Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Британец уби шестима талибани с един изстрел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

    Ползват се оптики и с 55 кратно приближаване, това цивилни, военни може да има и по-сериозни и при все това 800 метра са доста разстояние, което разbира се не е пречка за добрия стрелец, ето като този от линка - http://fishki.net/video/1257684-podb...ene-video.html
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #17
      От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

      Ама си требе дупе да държиш цигарата!
      Иво (таксито) Андреев
      0988 91 80 50
      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

      Коментар


      • #18
        От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

        Не целят глава, ама когато само нея виждат, я целят.......................... 18+






        тук с един изстрел, два заека


        и накрая баш таланта

        Последно редактирано от derhunter; 10-04-14, 19:52.
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #19
          От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

          Много... еднопосочни кадри. В тях се показват идиоти (не е обида), които едва знаят кой край на оръжието на къде сочи. Няма нужда да си гений за да видиш колко зле е човека на първото видео - пълен идиот! Дори няма да си направя труда да обяснявам защо...

          //EDIT: ще трябва да ми направят лоботомия преди да пробвам каквото и да е от този тип!

          //EDIT2: Лошо се изразих... не са просто идиоти... зле подготвени идиоти са... Мислех да понапиша това-онова за децата убийци в ЮАР, но който го интересува ще си го намери сам, останалите няма защо да ги отегчавам.
          Последно редактирано от господин никой; 04-04-14, 15:55. Причина: EDIT/EDIT2...

          Коментар


          • #20
            От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

            Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
            Много... еднопосочни кадри. В тях се показват идиоти ...
            Това без съмнение е така, но и без съмнение кадрите показват факти - стрелецът уцелва това в което се е целил (най-вероятно). Друг е въпроса дали е стрелял от разстоянието което се спряга за англичанина.
            42

            Коментар


            • #21
              От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

              Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
              ...Друг е въпроса дали е стрелял от разстоянието което се спряга за англичанина.
              Ефекта от изстрела и звука му при всички показани сцени са едновременни (в рамките на човешките възприятия), което дори на неукия в мен говори за минимално разстояние. Особено ония на магистралата.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #22
                От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

                Не знам, нямам тонколони-монколони...
                42

                Коментар


                • #23
                  От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

                  Ми на обикновени слушалки са почти едновременни. Хайде да речем не е записвано с професионално синхронизиране и прочее, но тия всичките при всички положения не са записвани на Еверест при ниска температура и налягане - сложи скоростта на звука да е 340 метра в секунда на техните ширини. На сто метра да е снайпериста - пак 1/3 секунда разлика щеше да има.

                  Хайде да речем тая разлика да я е имало, но да е била "изядена" при заснемането на филма (там синхронизация на звука, заснети кадри в секунда ала-бала - не съм спец) - пак му давам да е на максимум стотина метра стрелеца при всички филмчета.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #24
                    От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

                    Какво се обсъжда тук..Уменията на снайпериста или "идиотите". "Идиотите" са болшинството ...точно от този тип! Никаква грижа на човек с добро военно обучение да ги "свитне". Толкова за "идиотите"! За снайпериста и аз съм на мнение, че вероятно след като е уцелил терориста оня е задействал детонатора....850 метра за много нещо!
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

                      Бях писал някакви уж сериозни неща, но цялата тема ми е толкова смешна, че...

                      Дай да направим примерна възстановка в няколко изречения.

                      Изстрел 850 метра предполага равнина поне 850 метра (може и повече според вектора на изстрела - т.е ако е под ъгъл). Става дума за камикадзе атакуващо обект с (вероятно) някаква пасивна защита. Какъв ще е тоя обект със 700 метра пасивна защита (или дори права равнина)? Освен това като гледах как повечето народ едвам уцелва на 15 метра с пистолет... съмнението, че това е чиста проба боза, сервирана прясна и изстудена ужасно се засилва в моя милост.

                      L115A3 е чудесно оръжие, ако имаш идеалните условия. Войната не предполага такива - това не е точно олимпиада.
                      Последно редактирано от господин никой; 21-04-14, 23:22.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

                        Виж с какво стреля и прецени дали това се ползва редовно под 500 метра или предпочитат други системи които са по-леки и по-евтини и достьпни.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #27
                          От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

                          850 м глава,не е кой знае колко сложно.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

                            Ако от 800м попадне не в детонатора, а във взривното вещество, удара от попадението няма ли да създаде достатъчна компресия за да предизвика детонация?
                            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

                              Зависи от вида на експлозив.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Британец уби шестима талибани с един изстрел

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                Ми на обикновени слушалки са почти едновременни. Хайде да речем не е записвано с професионално синхронизиране и прочее, но тия всичките при всички положения не са записвани на Еверест при ниска температура и налягане - сложи скоростта на звука да е 340 метра в секунда на техните ширини. На сто метра да е снайпериста - пак 1/3 секунда разлика щеше да има.

                                Хайде да речем тая разлика да я е имало, но да е била "изядена" при заснемането на филма (там синхронизация на звука, заснети кадри в секунда ала-бала - не съм спец) - пак му давам да е на максимум стотина метра стрелеца при всички филмчета.
                                Според мен звукът, за който говориш идва от удара на куршума в главата, а не от оръжието. С моята ловна карабина (V0=970m/s) при уцелване на пълно, пластмасово шише с вода то буквално се взривява с много силен звук.
                                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X