Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

    Честно казано много го мисля... но хем има много плюсове хем има и минуси.
    Като почна със зареждането, система за зареждане и логика кое как.
    Ще се радвам ако споделите впечатления.
    Хубавите системи за зареждане на два акумулатора струват бая пари. За сега съм се ориентирал към Blue See systems.
    От друга страна сякаш нямам нуждата от два акумулатора за ползването си към момента.
    Четох много мнения на хора с много опит в далечните пътувания и като цяло се налага мнението че един акумулатор си е доволно достатъчен. Разбира се има и изключения, но като цяло се получават нещата.
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

    Коментар


    • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

      Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
      Честно казано много го мисля... но хем има много плюсове хем има и минуси.
      Като почна със зареждането, система за зареждане и логика кое как.
      Ще се радвам ако споделите впечатления.
      Хубавите системи за зареждане на два акумулатора струват бая пари. За сега съм се ориентирал към Blue See systems.
      От друга страна сякаш нямам нуждата от два акумулатора за ползването си към момента.
      Четох много мнения на хора с много опит в далечните пътувания и като цяло се налага мнението че един акумулатор си е доволно достатъчен. Разбира се има и изключения, но като цяло се получават нещата.
      Ха сега хвани с по една скоба входа на въздуха и изхода на изгорелите газове Също така ги насочи назад. Може и така да са, но не мога да се ориентирам по снимките. Също така изкарай входа някъде на високо в коша, защото рискуваш при преминаване през вода да засмуче от същата и ще си отвориш сериозни неприятности.
      LZ1AID

      Коментар


      • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

        Скоби съм сложил просто не съм снимал
        Ауспуха гледа надолу- така поне се препоръчва от всички производители. Не било правилно да е нито напред, нито назад.
        За входа много се зачудих къде да го сложа. Определено май ще го преместя по-нагоре.
        Land Rover Defender 110SW 300tdi

        Коментар


        • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

          Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
          Честно казано много го мисля... но хем има много плюсове хем има и минуси.
          Като почна със зареждането, система за зареждане и логика кое как...
          Дизеловите Класици излизат с два заводски, свързани просто в паралел. Без скъпи системи, без скъпи връзки. Няколко колеги си сложиха вече на Дискотата и си перкат без да знаят за минусите.
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

            Здравей,
            Знам че Класиците са с два акумулатора. Навремето се бях зачел доста по темата. Интересното е че в по ранните години са имали едно "умно" реле което е управлявало зареждането им. От един момент натам са спрели да го слагат.
            При мен въпроса е следния. Ако сложа в паралел два акумулатора то те ще имат сумиран капацитет. Което е идеално за лебедки и други подобни нужди. Аз искам да имам два акумулатора, но с възможността да ги обединявам при нужда-лебедка примерно, но и да закача различни консуматори за всеки поотделно без да компрометиран единия който ще отговаря само за запалването.
            Тук поне става сложното за мен... какви системи, какво се следи- напрежение, заряд... може би ще трябва умно външно зарядно и тн и тн.
            Land Rover Defender 110SW 300tdi

            Коментар


            • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

              Ти си знаеш - аз само да кажа, че не е нито философия, нито мега-кито-изискващо
              Просто, но работещо.
              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

              Коментар


              • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                Да де съгласен съм, но мен по скоро ми трябва разделяща се система, за да не уморя и двата акумулатора.
                Land Rover Defender 110SW 300tdi

                Коментар


                • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                  Ми сложи една ключ маса между двата и готово.
                  LZ1AID

                  Коментар


                  • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                    Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                    Ми сложи една ключ маса между двата и готово.
                    Не е толко просто.
                    Ако ще се ползват отделно нещата са сложни.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                      Има такива системи от порядъка на 200-300лв. И Санде Ковачев ги продава и в ибей има на Тмакс.
                      Аз имах такава някога на една Тойота , която работеше до степен , че не позволяваше да се разреди основния акумулатор , но не се напъваше да зарежда особенно допълнителните.
                      Може би си струва тези пари ако ще се закъсва някъде с деца и жена...
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Не е толко просто.
                        Ако ще се ползват отделно нещата са сложни.
                        Защо? Моята логика е на втория всички допълнителни неща, които иска да си сложи Симо, а на първия основните системи на автомобила. Когато автомобила се движи ключ масата е включена и алтернатора зарежда и двата акумулатора. Когато не работи, съответно ключ масата е изключена и се разрежда само втория акумулатор. Може би проблема е при зареждането в последствие на вече различно разрешените акулатори?[emoji47]
                        LZ1AID

                        Коментар


                        • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          Има такива системи от порядъка на 200-300лв. .
                          Ясно, нашето търговец пак се е забравил

                          http://www.ebay.com/bhp/battery-isolator
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                            Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                            Може би проблема е при зареждането в последствие на вече различно разрешените акулатори?[emoji47]
                            Грубо казано слабия акумулатор ще изпие заредения и няма да се получат нещата. Простото решение е да са два акумулатора - еднакви! постоянно свързани. Ако иска да има един резервен трябва едно анджаклама да се монтира да управлява зареждането.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                              Привет. Преди време бях монтирал сухо Вебасто отпред, под пътническата седалка на П2 и мого му треперих при преминаване през вода или кал. В тази връзка имам/подсещащ/ въпрос относно монтажа на печката:
                              1. Къде е началото на маркуча за свеж въздух-този за горивния процес? Всъщност и двата маркуча ги предвиди така, че да не се напълнят с вода или друга гняс при поредното водно препятстрвие та при последващо стартиране да стане неприятна изненада в най-неподходящия момент.
                              Тва ръководството го разгледай, че производителя май препоръчваше крайщата на тези маркучи да не завършват на височина над нея.

                              П.П.На какво разстояние се намира горивната помпа от самата печка?
                              Поздрави.
                              MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                              Коментар


                              • От: Една дълго чакана мечта...Дефендер 110 SW 300tdi

                                Аз за акумулаторите-много просто, евтино и работещо решение е ръчното прехвърляне на зареждането. Във всеки един момент ще се зарежда само единия акумулатор, и когато решиш-цък ключето, и заряда тръгва към другия.
                                Кога да стане това-или ще се обучиш сам, или по схеми за време на заряд. А най-добре си сложи по един волтметър на всеки акумулатор-така ще можеш да ги следиш.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X