Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Бисквитка" и подобни ус-ва!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

    3G рутера (с USB слот или направо слот за SIM карта) става много добре и за "репитер" - рутера на покрива на вилата, където сигналът е сносен, а лаптопа в механата до камината
    По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

    Коментар


    • #17
      От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

      По въпроса с 3G/4G устройствата, аз имам едно малко по-различно питане.

      Лаптопа ми, Lenovo Thinkpad T510, има слот за сим карта, както и опция за модулно надграждане за 3g връзка през него.

      Въпросът ми е, някой използвал ли е подобно решение и достатъчно стабилно ли е то в сравнение с usb 3g модем? На първо гледане плюса е доста голям, буташ сим картата в лаптопа и забравяш да носиш всякакви устройства с теб, когато ти трябва активираш връзката и сърфираш.

      Коментар


      • #18
        От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

        Ако не греша, ако на телефона ти имаш 3G Интернет можеш просто да пробваш с верният софутер и дравери... Иначе винаги бих предпочел без модема - едно нещо по-малко, което да се счупи.

        Коментар


        • #19
          От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

          Много зависи какъв е този 3G модул, т.е. какъв клас данни и банд поддържа. Същото важи и за телефона. Да не се набуташ за у-во, което поддържа примерно 7.2 Mbps и работи само на 2100 MHz, като в същото време от някой оператор може да си вземеш за жълти стотинки заедно с data SIM-а модем, който поддържа до 42 Mbps и HSPA на 900/2100 MHz.
          HSPA на 900 MHz е с голямо предимство, ако ползваш нет извън големите градове, които са предимно на 2100 MHz.
          По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

          Коментар


          • #20
            От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

            Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
            ...модем, който поддържа до 42 Mbps ...
            Ако ще и 4200 Мбит/с и 37Г мрежа да поддържа тоя модем полза няма- ти да си постигал такива скорости на общо основание ? Дори и 20Мбит/с са толкова трудно постижими, че са в сферата на добрите пожелания. Един модем поддържащ 21Мбит/с скорост и честоти 900 и 2100Мхц (задължително И двете честоти) е достатъчен в БГ. Ако се намери подходящ модел съвместим с лаптопа поддържаш такива честоти и скорости на нормална цена определено си струва.

            Коментар


            • #21
              От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

              Точно в момента моя поддържа 46.03 mb. И си сърфирам в нета с таблета без проблем! Често се качва и повече но като е хубаво времето а преди малко имаше буря с градушка.....и това е на 8 км.от града! Върши работа!
              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

              Коментар


              • #22
                От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

                Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
                Ако ще и 4200 Мбит/с и 37Г мрежа да поддържа тоя модем полза няма- ти да си постигал такива скорости на общо основание ? Дори и 20Мбит/с са толкова трудно постижими, че са в сферата на добрите пожелания. Един модем поддържащ 21Мбит/с скорост и честоти 900 и 2100Мхц (задължително И двете честоти) е достатъчен в БГ. Ако се намери подходящ модел съвместим с лаптопа поддържаш такива честоти и скорости на нормална цена определено си струва.
                Постигал съм 39 Mbps. Наистина за това са необходими няколко условия - добри радиоусловия, ненатоварена клетка, модем поддържащ DC*, обслужващата клетка също да е DC и абонаментен план позволяващ такива скорости. В момента това е възможно само на 2100 MHz.

                *DC - Dual Carrier - две честоти, т.е. въпросния оператор да е пуснал HSPA на базовата станция на 2 честоти. Тъй като на 900 MHz няма достатъчно свободни честоти, в момента това е възможно само на 2100 MHz.
                Текущата версия на HSPA позволява макс 21 Mbps на една носеща от 5 MHz. Т.е. ако оператора има на дадената БС 2 честоти и е активирал въпросната настройка е възможно да се използват теоретично 2х21 Mbps.
                По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                Коментар


                • #23
                  От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

                  Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                  Точно в момента моя поддържа 46.03 mb. И си сърфирам в нета с таблета без проблем! Често се качва и повече но като е хубаво времето а преди малко имаше буря с градушка.....и това е на 8 км.от града! Върши работа!
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:this_thread_is_worthless_without_pics.gif
Прегледи:2
Размер:11.8 КБ
ID:5580898

                  Нищо лично, ама като знам какви са ни операторите положението е "Око да види, ръка да пипне".

                  Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
                  Постигал съм 39 Mbps. Наистина за това са необходими няколко условия - добри радиоусловия, ненатоварена клетка, модем поддържащ DC*, обслужващата клетка също да е DC и абонаментен план позволяващ такива скорости. В момента това е възможно само на 2100 MHz....
                  Не казвам, че не може- казвам само, че е по-скоро изключение да постигнеш над 15Мбит/с... Като казах "на общо основание" имах в предвид следното:

                  Оператора ми казва "Предлагаме скорости ДО 42Мбит/с ако ползвате този модем и сте на тази тарифа"- ОК, сключвам договор на нужната тарифа и получавам съответният модем. Искам с този модем да получавам стабилни 25-30Мбит/с където и да съм в голям град, не държа да ги постигам в движение по магистралата или в забравените от Бога селца и паланки- не очаквам да има 42Мбит/с над 99,5% от територията на страната. Не искам много нали ?

                  Само дето после се оказва, че положението е както го описваш- може би, евентуално някога ако се съберат всички условия ще постигнете високите скорости. Това, че евентуално на 10 места в БГ мога да ползвам пълната скорост не ме топли... Това не е "на общо основание", нали ?

                  Коментар


                  • #24
                    От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

                    Ето снимка , в момента е 159.27 mb.
                    Прикачени файлове
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • #25
                      От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

                      Що ли си мисля, че това е количеството на трафика дето си направил...

                      Коментар


                      • #26
                        От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

                        Ами колега mstef, ако се чувстваш излъган от твоя оператор подай жалба към него или към КЗП. Или смени оператора.
                        Явно работата ти налага използване на високи скорости в цяла България. Лично на мен ми стигат 5 Mbps, които вдигам на вилата, когато си ползвам модема.

                        ПП. Преди време говорих с един репортер, недоволен от всички оператори в България. За нищо не ставали, това не било скорост, не знам какво си...
                        Питах го какво му трябва. Отговаря ми "10 Mbps ъплинк навсякъде в България. Аз стриймвам в реално време HD картина. Трябва като вляза в кметството на село Н. да мога да излъчвам на живо HD." Обясних му, че в България в момента няма такава (мобилна) технология, не и за тези пари.
                        Иначе има възможност - VSAT с гарантирани 10 Mbps може да си го позволи само CNN.
                        По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                        Коментар


                        • #27
                          От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

                          Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
                          Що ли си мисля, че това е количеството на трафика дето си направил...
                          Най вероятно си прав но в настройките на безжичната връзка пише- сила на сигнала, много силен , скорост 72mbps....каквото и да означава!клипове в тубата се гледат перфектно няма значение къде, дали на лаптопа, таблета или компа....два гигабайта филм се сваля за около 15 мин.
                          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                          Коментар


                          • #28
                            От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

                            Няма абсолютно никакъв проблем и пожелания за празниците да ви изпише на мястото за трафика и пак да ви бичи с 40kb/sec...

                            Коментар


                            • #29
                              От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

                              Това е въпросният модул:

                              Qualcomm Gobi 2000.


                              Използват го при високите бизнес класове лаптопи и мобилни работни станции.

                              Има следните характеристики:
                              Chipset: Qualcomm Gobi 2000
                              USB ID: 05c6:9204 (loader)
                              USB ID: 05c6:9205 (modem)
                              EV-DO/CDMA (800 & 1900Mhz)
                              GSM/GPRS/EDGE (850, 900, 1800 & 1900MHz)
                              HSPA/UMTS (800, 850, 900, 1900 & 2100MHz)
                              GPS, AGPS
                              Up to 7.2Mbps download, 5.76Mbps upload (HSPA/UMTS)
                              Up to 3.1Mbps download, 1.8Mbps upload (EV-DO)

                              Та идеята беше дали тая платка вътре в лаптопа ми си заслужава или е по-добре да си използвам модема, който са ми дали от Гл. Модема го използвам винаги по празниците когато се прибирам и за няколко дена му въртя сериозен трафик - проблеми до сега никакви, винаги държи 4/5 или при ясно време 5/5 възможни на 3G мрежа.

                              Коментар


                              • #30
                                От: "Бисквитка" и подобни ус-ва!

                                Първоначално публикуван от diecast Преглед на мнение
                                GSM/GPRS/EDGE (850, 900, 1800 & 1900MHz)
                                HSPA/UMTS (800, 850, 900, 1900 & 2100MHz)
                                Up to 7.2Mbps download, 5.76Mbps upload (HSPA/UMTS)
                                Има "правилните" бандове - 900/1800 за GSM/EDGE и 900/2100 за HSPA. От тук нататък само 2 забележки - сравнително ниската скорост, която предлага - 7.2 DL. Ъплинка (5.6) ще бъде същия и с модем. Това е и максималния възможен в България. Ако те урежда даунлоуд от 7.2 - няма проблем.
                                Втора забележка - възможно е по-лошо "покритие" с вградена карта заради по-слабо радио като цяло. За последното не мога да кажа със сигурност. Последния такъв тип карти съм ползвал преди 8 години и беше само EDGE. Много зависи какъв е и модема разбира се.
                                По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X