Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съветски/руски vs. западни танкове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съветски/руски vs. западни танкове

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    В края на миналата година гостувах на един приятел във Франция. Живее близо до голяма военновъздушна база. Полетите на С-130 ките, Спартаните, Херкулесите, че и на един АУАКС бяха буквално денонощни. Всички без последния летяха само на малка височина и с доста маневри. Често нощем летяха с напълно изключени светлени - впечатляваща сянка на фона на звездите. Пак повтарям - денонощно, което ще рече - постоянно, с по две двучасови паузи! Не знам колко струваше това, но със сигурност надхвърляше годишният бюджет на цялата ни армия (говорим си за време от близо месец...)! Франция винаги е била много голяма и много богата страна... Франция винаги е имала и голяма, и силна армия (дори и тогава когато Вермахта буквално ги прегазва)! Франция е известна и с изключително високите си данъци, от които една сериозна част отиват за отбраната и, и оръжейната и индустрия, като неразривна част от националната и сигурност. Тя е и държавата с най-силно постоянно военно присъствие в бившите си колонии (не във всички). Към днешна дата французите са доста силни и подготвени във всяко едно отношение. Дори си мисля, че са възможно съизмерими с руснаците, където французите отстъпват сериозно единствено при ядрените оръжия. Аз лично не бих се съмнявал в качествата на Льоклерк-а, ако и да не е влизал в бой! Страната има много сериозен собствен научен потенциал, освен достъпа до този на съюзниците и, и видимо този потенциал се влага сериозно във всичко и най-вече в индустрията им, съизмерима с тази на германците. Един прост пример - последните десетина години френски двигатели доминират в почти всички моторни спортове в Европа и световни серии като F1 и Льо Ман. Еърбъс се асемблира при тях, както и всеки носител на Европейската космическа програма - не мисля, че това е случайно... Имат технологии хората и пари и индустрия да ги реализират. Дали французите го могат качествено? Огледайте се по улиците и после ми кажете, кои са най-масовите нови автомобили у нас (и не само у нас...), и пак се сетете за Льоклерк-а...
    Показателен е факта че само те и руснаците имат работещ АЗ. Това че добре изглежда нищо не значи той и Георги Димитров добре изглеждаше в мавзолея Трябва си реален бой а за сега в такъв макар и асиметричен участват само руските машини и Абрамс .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

      Челинджър,Меркава?Доста са участвали ,след проблема със завихрянето на пясък/както пише колегата/,"Челинджъра "е свършил бая ефективна работа,за "Меркавата"също.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • От: Съветски/руски vs. западни танкове

        Меркавата сме я дискутирали и преди това е доста специфичен танк проектиран за условията в които воюва Израел . Не е изнасян никъде извън Израел и няма много статистики за загубите им .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

          Аз също не бих се съмнявал в качеството на френското танкостроене.
          Французите, самостоятелно произвеждат най-добрите корабни и земни радари (Талес), един от най-добрите самолети (Рафал), ядрени подводници, самолетоносачи, всякакъв клас кораби... даже Русия си поръча Мистралите там
          Няма логика танкът да не е на поне едно ниво с другите НАТО танкове.


          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Меркавата сме я дискутирали и преди това е доста специфичен танк проектиран за условията в които воюва Израел . Не е изнасян никъде извън Израел и няма много статистики за загубите им .
          Меркавата не виждам защо би имала проблем, ако е на въоръжение у нас. Според мен е кандидат номер едно за сигурност.
          Сигурно в руските блата и разпутицата обхващаща повече от 90% от страната е неподходящ , но тук терена е друг.
          Последно редактирано от nitro; 29-09-14, 16:40.

          Коментар


          • От: Съветски/руски vs. западни танкове

            Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
            Меркавата не виждам защо би имала проблем, ако е на въоръжение у нас. Според мен е кандидат номер едно за сигурност.
            Сигурно в руските блата и разпутицата обхващаща повече от 90% от страната е неподходящ , но тук терена е друг.
            Първо евреите не го продават а дори и да го продават ще е на цена дето не можем да си позволим . После поддръжката и боеприпасите и те няма да са ни по джоба . Ние сме отказали оферта за подарък от Германия щото няма далавера а и пак не можем да ги поддържаме . По принцип всичко е добро за нас ама пари няма .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Съветски/руски vs. западни танкове

              Само теоретично - меркавата ми се струва доста специфична и създадена за конкретните техни условия. Дали у нас не би имала някакви проблеми например при сериозна зима или пък в голяма кал.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Първо евреите не го продават ...
                Не е съвсем точно това твърдение. През 2010 Турция е прекратила договор за доставка на 1000 Меркава Mk ІІІ (след израелски щурм на кораб, превозващ хуманитарна помощ за Газа, при който загинаха турски граждани).
                А през 2012 Израел е предлагал на Колумбия Меркава ІV.
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 29-09-14, 21:08.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                  Затова и се чудя, как още няма "оферти" от Израел. В момента отношенията ни са изключително топли, евреите са пословични търговци и те като САЩ икономически (неофициално) подкрепят постоянни нискоинтензитетни военни действия - отбранителната им промишленост е колосална на фона на размерите им като държава.
                  Само по памет помня, че съм чел някога, за нещо като замяна на всички по-стари модификации на Меркава. Какво ще ги правят извадение от въоръжение, особенно сега, когато старият враг Сирия е съсипан, поне за едно-две десителетия... Египет също в момента не е сериозна заплаха.
                  Като гледам, какви добри оферти дават за старите модернизирани самолети, за модернизиране на налична техника, ми се струва, че и за танкове ще се получи добра цена. При всички положения, сътрудничеството на нашата армия с Израел ще даде само положителни резултати.

                  Коментар


                  • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                    Без активната защита меркавата не е интересна, дори и 4 та версия, 2006 са отстреляни 50 меркави, като 44% от тях с пълна пентрация на бронята, загиват 23ма човека а 100 са ранени. Не съм 100 процента сигурен за бройката. Другото ние не можем да ги поддържаме меркавата има много електроника, не се справме дори и с простичките 55 и 72 който имаме.

                    Коментар


                    • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                      Ами със сигурност са по-сложни, но трябва да се гледа напред. Целият народ смени Ладите и Москвичите с коли с електроника. Все пак 55 и 72 са неприемливи като бъдеще за нас - все някога трябва да се престрашим.

                      Коментар


                      • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                        Не бъркай едното и другото 55 също има доволно количество електроника. За меркава нямяме нищо като резервни части и боеприпаси, за няколко години всички ще станат скъпи паметници.

                        Коментар


                        • От: Съветски/руски vs. западни танкове

                          Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                          Ами със сигурност са по-сложни, но трябва да се гледа напред. Целият народ смени Ладите и Москвичите с коли с електроника. Все пак 55 и 72 са неприемливи като бъдеще за нас - все някога трябва да се престрашим.
                          Каквото и да вземем трябва да усвоим производството на боеприпаси и ремонта . Защото в противен случай си купуваме паметници . Виждаш в момента какво става след като сменихме биг брадъра ако не можем сами да си поддържаме машините ВРЗ Терем Търговище за бронетанковата техника и Георги Бенковски в графа за авиацията и това което имаме да е спряло поне преди 20 години . Ти като морски кажи да е стреляно с основното артилерийско въоръжение на новия холандски скрап ? Пуск на ракета да е правен ? Наредиха по палубите руски картечници щото боеприпас 12.7х99 за браунингите няма .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                            Ако няма кой да ни даде всичко за без пари и да ни поддържа парка 72 ките са си много приемливи за нас, сравнително по тънко ще минем с монтиране на ЕРА и КАЗ. Само не съм сигурен има ли откъде да ги купим ??? Леопарди без допълнителните брони а дори и със тях не са интересни, ако се наложи да ги ползваме, ще ги направят на решето за норматив /демек на същото положение като в момента ще си останем/ само дето няма да можем нито да стреляме с тях нито да ги ремонтираме. Общо взето каквото и да ни дадът /подарят/, ще го караме докато се счупи или свършат боеприпасите и сме до там. Дори и аз като служех имаше недостиг на гориво съответно карахме по малко последната половин година. Карането замествахме с тичане по 3 ма един до друг и изпълнявайки разгърни машините. За сега какво е не знам, но съм сигурен, че карат и стрелят по малко и от нас на времето. Ако техниката е западна преполагам, че на войниците ще се разрешава от време на време да я чистят или да я поглждат през прозореца на парка.

                            Коментар


                            • От: Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                              Ако няма кой да ни даде всичко за без пари и да ни поддържа парка 72 ките са си много приемливи за нас, сравнително по тънко ще минем с монтиране на ЕРА и КАЗ. Само не съм сигурен има ли откъде да ги купим ???
                              Разработки от този тип имахме още преди повече от 25 години но интерес тогава от страна на армията нямаше . Хората които са ги правили още са живи и здрави но институтите ги няма .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • Re: Съветски/руски vs. западни танкове

                                Има ли някъде информация какво е разработвано, ще ми е интересно да прочета.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X