Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съветски/руски vs. западни танкове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съветски/руски vs. западни танкове

    Мод: Тази тема е отделена от "Спомени на танкистите"


    Има ли танкисти воювали на Т-72?
    Интересно ми е, имат ли шанс някакъв сега тези танкове срещу армията на Турция или Гърция? Приемаме, че екипажите са натренирани и снабдени със всичко необходимо и съществува щаб с глави на раменете, а не закачалки за шапки. Приемаме, че няма и хеликоптери срещу тях, щото ако има са загубени, според мен.
    Чисто технически ще удържат ли на новите Птур, гранатомети и други средства?
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-03-14, 20:39.
    I get High by going Down

  • #2
    От: Спомени на танкистите.

    В сегашната комплектация и със сегашните екипажи - без никакъв шанс!

    Коментар


    • #3
      От: Спомени на танкистите.

      Разликата между нашите и примерно сирийските и руските Т 72 е само в динамичната броня . Тя се поставя бързо и лесно особено в заводски условия . Мерни прибори можеш да сложиш каквито ти душа иска . Не е като да не е правено в Бета сме правили машини със силова установка по заявка на клиента в случая Къминс и техни мерни прибори . Като цяло една сериозна модернизация едва ли би надхвърлила и 10 - 15 % от стойността на нова машина .
      Последно редактирано от sek.1; 04-03-14, 06:18.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Спомени на танкистите.

        Динамична броня е вече остаряля, вече ЩАТНО се слага тн КАЗ - комплекс активной защиты Арена -Э. Плюс още някои благинки. Но най-важното са учебната и ремонтната база, за да има къде да се обучават екипажи и къде да се ремонтира повредената техника, а това нещо в момента за България е нещо липсващо в момента.



        Коментар


        • #5
          От: Спомени на танкистите.

          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
          Динамична броня е вече остаряля, вече ЩАТНО се слага тн КАЗ - комплекс активной защиты Арена -Э. Плюс още някои благинки. Но най-важното са учебната и ремонтната база, за да има къде да се обучават екипажи и къде да се ремонтира повредената техника, а това нещо в момента за България е нещо липсващо в момента.
          Все още има http://www.terem-xk.com/specialno_pr.html До кога обаче не е ясно .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Спомени на танкистите.

            Отплеснахте се в отговорите......
            Питам друго. Слагаме динамична защита, екипажите са супер тренирани, гориво има, снаряди също, офицерите са ок, разузнавачите и те. Авиацията е забранена - извънземните свалят всеки. Колко време ще издържат танковете срещу турците ако са 1:1 като бройка?
            I get High by going Down

            Коментар


            • #7
              От: Спомени на танкистите.

              При разумни и тактически грамотните действия от засада в планинско-горист терен и при НАЛИЧИЕТО на ефективна ПВО - доста дълго.

              Коментар


              • #8
                От: Спомени на танкистите.

                Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                Отплеснахте се в отговорите......
                Питам друго. Слагаме динамична защита, екипажите са супер тренирани, гориво има, снаряди също, офицерите са ок, разузнавачите и те. Авиацията е забранена - извънземните свалят всеки. Колко време ще издържат танковете срещу турците ако са 1:1 като бройка?
                Турция има около 4 000 танка. Само Леопард-ите от тях са два пъти колкото всички наши танкове. Това е фактическото положение.

                Твоята абстрактна постановка, си е жива провокация , защото практически свежда въпросът до сравнение на Леопард 2 А4 с Т-72 Урал и Т-72 М. Ми нямаме шанс!
                Въпреки че ей сега ще ни бъде обяснено за най-големия слон (в детайли)...
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  От: Спомени на танкистите.

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Турция има около 4 000 танка. Само Леопард-ите от тях са два пъти колкото всички наши танкове. Това е фактическото положение.

                  Твоята абстрактна постановка, си е жива провокация , защото практически свежда въпросът до сравнение на Леопард 2 А4 с Т-72 Урал и Т-72 М. Ми нямаме шанс!
                  Въпреки че ей сега ще ни бъде обяснено за най-големия слон (в детайли)...
                  Сравняваме заек със слон. В случаят слонът не сме ние и изходът от такъв конфликт е предизвестен. Ти обаче го раздаваш най-големият слон /в случаят капацитет по темата/ а пък танк най-много да си виждал във Военно историческият музей И изобщо какъв ти е допирът с военна техника освен виртуален?
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #10
                    От: Спомени на танкистите.

                    Да ти отговоря-я - да не ти отговоря-я...
                    Ма да поощрявам модератор - баш - в творенето на простотии - не е лоялно към форума.
                    Ти кажи конкретно от това, което съм написал кое не е вярно. Пък после аз ще ти разкажа за допирането.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Спомени на танкистите.

                      Всичко което си написал е вярно. Давай нататък.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #12
                        От: Спомени на танкистите.

                        Хора, не се драчете. Питам заради съседна тема, че там ги оплакват 72ките като да са дар божи. Засега едно на едно.
                        Аз мисля, че стават единствено срещу необучен противник - примерно населението на голяма област в България. Но аз нямам никаква представа от реалността на един конфликт.
                        I get High by going Down

                        Коментар


                        • #13
                          От: Спомени на танкистите.

                          Дори да изправиш леопард срещу леопард оцелява този който види другия пръв и стреля . Грамотното използване на релефа на местността и правилна тактика са ключа към успеха .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Спомени на танкистите.

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Дори да изправиш леопард срещу леопард оцелява този който види другия пръв и стреля . Грамотното използване на релефа на местността и правилна тактика са ключа към успеха .
                            Много коректно казано.
                            Бих добавил и факторите мотивация и натренираност на екипажа.
                            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Спомени на танкистите.

                              Е, те тези неща са дефинирани като равностойни и приети за даденост по условието.
                              Затова и казах, че нещата се свеждат до сравнение на машините сами по себеси.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X