Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Бисквитка" и подобни ус-ва!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

    Аз съм с lenovo T520 и Gobi2000. Работи значително по-добре от usb 'бисквитката'. Антените са вградени в дисплея и държи максимална скорост на места, на които 'бисквитка'-та едвам успява да се закачи ( с дата карта на глобул ). GPS-а също работи добре. Самата карта работи изключително стабилно, никакви проблеми със забиване, за разлика от Gobi3000 и Erricson картите, които блокират постоянно и се налага да се вади батерията за да проработят отново.

    Има обаче два минуса. Gobi 2000 не е в whitelist списъка на bios-а на T510/T520. За да заработи трябва да се сложи малко тиксо на rfkill pin-а преди да се сложи в лаптопа. В резултат изключването на радиото с копчето отстрани или с FN-F5 не работи и картата нонстоп харчи ток. Разликата на T520 с голямата батерия е 5 до 10 минути по-малко с Gobi 2000. Със 'бисквитката' ( стар ZTE MF632 ) работата на батерия намалява с 15-20 минути.

    Второто неприятно е че няма reboot - при опит за рестартиране bios-а спира със съобщение '1802: unathorized card detected'. Sleep, hibernate ( to ram, to hdd ) работят без проблем, единствено вместо restart трябва да се минава през 'power off'.

    При монтирането и трябва много да се внимава да не се обърнат main и aux антените. Ако се разменят GPS-a едвам хваща спътници на открито, а GSM-а губи покритие извън големите градове.
    Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
    Suzuki Grand Vitara 1.6
    LZ1ZPM

    Коментар


    • #32
      От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

      Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
      Ако ще и 4200 Мбит/с и 37Г мрежа да поддържа тоя модем полза няма- ти да си постигал такива скорости на общо основание ? Дори и 20Мбит/с са толкова трудно постижими, че са в сферата на добрите пожелания. Един модем поддържащ 21Мбит/с скорост и честоти 900 и 2100Мхц (задължително И двете честоти) е достатъчен в БГ. Ако се намери подходящ модел съвместим с лаптопа поддържаш такива честоти и скорости на нормална цена определено си струва.
      а какво ще речете за Tp-Link 3G Mobile Wi-Fi M5350 ? https://www.jarcomputers.com/TP-Link....html?ref=prod
      Речното камъче е печелило даже някаква награда 2013г.....
      Но кои от двата Band-а да гледам (ми тр за нетя):
      WCDMA:2100/1900/900Mhz
      GSM: 850/900/1800/1900Mhz

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WIFITPLINKM5350_350x350.jpg
Прегледи:1
Размер:12.2 КБ
ID:5747046
      Варелчо RX4 от септ'2000г. с 1.9 dCi, F9Q740 мотор ..
      ..а мене си ме влече от малък гората, да бродя със старо желязо из нея

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X