Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Бисквитка" и подобни ус-ва!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Бисквитка" и подобни ус-ва!

    Нека който ползва, или има преки наблюдения да сподели що за птица е това?
    Добро ли е покритието там, където го има и има ли го там, където пише, че го има?
    Колко е читав нета /4G/?
    Колко време му държи батерията?
    Кои фирми освен М*кс Теле*ом го предлагат и може ли някакво сравнение на покритието и цените?

    Пиша всичко това, защото след месец ще трябва да си подновявам договора с моб. оператор и се чудя дали да заменя флашката (5.0Gb за 9.60лв) която имам с ус-во с 4G и-нет. При него плюса е, че няколко ус-ва могат едновременно да го ползват, а флашката само едно.
    Трябва да се вземе под внимание покритието на 3G мрежата на Вива*ком и покритието на мрежите обслужващи въпросните ус-ва! Да не сменя кон за кокошка
    LZ1PER

  • #2
    От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

    Мога да споделя впечатленията си от Макс Телеком. Ползвам тяхната флашка от 2 години и малко. Покритието им е само в по-големите градове. Скоростта - явно зависи от потребителите на даден сървър. Доста е непостоянна. В Лозен, където я ползвам предимно, излъчвателя им няма юпиес защото при всяко спиране на тока веднага изчезва и покритието. В момента съм на двугодишен договор (30Gb за 13.50лв).
    Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

    Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

    Коментар


    • #3
      От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

      Привет! Не ти разбирам въпроса ако има такъв.
      Сега имам бисквитка на Вива батерията (Alcatel 1500mAh) си нямам представа колко държи, досега не съм опирал да карам само на нея (имам зарядно за лаптопа за кола). Максимално съм я ползвал 3-4 часа (апарата е на 4 месеца) издържа си, но останал ли е заряд в батерията не погледнах.
      Дали флашка или бисквитка - няма сравнение. Wi-fi имат и телефоните, ама нямат USB все пак. USB-micro USB кабел и бисквитката е като флашката.
      Сравнени бисквитката няма по-голям обхват от флаша, сигнала им е еднакъв на едно и също място.
      Още един от плюсовете е - с бисквитката можеш да правиш и LAN мрежи (малко CS например, прехвърляне на файлове, дори и принт с безжичен принтер)
      Обхвата е пределно ясен - в градовете има 3/4G, навън, в пресечен терен все едно няма Интернет, дори и да се закачи, ще е на битове за час - за мейл става ютуб нъцки, а сайт с мнооооого чакане. В по-отдалечен район lag-a стига 3000ms. Пробвал съм и на Ментел - работата е същата.
      Който има Интернет на телефона може да обясни най-добре къде има и къде няма 3G. Но както каза каката от Ментел това,че имате 3G не значи, че ще се вържете на тази скорост.

      Коментар


      • #4
        От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

        Здрасти.
        Освен макс телеком, няма друг оператор, който да предлага само интернет при подобни(добри) условия в голяма част от страната. Ще направя общо сравнение между Макс телеком(дата* телекомуникационен оператор) и другите мобилни оператори(гласови* телекомуникационен оператор).

        1. Макс телеком:
        Технология: WiMax (beta 4G)
        Максимална теоритична технологична скорост: 70 Mbit/s
        Максимална скорост достигната от мен в София: 14 Mbit/s - 1,79MBytes/s, т.е. теглиш с 1700 или 1.8 мегабайта
        Максимална скорост достигната от мен в Приморско(център): 14 Mbit/s - 1,79MBytes/s, т.е. теглиш с 1700 или 1.8 мегабайта в секунда
        Покритие в Боровец(Самоков)/Дунавци(Казанлък)/Енина(Казанлък)/Галата(Варна): няма покритие
        Прекъсвания: Чести прекъсвания в провинцията, пряко свързани с токозахранването. Въпрос на време да отпаднат, според мен.
        Ограничение по трафик: НЕ! - целта им е да продават интернет, през който да се осъществяват аудио/видео разговори
        Коректност/поддръжка: Като цяло добър съппорт, освен ако не се купят през re-seller (SpeedyNet...)


        2. Други мобилни оператори
        Технология: 4G
        Максимална теоритична технологична скорост: 1000 Mbit/s
        Максимална скорост достигната от мен в София: 14 Mbit/s - 1,79MBytes/s, т.е. теглиш с 1700 или 1.8 мегабайта
        Максимална скорост достигната от мен в Приморско(център): 14 Mbit/s - 1,79MBytes/s, т.е. теглиш с 1700 или 1.8 мегабайта в секунда
        Покритие в Боровец(Самоков)/Дунавци(Казанлък)/Енина(Казанлък)/Галата(Варна): 14 Mbit/s - 1,79MBytes/s, т.е. теглиш с 1700 или 1.8 мегабайта в секунда
        Прекъсвания: Почти никакви прекъсвания, ако има са за много кратко.
        Ограничение по трафик: Да, целта им е да продават телефонните си услуги, а не да говориш по Skype...
        Коректност/поддръжка: Тук оставям само вашите лични впечатления.

        Скорост: само на открито, аз го правя с USB удължител 3 м., Модемите са стари и теста е по-скоро за да покаже че се стига максималната скорост.

        Заключение:
        Ако интернета трябва да е надежден, за да се изпрати мейл и други операции, които не изискват трафик(като YouTube) препоръчвам мобилен оператор.
        Ако интернет-а се купува "само да го има" и се изпозлват трафикоемки приложения, теглят се торенти, гледа се YouTube и ако го няма света ще продължи да се върти.(деца тинейджъри често ходещи на почивки, "за всеки случай", и т.н.) то тогава препоръчвам Макс телеком.

        п.с. аз имам Макс телеком, Мтел и Глобул. Ако някой иска да ги пробва - да пише.

        Внимание: Не мога да отговарям за всичките изменения на така или иначе неясни и некоректни общи условия на мобилните оператори. Като всички големи фирми те могат и правят каквото си искат.

        *ще игнорирам всички, които не са ме разбрали или се опитват да ме критикуват. Текста е писан за хората, не за гийк-ове/IT guru-та...
        ;-)
        Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
        нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

        Коментар


        • #5
          От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

          Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
          ...
          *ще игнорирам всички, които не са ме разбрали или се опитват да ме критикуват. Текста е писан за хората, не за гийк-ове/IT guru-та...
          Текста ти е е изключително коректен и до голяма степен се покрива с моите преки впечатления.

          Коментар


          • #6
            От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

            Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
            *ще игнорирам всички, които не са ме разбрали или се опитват да ме критикуват. Текста е писан за хората, не за гийк-ове/IT guru-та...
            <off-topic>Колега не се дразни, че всеки има свое мнение и често не се съобразява с другите... Света е устроен така - не е от лошотия Всеки си мисли, че е прав</off-topic>

            Подкрепям - известно време работих за един от големите телекоми и реално това е положението поне според опита, който аз имам...

            Коментар


            • #7
              От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

              След като извън населените места не може да се разчита на 4G мрежа, а където ги има и двете мрежи разликата в скоростта не е драстична, то по добре е да си преподпиша с Вива*ом като направя флашката с бързи 25Gb за 20ина лв и да си купя нещо от тоя род. Така за същата месечна такса ще имам мноооого по-голямо покритие на 3G мрежа извън населените места.
              LZ1PER

              Коментар


              • #8
                От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

                Не всички клетки са оборудвани с 3G. До колкото имам наблюдения, мрежата се изгражда на база карта на страната и теоретични изчисления разни. По този начин на двора има само едно място, на което мога да имам 3G свързаност(на базата на някакво андроид приложение), все пак 20 км.(15-18 по права линия) от Бургас не е края на картата.
                3G свързаност има, нет - EDGE.
                Wi-FI 3/4G рутер е за предпочитане пред USB flash според мен. Сега съм с такова от Вива http://www.alcatelonetouch.com/globa...ouch_y580.html. Резервен вариант за интернет. 50%/50% е ползвано да решава басове, последния беше за някакъв мач преди ичнайсе години и туба за пресни на малкия.

                Коментар


                • #9
                  От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

                  Да, този вариант е по-удачен и според мен. Ще търся подобно рутерче. Ако се купи от вън и пише, че е отключено предполагам би работело с всякакви карти?
                  LZ1PER

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

                    Махнах и флашката и бисквитката. откак имам минах на таблет със слот за карта. При нужда може самия таблет да се ползва, като гейт за други устройства. По-малко устройства - по-малко грижи.
                    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

                      Макс Телеком: Опитвал съм се да ги ползам няколко пъти, качеството е променливо, губи пакети, прекъсва и трудно прониква в сгради. За работа не става. Почти никъде не намираш "зелен" сигнал (т.е. достатъчно силен, за да работи без проблеми). Като намериш - работи, ама "бисквитката" примерно седи залепена с тиксо в средата на прозореца. Абонаментите им са неадекватни - има или за година-две договор, или предплащане за много месеци напред. Ограничен си до техните устройства, те са малко и странни.

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

                        Пепи, Viva*** имат 3G рутер, който го дават безплатно или на символична цена(в зависимост от договора). Alcatel със слот за sim карта и wireless.
                        LR Discovery I 300 TDI

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

                          Първоначално публикуван от apavlov Преглед на мнение
                          Пепи, Viva*** имат 3G рутер, който го дават безплатно или на символична цена(в зависимост от договора). Alcatel със слот за sim карта и wireless.
                          Това е интересно, утре ще звъня на акаунт мениджърката и ще я подкарам за едно такова, карта за данни си имам, така
                          че само това ми трябва.
                          Благодаря!
                          LZ1PER

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

                            Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение

                            2. Други мобилни оператори
                            Технология: 4G
                            Колега, кои други оператори предлагат 4G, че нещо ми стана интересно. То и на МаксТелеком не е 4G, макар че те си го наричат така.
                            По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                            Коментар


                            • #15
                              От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

                              Първоначално публикуван от apavlov Преглед на мнение
                              Пепи, Viva*** имат 3G рутер, който го дават безплатно или на символична цена(в зависимост от договора). Alcatel със слот за sim карта и wireless.
                              Аз от две години ползвам такава , доволен съм но я ползвам само за сърфиране из форумите! Обхвата и сигнала са добри само ако наблизо има антена на GSM оператор, често сменя мрежата от 3G на 2G и като " забие"се налага рестартиране като се извади батерията! Бе върши работа като няма друг нет....
                              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X