използвал карабина L115A3, произвеждана във Великобритания, която е най-мощната снайперистка пушка. Незнайният ефрейтор е предотвратил и втори атентат. Това се изяснило, след като в близост до първата експлозия е открито още един пакет с експлозиви, прикрепен към елече, което е трябвало да бъде облечено от второ камикадзе.

    Опасаният с експлозиви бунтовник също е носил елече. Той е бил забелязан от снайпериста докато се прокрадвал между дърветата и изведнъж изскочил от един изкоп. Носел автомат.

    Британецът докладвал по радиостанцията случващото се. В един момент имало пауза, а после той казал на колегите си: “Мисля, че току-що убих атентатор-самоубиец с бомба. Останалите бяха убити при взрива”.

    Инцидентът, станал през декември в Какаран, Южен Афганистан, току-що беше разсекретен. Министерството на отбраната описва L115A3 като “най-съвременното оръжие, което се използва за намиране и елиминиране на вражеска дейност”.

    Публикувано в "Блиц".
    Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
    "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

  • #2
    От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

    Дайте по същество. За грамотноста на списващите напоследък знаем.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #3
      От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

      Дори да е истина, надали стрелеца се е целил точно в детонатора на бомбата. Това, че е уцелил талибана е похвално но да се опитва някой да ме убеди, че от судурнайси ил'ди куприльона метра е боцнал точно детонатора - тц, не вярвам... Жив късмет за стрелеца и липса на такъв за ответната страна.
      42

      Коментар


      • #4
        От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:NewspaperGenerator.jpg
Прегледи:1
Размер:78.1 КБ
ID:5575925
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          [ATTACH=CONFIG]697780[/ATTACH]
















          Яко! Караш ме да се чувствам спИцЯлен.
          42

          Коментар


          • #6
            От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

            Ти ми намери истински генератор на вестници който да работи читаво с кирилица и да не генерира бъгове и ела гледай
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

              Аз пьк казвам,че точно там се е целил,не е тьсил главата или макарите на рязания,ако е видял и детонатора ммммммм ашколсун,аферим,машаала.За кьсмета и карька сьм с 2 рьце сьгласен.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Аз пьк казвам,че точно там се е целил,не е тьсил главата или макарите на рязания,ако е видял и детонатора ммммммм ашколсун,аферим,машаала.За кьсмета и карька сьм с 2 рьце сьгласен.
                Интересно каква оптика ще да е ползвал за да се цели в нещо...да речем с размерите на стар живачен термометър на разстояние осемстенипеесе метра. Ако и талибюгата е шавал...хм. Ако носих шапка в момента, бих я свалил на 20 годишния стрелец, въоръжен с най-добрата пушка на света
                Последно редактирано от derhunter; 01-04-14, 19:26. Причина: Гагичови номера не тук.
                42

                Коментар


                • #9
                  От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

                  Най-много,се лъже,преди избори,по-време на война и след лов-Бисмарк.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

                    Аз не виждам друг освен списвача на статията да твърди че е уцелен в "детонатора". Най-малкото - каква е гаранцията че ако го уцели "в детонатора" ще гръмне, а няма - напротив - да го повреди безвъзвратно ?

                    То ако е до журналюгите - може снайпериста да е видял двете жички, да е изчакал оня да ги доближи на разстояние дебелината на един куршум минус 10%, и да е праснал куршум между тях за да ги съедини и да затвори веригата

                    Самата втора половина на статията върви в тази посока - праснал го е, оня е гръмнал, и тогава нашия е информирал "абе, оня гръмна".

                    Не знам какви са модерните тенденции в направата на камикадзе жилетки, но все си мисля че ако е достатъчно параноично направена - да не може да се обезвреди, да гръмне при всяко положение и т.н - и един куршум и стига където и да е по торса за да плякне.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Аз пьк казвам,че точно там се е целил,не е тьсил главата или макарите на рязания,ако е видял и детонатора ммммммм ашколсун,аферим,машаала.За кьсмета и карька сьм с 2 рьце сьгласен.
                      За да види детонатора, което мен лично доста, ама много доста ме съмнява поради причина че последният най-често е напъхан в какъвто и да е там взрив, на 850 м. най-вероятно оптиката ще му изкара окото пред най-предната лупа а и детонатора се съмнявам да е с големината упомената от slaf4u, доста по-малък е. Нали се въоръжи в последно време, излизай в пустинята, сложи на упоменатият метраж едно моливче с дължина 5 см. и го целкай. Ти си.

                      пп И да напишеш от кой път си го отнесъл ей...
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #12
                        От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

                        ООООО аз не твьрдя,че се е целил в детонатора или пьк го е видял,а само,че се е целил в гьрдите му или някьде там,на тая дистанция уж не целели главата.

                        Те тия тукашните като ги питаш каква оптика ползват на сериозни пушки и дават едни максимални 15 или нещо от рода на 5Х15 оптика на пукало дето мята на километьр и половина.Тия дето стрелят от масичка и 30 ползват на 800 метра,ония добрите бият на двойна дистанция с двойно по-слаба оптика.Е Орел да е детонатора с 15 увеличение няма да го види,то да не е тенджера под налягане.Аз и за това спекулирам,че се е целил у тялото,а ония че грьмнал бакшиш се явява.

                        Вьорьжих се аз ма не с такова пукало,че ми слаби Ангелите.За молива лесно,аз сьм кьсметлия,взема да го уцеля на втория месец та да ви изненадам.Тая година е на пищовите,че тях нещо са им вдигнали мерника та на това наблягаме,дьлгото лесно.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

                          Първо "Блиц" не са най-сериозната медия...


                          Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
                          ... Това се изяснило, след като в близост до първата експлозия е открито още един пакет с експлозиви, прикрепен към елече, което е трябвало да бъде облечено от второ камикадзе.
                          Публикувано в "Блиц".
                          Второ текста по-горе описва (чиста спекулация) пластичен експлозив... Не можеш да взривиш подобно нещо без електролиза. Ако простреляш детонатора няма да направиш нищо.

                          Трето (ако не бъркам) съответният "Скай нюз" преди известно време публикува материал за жена изнасилена от мумия и родила извънземни... или беше обратното? Не помня понеже подобни материали не ги гледам повече 1.32324213123 секунди.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            ...Не знам какви са модерните тенденции в направата на камикадзе жилетки, но все си мисля че ако е достатъчно параноично направена - да не може да се обезвреди, да гръмне при всяко положение и т.н - и един куршум и стига където и да е по торса за да плякне.
                            Системата е стиснат бутон и при отпускане детонация. Лесно за реализиране и безпогрешно при убийство на камикадзето от куршум. Само го е целнал на излизане от укритието.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • #15
                              От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

                              "Група британски учени откри, че..."
                              Публикувайте отговор

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X