Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LG G2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: LG G2

    Поразпитах наляво-надясно и се оказа, че след update на Андроида G2-то спира да грее. Вероятно е имало някой друг deamon пуснат в повечко (или някой memory leak,а може и нещо да ползва по-интензивно процесора във фонов режим). Нямам идея честно казано, но със сигурност не е добър признак. Както и да е - ако е ново G2 най-вероятно ще дойде обновено така че едва ли ще има проблем.

    Коментар


    • #17
      От: LG G2

      Даже предпочитам да дойде с 4.2.2., за да мога директно да му пусна Loki и да му сложа 4.4.2 моднат ром с махнати ненужните неща, в XDA има поне 10 такива
      Общо взето избора ми се свежда до Nexus 5 и LG G2, но предвид факта, че нексуса ми идва с 100 лв по-скъпо, малко му се губи смисъла - навсякъде по света той е по-евтин от G2, но не и тук.
      Ако все пак някой има впечатления и от него, да сподели преди да съм направил покупката.

      Относно чупливостта - мисля да ползвам застраховка от Хенди за 67 лв. за една година, май покриват всякакъв вид счупване. След това разбира се пада гаранцията.

      П.П. 4.2.2. доколкото помня имаше проблеми с всички устройства, включително и с бившият ми S3 - заради това самсунг се забавиха и минаха директно на 4.3. При гугъл е така - 4.0 имаше големи проблеми с умиращи NAND , после 4.1 беше стабилен но бавен, после 4.2 бърз но лаком на батерия, 4.3 стабилен, 4.4.2 - батерията се точи от камерата при някои приложения, но няма пълно щастие явно. Затова се чудя сериозно за нексус, но като знам, че мога да кача CM и малко ми се струва безсмислено.
      Александър

      Коментар


      • #18
        От: LG G2

        Купих си G2 и засега съм общо взето доволен. Има неща, които малко дразнят - например понякога тъчскрийна "полудява" и става невъзможно да се пише на клавиатурата. Оправя се при включване и изключване на екрана, но е дразнещо. Ако продължи ще има гаранционен сервиз. Понякога губи обхват, но това може да е заради шантавото покритие на Мтел. Софтуера на LG е отвратителен и веднага сложих модифициран ром и махнах повечето техни измислици. Всичко останало, особено екрана и живота на батерията е на невероятно ниво.
        Александър

        Коментар


        • #19
          От: LG G2

          "Понякога" за мен означава софтуерен проблем. Това случваше ли се преди смяната на ROM-а или само след това? Дигиталайзърите не се чупят много лесно и рядко са дефектната част. Понякога са зле настроени и това също може да се окаже проблема. Мисля, че дори и в най-старите версии на андроида имаше инструмент за настройка им.

          Момента с обхвата е че ако си държиш ръката над антената най-вероятно няма да го има. Мисля, че при G2-ката е някъде в горната част на телефона. Пробвай.

          Повечето ранни отзиви бяха за проблеми с качеството при разговор - имаш ли такива?

          //EDIT: след малко ровичкане по форумите открих, че knock-on приложението понякога причинява странното поведение на екрана. Пробвай да го спреш и може да се оправят нещата.
          Последно редактирано от господин никой; 14-04-14, 13:05. Причина: смислова добавка...

          Коментар


          • #20
            От: LG G2

            Да, качеството на разговорите на моменти е ужасно. Мисля да върна стоков ром и да видя какво ще се получи. Имам и проблем със сензора за близост- на моменти изключва и затварям с ухо. Протектора е изрязан, не е от него надявам се.
            Колкото до knock on - и аз прочетох за това. Ще го спра, и заедно с това ще спра една от причините да си купя телефона. Повече LG никога.
            Александър

            Коментар


            • #21
              От: LG G2

              LG не са най-стабилната марка, съгласен съм, но поне нещата им заработват в един момент. Не се ядосвай за глупости - проблема със случайните въвеждания при тях не е най-лошия, който съм виждал. При по-старите PDA апарати ставаше същото, когато се нагрееше екрана - погледни го от добрата страна - поне това не ти се налага да търпиш. Като казвам при по-старите - някои от тях бяха с цената на по-евтин автомобил...

              Коментар


              • #22
                От: LG G2

                Не искам да звуча като мрънкач, съгласен съм, че може да има някакви дребно проблеми и този с въвеждането да речем не е най-страшния. Но това със сензора за близост и качеството на разговора си е мизерия пълна. Сега ще пробвам различни ром-ове да видим какво ще стане и ако продължи - гаранция. Минал съм през доста апарати, обикновено в диапазона 600-700 лв. (купувам като им спадне началната цена, около 5-6 месеца след излизането) и най-гадния апарат беше едно HP 614c - винаги ще помня тази марка ... та да ти кажа, LG-то доста се доближава до усещане, дано ме опровергае с времето, както казваш...
                Александър

                Коментар


                • #23
                  От: LG G2

                  Като му теглиш чертата това е просто един Nexus на стероиди... Нещата ще се изгладят с времето, ако му дадеш шанс. Повечето модери все още не са наясно какво точно има вътре и част от ромовете са доста нескопосани. Дори и да е Nexus все пак не е 1 към 1 с него и за това повечето късъм ромове ще са една идея по-зле в началото, но после се надявам да се оправят работите.

                  Гадното качество при разговор доколкото знам е софтуерен проблем - калибровка. "Поживьом, увидим" както казват братушките...

                  Коментар


                  • #24
                    От: LG G2

                    Засега го търпя. Вероятно си прав, защото в момента съм с порта от флекс, който е по-нов модел и софтуера е малко по-добре. Малоумията на гугъл не са за пренебрегване - първо забраниха автоматичното пускане в самолетен режим, после махнаха възможността за директно минаване на 2G мрежи и сега чета, че галерията на нексус не може да се синхронизира с пикаса. Вместо да подобряват - влошават, ама какво да правиш - изисквания за сигурност.
                    Александър

                    Коментар


                    • #25
                      От: LG G2

                      Все още обмислям сериозно G2 като вариант... какво стана с тия проблеми колега - оправиха ли се нещата с разговорите и knock on-а?

                      Коментар


                      • #26
                        От: LG G2

                        Knock-on работи, но продължава проблема с затварянето по време на разговор. Някъде четох, че трябвало да се модифицира някаква стойност в build.prop, но не ми остава време да се ровя. Проблема е, че са настроили proximity sensor-a да се рефрешва по-рядко, вероятно пестят батерия така, и по време на разговор телефона решава, че вече не ти е до ухото и започваш да затваряш с буза (cheek dial). Това го прави и Iphone 5, но Samsung S3 никога не го правеше, нито и по-старите ми апарати. Това всъщност е основния недостатък на този телефон. Проблема с покритието си е м-телски и не искат и да чуят да го оправят - вътре вкъщи не ги интересувало дали имаш обхват и точка. Сега се чудя дали да пусна жалба до КРС.

                        Има и още един проблем - телефона се рестартира спонтанно докато браузваш. Чудех се защо и прочетох, че е свързано с локскрийна. В момента съм махнал локскрийна и телефона ми се отключва директно. Спря да се рестартира.

                        Извода е, че G2 е невероятен телефон откъдето и да го погледнеш, но софтуера му е ужасно бъгав и LG не ги интересува. Има и още един проблем, той пак е софтуерен - тъч бутоните са много близо до клавиатурата и ако не ползваш PIE CONTROLS има вероятност от време на време да ги натискаш докато пишеш. Също така LG клавиатурата, която е много удобна за писане, има един сериозен бъг - каквото и да правиш, английската клавиатура е с подредба QWERTZ - не че е кой знае каква болка, даже понякога ми се струва и по-удобно.

                        Това са лошите неща. Хубавите са камерата (модната, иначе стоковата е ужас), уникалния екран, батерията, дизайна, knock on и някои неща от софтуера, които не са бъгави. 16 ГБ памет не ми е проблем изобщо, стигат ми. И нещо много важно - Xposed Framework - без нея доста неща в андроида са куци.
                        Александър

                        Коментар


                        • #27
                          От: LG G2

                          До колкото знам не е драма да се инсталира custom locksreen. Проблема с cheek dial-а не ме притеснява много защото съм свикнал от iPhone 2 В момента просто обмислям дали да е 32 или 16, а и дали да го хаквам... Все още не съм 100% сигурен - за тия пари мога спокойно да си взема и Galaxy 4.

                          Коментар


                          • #28
                            Re: LG G2

                            Толко проблеми му описахте, че няма и да го погледна.
                            Почти съм сигурен, че камерата е сони, може би и дисплея.

                            Коментар


                            • #29
                              От: LG G2

                              Прощавай колега, но понеже чета няколко различни форума и всички говорят различни неща за Kit Kat update-а... Ти с 4.4.2 ли си? И ако си с какви впечатления и кой точно ром ползваш...

                              Коментар


                              • #30
                                Re: LG G2

                                KitKat 4.4.2 по принцип си има бъгове, като бързото точене на батерия и лаг. И още много други подобни в зависимост от производителя.
                                Според мен е добре да се изчака 4.4.3 където тези детски болежки няма да ги има.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X