Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

    Няма да тръгне ако няма маса до управлението ( кутията със соленоидите)
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

      Ако няма грешка с цветовете на кабелите в кутията на управлението отива черно кабелче до куплунга на дистанционното. Същото е звързано с масата на релето. Тоест би трябвало ако с едно кабелче вържа маса през куплунга да тръгне всичко....
      Land Rover Defender 110SW 300tdi

      Коментар


      • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

        До кутията отива тънко черно кабелче. То е маса. Прекъсваш го през ЦК ключе и си Капитан Планета.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

          Отдавна не съм писал
          Имаше няколко неща да се пооправят- трябваше да се премести куплунга на жичното дистанционно на лебедката.
          От тук
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171228_095220.jpg
Прегледи:1
Размер:263.0 КБ
ID:5788989
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171228_095239.jpg
Прегледи:1
Размер:208.9 КБ
ID:5788990
          Тук
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171228_102633.jpg
Прегледи:1
Размер:304.4 КБ
ID:5788991
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171228_102637.jpg
Прегледи:1
Размер:273.9 КБ
ID:5788992
          И стана така
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180512_102254.jpg
Прегледи:1
Размер:335.2 КБ
ID:5788993
          Бях му изрязал капаче от алуминий, което този път боядисах прахово:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180512_104016.jpg
Прегледи:1
Размер:230.8 КБ
ID:5788998
          След това се заех със скрития монтаж на лед барчето. Много се чудих как да го скрия хем да не се набива на очи, хем да свети там където трябва.
          Най-трудно се оказа как да го монтирам без да заварявам или променям нищо по колата.
          Решението се окачаха две блокчета за хидравлични тръби и профил за полагане на кабели. Заварих ги и също боядисах прахово
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180512_102304.jpg
Прегледи:1
Размер:325.3 КБ
ID:5788994
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180512_102308.jpg
Прегледи:1
Размер:373.9 КБ
ID:5788995
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180512_102314.jpg
Прегледи:1
Размер:340.0 КБ
ID:5788996

          Така разположих профила, че да е в сянката на жалуза на решетката. Така се надявам влиянието му да е минимално.
          Ледовете ги разположих точно в процепа на решетката, е ляво и дясно се наложи малък компромис
          Не се вижда но смених и държача за регистрационния номер. Вече лежи под цялата площ на чугунения водач.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180512_102900.jpg
Прегледи:1
Размер:305.2 КБ
ID:5788997
          А за десерт си промених малко дизайна на конзолите за амортисьорите на Gullwing прозорците в багажника.
          Със стария модел алуминиевия панел поддаваше и гуменото уплътнение не контактуваше в част от вертикалата. С новия профил всичко си дойде на мястото и
          уплътнението заработи както трябва и без течове.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180512_113305.jpg
Прегледи:1
Размер:329.8 КБ
ID:5788999
          Land Rover Defender 110SW 300tdi

          Коментар


          • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

            Добре бараш, Симо! Мераклийската

            Аз също взех две малки барчета и им замислям същият монтаж. Прекарваш ли ги през реле или директно през ключа? Аз имам някакъв оригинален бутон за фарове за мъгла - имаш ли идея дали мога да го ползвам него?

            По фейс или мейл би ли ми пуснал контура с отворите за капачето на калника - ще ми спестиш заснемане на размери, че мисля от там да вкарвам шнорхел аз
            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

            Коментар


            • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

              Капака го нямам на САD. Рязах го по шаблон от стария. Бара е през предпазител и реле което съм монтирал при акумулатора.
              Има го някъде на по-старите снимки. Няма проблем да ползваш и оригинален ключ, само трябва да му намериш снопа от къде минава, даже може да се окаже по-културно да сложиш релето при бушониерата.
              Аз съм си направил релето да се задейства само при подаден контакт.
              Land Rover Defender 110SW 300tdi

              Коментар


              • Отдавна не съм писал Предницата ми от годинките беше бая клекнала, а и лебедката не помагаше особено. След много мислене се спрях на hd предни пружини със стандартна височина. Хем ще кроравят предницата, хем ще се подобри пътното поведение. Смених и амортисьорите и подмених крепежа с поцинкован. Имах ядове с ръждясалите долни гайки, но с едно свредло ги освободих и демонтажа стана много лесно. След монтажа предницата ми е по-висока от задницата с около сантиметър. Но пък возията е добра, за това си мисля да сложа едно подложки за да подобря стойката. Пътво ще покарам малко така, защото очаквам улягане на пружините. Ако някой има непотребни подложки сега е момента да се обади хаха
                Land Rover Defender 110SW 300tdi

                Коментар


                • От къде си ги пазарувал тези неща и колко ти струваха, че и на мен ми предстои същата интервенция. Сега отзад ми е зверски висок, а отпред е много клекнал, дори без лебедка.
                  А му предстои да му сложа и силова броня и лебедка.

                  Коментар


                  • Ами поръчах си ги от Англия. Не е сложно. Предни пружини с конусите и амортисьорите по памет грубо 350лв.
                    Land Rover Defender 110SW 300tdi

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X