Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ABS на Паджеро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с ABS на Паджеро

    Жълтата лампа за АБС-а на таблото не гасне и при рязко спиране на пясък гумите поднасят. По тези неща съдя, че се е прецакала нещо системата. Въпроса ми е кое или какво най-често сдава багажа и дали е поправимо?
    Don't hunt IF you can't kill
    първо 0883 после 333 накрая 448

    LZ1BGD

  • #2
    До: Проблем с ABS на Паджеро

    Може да е всичко, но конкретно при паджерото съм чувал че предните датчици на колелата понякога отказват. Коя година е машината ?
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с ABS на Паджеро

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Може да е всичко, но конкретно при паджерото съм чувал че предните датчици на колелата понякога отказват. Коя година е машината ?
      '92
      Don't hunt IF you can't kill
      първо 0883 после 333 накрая 448

      LZ1BGD

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с ABS на Паджеро

        Този АБС се чете на мигащ код ..... ама ..... на четвърто краче на диагностичния куплунг !!
        Прочетете го ..... и всичко ще си каже!
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с ABS на Паджеро

          Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
          Този АБС се чете на мигащ код ..... ама ..... на четвърто краче на диагностичния куплунг !!
          Прочетете го ..... и всичко ще си каже!
          Тва нещо не го разбрах... Значи, вчера цяла вечер ми светеше жълтата лампа и АБС-а не работеше. Тази сутрин паля джипа.. и все едно нищо не е било - бачка си перфектно. Така цял ден. Тръгвам си от работа, паля и пак свети лампата. После в движение гася колата, паля я пак и АБС-а пак работи...
          Незнам какво да праявя? За какво краче на кой куплунг става въпрос и къде се намира самия куплунг нямам идея?
          Don't hunt IF you can't kill
          първо 0883 после 333 накрая 448

          LZ1BGD

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с ABS на Паджеро

            Диагностичният куплунг на твоя модел мисля, че се намира в дясно под жабката. По-точно можеш да намериш инфо в документацията по-горе. Но ще се справиш ли сам? По-добре ако не си сигурен не рискувай точно с АБС-а

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с ABS на Паджеро

              Колега, писал съм ти достатъчно ....

              След този жокер, ако не знаеш за какво става въпрос .....
              Ходи на някой сервиз и не ни занимавай!
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с ABS на Паджеро

                Малко да подновя темата, пак проблем и пак с ABS-а. След извършена лично от мен смяна на двата долни шарнира се получи следното - паля, лампата светва и после гасне. Ако стоя на едно място не лампата не светва, а тръгна ли, на 10-я метър се чува нещо като пъшкане и лампата светва.
                Проверих и четирита датчика - няма прекъснал, няма и замърсявания по гривните.
                Та незнам какво да правя сега.... Някакви идеи??
                Don't hunt IF you can't kill
                първо 0883 после 333 накрая 448

                LZ1BGD

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с ABS на Паджеро

                  От доло в дясно,има един кабел с 26дупчичи.Намери го
                  след като го намериш му подаваш маса от някъде.(С една жичка слагаш в 4краче а другия край го слагаш на маса.)След като направиш това,гледаш на таблото като дадеш контак има една лампа А/Т тя ще почне да мига.

                  Как да разпознаеш кой код мига.

                  Ако мигне един път,после лека пауза и пак един път-значи е 11.
                  АКо мигне 2пъти и после пауза и после 4пъти -значи е 24.
                  Ако мигне 4пъти и после пауза и пак 4 пъти значи е -44.
                  Останови кой код е и пиши.
                  Ако с това не ти стане ясно незнам.Или отиди в някой сервиз и им кажи че имаш проблем с абс и че паджерото ти е с мигаши кодове.

                  ПС:трябваше да кажеш дали е автоматик,че ако е ръчка няма май да имаш такава лампа А/Т.Но и да нямаш ще мига някоя друга.Паджеровод да каже.
                  [SIGPIC][/SIGPIC]

                  3.0 v6 24

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с ABS на Паджеро

                    Първоначално публикуван от hammer Преглед на мнение
                    Та незнам какво да правя сега.... Някакви идеи??
                    За пъшкането не знам...., но за АБС-то когато си на място и запалиш, самодиагностиката намира всички датчици, жици и т.н.....когато тръгнеш някой от датчиците (който е по-далече, или на криво сложен) не дава сигнал сходен с другите, системата смята че има проблем и се самоизключва, т.е. пали лампата "АБС"
                    Казано по друг начин за да е по-ясно, зъбчетата минаващи пред датчика предизвикват генериране на някакъв брой импулси, ако три датчика казват едно (т.е. броят правилно) , а четвъртия нещо различно (разхлабил се е или се е изместил) системата се самоизключва. Провери си закрепването на всички датчици на колелата
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с ABS на Паджеро

                      дядо Владо остави го първо да си направи само диагностика,да видим кой дачик да разглобява момчето.
                      [SIGPIC][/SIGPIC]

                      3.0 v6 24

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с ABS на Паджеро

                        "пъшкането" е от първоначалната проверка .... нали развърта помпата .. и задейства клапаните ...
                        Нещо като не е наред ...... гледай моя аватар ... леко променен....
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с ABS на Паджеро

                          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                          За пъшкането не знам...., но за АБС-то когато си на място и запалиш, самодиагностиката намира всички датчици, жици и т.н.....когато тръгнеш някой от датчиците (който е по-далече, или на криво сложен) не дава сигнал сходен с другите, системата смята че има проблем и се самоизключва, т.е. пали лампата "АБС"
                          Казано по друг начин за да е по-ясно, зъбчетата минаващи пред датчика предизвикват генериране на някакъв брой импулси, ако три датчика казват едно (т.е. броят правилно) , а четвъртия нещо различно (разхлабил се е или се е изместил) системата се самоизключва. Провери си закрепването на всички датчици на колелата
                          Датчиците въобще не съм ги свалял, нито съм опъвал кабела нещо. А и те са добре фиксирани и с болтче и с по малко корозия.
                          Проверих ги с мултицет на всяка букса- всички дават верига и по около 1000 ома.

                          Другото което е, от дясно не намерих нищо което да прилича на диагностичен куплунг. Такъв куплунг има отляво на педалите фиксиран към кутията на бушоните. На него има всичко на всичко 5 крачета - 3 на единия ред и две на втория.
                          Don't hunt IF you can't kill
                          първо 0883 после 333 накрая 448

                          LZ1BGD

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с ABS на Паджеро

                            Направи при някой диагностика. Преди време и аз имах такива проблеми. При замерване с мултицет всичко беше наред, но лампата не гаснеше. Смених датчиците и нещата се оправиха. Ако нямаш диагностик пиши ЛС.
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с ABS на Паджеро

                              Тук има доста инфо за ABS-a.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X