Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

    Тука има разни авторитети по автоматици, лошото е че не съм виждал при тях кола с напречен двигател.

    И какво точно не могат да оправят?

    Коментар


    • #17
      От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

      Доколкото виждам от снимките, при теб течът е от диференциала, а не от автомата.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #18
        От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

        Добре, а това червеникаво сополче по датчика, в първите снимки?

        Ясене, не знам доколко голяма разправия е ваденето на полуоските на тази кола, честно казано.

        Коментар


        • #19
          От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          ......... не съм виждал при тях кола с напречен двигател.
          "Вояджера" му е напречен....айде елате
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #20
            От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

            Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
            Ясене, не знам доколко голяма разправия е ваденето на полуоските на тази кола, честно казано.
            Виж, един дядо иска да си вземе белята с тебе.

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            "Вояджера" му е напречен....айде елате
            Може да го водя тия дни. Голямата философия, да се сменят семеринги и гарнитури.

            Коментар


            • #21
              От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Виж, един дядо иска да си вземе белята с тебе....
              Ми, след като съм имАл 2 бр. "сутиен" ЦеХикс Перестиж че и аФтомат....
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #22
                От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                Само няма да я пробваме в реката, после, нали?

                Коментар


                • #23
                  От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                  Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                  Само няма да я пробваме в реката, после, нали?

                  рЯката е недостъпна след евроремонта, но ще те върже /не теб, рендето/ за стълб, та да пробва куадрадрайва
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #24
                    От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                    Стана ми интересно, дали ще се получи от лагуната сафран по тоя начин?Или по скоро ще стане на две клиота?Май опита показва че ще се получи счупена лагуна, но както казват в Невидимия университет-я дайте да смесим всичко и да видим какво ще се получи... и задължителния отговор "Струва си да опитаме..."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                      Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                      не знам доколко голяма разправия е ваденето на полуоските на тази кола, честно казано.
                      Няма проблем с ваденето,лявата само с развиване пада. Дясната има щифт ама не е драма
                      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                      Коментар


                      • #26
                        От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                        За сведение-не отидох при дядо Владо... реших да послушам първите съвети от темата, а именно, да почистя и сменя маслото и да видя какво ще стане.Преди смяната на маслото, ми сменяше малко мързеливо и с лек ритник.Това значително се подобри със смяната.Сипах Kuttenkeuler Multisyn ATF.Сравнявах ги тогава по данни с оригинално предписания Елф Реноматик Д2 и немското масло не беше драстично различно по показатели:
                        Кинематичен вискозитет при 40 градуса:
                        За Елф-35mm2/s За Кютенкюлер -36.6 mm2/s
                        Кинематичен вискозитет при 100 градуса:
                        За Елф-7
                        mm2/s За Кютенкюлер -7.2 mm2;/s
                        Флашпойнт:
                        За Елф-204 За Кютенкюлер-212 градуса по целзии.
                        Затлач пойнт:
                        За Елф- -36 За Кютенбоклукен -48 градуса по целзии.

                        Ей ги таблиците с данните:
                        http://catalog.elf.com/sites/elf/files/product/nodenid/files/ELF%20RENAULTMATIC%20D2_082010%20EN.pdf
                        http://www.kuttenkeuler.de/kkweb/En/...br?prd=1000329
                        Та сипах немското, без да сменям филтъра на кутията и без да отстранявам течовете и 10 000 километра карах така, доволен от кутията... но напоследък, а именно от два дни, започна при смяна от втора на трета, да се замисля и да включва третата с тласък, а при смяна от трета на четвърта-зависва в неутрална позиция и докато не върнеш газта, не включва четвъртата.Направи го оня ден един път, вчера един път, днеска един път.Винаги при малко по настъпена газ.При по кротко каране, превключва меко и бързо.Включва първа и задна с леко забавяне.Погледнах пак отдолу-датчика за налягане продължава да тече.Руснаците пишат-скъп бил.Може да се пригоди от DP0, който е по евтин, но е същия датчик в различен корпус.
                        Някакви мисли, идеи?Каня се да и сменя отново маслото, пак със същото немско, заедно с филтъра на кутията.И да и сипя една добавка, имена няма да казвам, че са в процес на активно популяризиране.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                          На пичка, коте и борче, кутиите след 200 000 километра всеки километър отгоре се води екстра от завода
                          Това до 2004г по нагоре почват роботрониците, а туй нещо вече не го поглеждам, и не искам да го виждам, нещо като карбураторите с електронно управление, стъпка назад в еволюцията..

                          Не мога да ти кажа от къде тече, но мога да ти кажа кой е най шибаният теч, между двата капака където кутията се затваря, и от оста на хидроконвектора.. другите течове са ташак, 3 часа ги търсиш за 15 минути ги оправяш, ти не си с ДПО ама някой дпо текат от горе от гумичките на масленият охладител, от сензорит еза налягане някой също могат да текат...

                          Общо взето неотстраним теч няма, ама заслужава ли си на кутия на 200 и косур хилки да се човърка
                          Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                          Коментар


                          • #28
                            От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                            158 000-да речем, че са верни.Останалите 42 000 ще ги навъртам доста време, защото освен тази имам и една истинска кола... с карбуратор без електронно управление и четири съвсем ръчни предавки.

                            Аз имам усещането, че реното губи адски много въртящ момент в кутията, като оставим настрана горесподелените проблеми, тая кола върви все едно си я натоварил с бордюри.И разхода и е такъв, все едно си я натоварил с бордюри...
                            Иначе, дали си заслужава-зависи от повредата.Аз затова и пиша, барем някой каже "ей, знаеш ли, това е супер лесно за оправяне, пипни тука, бръкни там и готово".

                            Коментар


                            • #29
                              От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                              Направи това което си решил, но свали и тоя датчик за налягане.Две болтчета са и един О-пръстен! А корифея на автоматиците не го слушай много,тая кутия няма два капака!!То и на тия мачки и елхички се слагат и Айсин и ЗФ дето се слагат и на немски варели!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Течове на кутия AD4 на Рено Лагуна 1.

                                Дали само с О пръстен ще се разреши проблема?Ето руснаците какво казват по случая http://autoby.biz/forum/viewtopic.php?t=1962
                                П.С. AD4 доколкото аз прочетох е малко доработена ZF 010M

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X