Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Основни правила за правене на клетка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Основни правила за правене на клетка.

    Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
    Прав си Съби , външна клетка си е фантазия на собственика .
    Разгледай файла на колегата и ще видиш че не фантазия ами си е доста сериозно нещо.
    ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

    Коментар


    • #17
      От: Основни правила за правене на клетка.

      На каква кола ще я слагаш?
      Газ 69 2.4i
      Густо майна, пътят свърши !!!
      GSM: О895 7О6О59

      Коментар


      • #18
        От: Основни правила за правене на клетка.

        Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
        Моята е вътрешна с неръждавейка.....някъде някой беше казал"външната пази колата а вътрешната хората"
        Някой някъде беше написал,че е забранено да е от легирани стомани.
        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

        Коментар


        • #19
          От: Основни правила за правене на клетка.

          Първоначално публикуван от Агоп Серопян (аниматора) Преглед на мнение
          На каква кола ще я слагаш?
          Купето ми е от Дайхатсу ф20.Или каквото остана от него.Спрял съм се на 253-7 от приложението.
          Последно редактирано от meha1971; 28-03-14, 14:17.
          ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

          Коментар


          • #20
            От: Основни правила за правене на клетка.

            Ако ти помагам моята е съвкупност от 253-2 , 253-7 ,253-11, 253-12 и 253-29. Не смятам че ще ти отнеме толкова много от мястото вътре но ти решаваш
            Газ 69 2.4i
            Густо майна, пътят свърши !!!
            GSM: О895 7О6О59

            Коментар


            • #21
              От: Основни правила за правене на клетка.

              Както предполагам Мехата ще кара в траялните състезания и си мисля , че външна клетка е по удачна . Само да не стане някой асмалък . При изработването на външна клетка няма да се размине без колена и за това първо провери какви фита ще намериш и тогава взимай тръбите . Поне в Стара Загора ф 45 колена няма .

              П.П. Меха вземи най накрая да го изкараш това чудовище от гаража да го видим в действие, че и по едно завойче да дадеш .
              ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
              тел. 0889 017703
              0897 516030

              Коментар


              • #22
                От: Основни правила за правене на клетка.

                Аз знам че ще е кола за трофи.
                ТЛК-120 Николай Колев
                0898521295

                Коментар


                • #23
                  От: Основни правила за правене на клетка.

                  Къв траял бе Гарга.....Знаеш ли къкъв страх беръ на зоните....Трофи искам да карам.
                  ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Основни правила за правене на клетка.

                    Ето на това нещо трябва да направя клетка.
                    Прикачени файлове
                    ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Основни правила за правене на клетка.

                      Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
                      Прав си Съби , външна клетка си е фантазия на собственика .
                      Първоначално публикуван от Агоп Серопян (аниматора) Преглед на мнение
                      Моята е от безшевни тръби основния ролбар е от Ф50х2 останалото от Ф40х2. И аз мисля че външната клетка е компромис.
                      Първоначално публикуван от S.RADEV Преглед на мнение
                      С това приключи с "основните правила , които трябва да спазвам при направата и"
                      Мога доста да поспоря че външната клетка е компромис и фантазия на собственика , а колкото до правилата те са за рали рейд . Външната клетка е задължителна за тежко трофи , тъй като много често се налага да се придвижваш по клетка върху дърветата , а всички които карат тежко трофи , рано или късно се обръщат през таван и тогава разбираш колко ценна е външната клетка щото се изправяш с лебедката и продължаваш в състезанието без никакви аварии ...


                      Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
                      Добре де защо вътрешната клетка пази хората а външната джипа ....при положение че и двете са направени както трябва .При мен вътрешна много ще ми пречи и просто и неизпалнимо щото купето ми е много тясно. Избрах си вариант от упътването което колегата ми предостави.Тръбите ще се безшевни ф45 с 3мм стена.
                      Не знаех че си толкова голям чорбаджия че да правиш цялата клетка от безшевни тръби Слушай ме сега и не прави глупости - тръбата трябва да е 48Х3.2 като само за основния ролбар / този над главата ти / и двата прага трябва да е безшевна , всичко останало може да е с шевна . Ако имаш подръка тръбогиб огъни ролбара с него , ако нямаш заварявай здраво колена и пак става . Задължително Х на тавана , зад гърба ти направо 6 лъча звезда - тя ще те държи да не се смачка клетката при страничен удар върху основния ролбар . Назад задължително диагонали към края на рамата за надлъжна устойчивост . Ако имаш възможност почваш да изграждаш клетката като сложиш един правоъгълник от безшевни върху рамата като напрвиш само извивка за тунела , отгоре вече слагаш основния ролбар и другите неща дето ти го писах . Виж ако искаш моята клетка
                      VEREYA MOTORSPORT TEAM

                      Коментар


                      • #26
                        От: Основни правила за правене на клетка.

                        Меха, нали онзи ден ти разправях, ама не ме вярваш, и това си е.
                        Пак:
                        Вътрешната клетка върши много добра работа за пазенето на хората в купето, но външната освен, че пази хората, служи и като "клон слайдер", или "дърво слайдер". Служи и за вързване на колана при странично или задно осигуряване, на всичко отгоре пази и купето и стъклата.

                        Клетките в другите автомобилни спортове се правят вътрешни по инерция от скоростните ралита в които и аеродинамиката на колата играе роля, но при нас външната клетка е по-функционална.

                        И не-няма нужда от безшевни тръби, те имат съвсем друго предназначение.Необходимата за клетка здравина идеално може да се постигне с шевни тръби. И даже с колена, колкото и противници да има тук на този вид направа.

                        А за тръбите от неръждавейка няма да кажа нищо...

                        Живко ме изпреварил, но да го подкрепя за хиксовете-те са основното което държи конструкцията да не поддаде при "тест" на клетката. Колкото повече хиксове-толкова по-устойчива клетка. Най-задължителни са хикса зад седалките, и диагоналите от дъгата над главите назад към долния заден край на джипа. Над главите също е доста полезен(дава странична устойчивост), също и отстрани-по вратите.
                        Последно редактирано от Кольо; 28-03-14, 19:40.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Основни правила за правене на клетка.

                          Кольо , аз не искам никого да навивам , само казвам че външната клетка е незаменима в трофи . На Нови Искър миналата година заради моя грешка направих четири кълбета през таван и веднага продължих да карам , единствената ми "щета" беше крива странична тръба под дясната врата щото на второто превъртане се ударих с долната страна на джипа в една дебело дърво , дори предното стъкло беше здраво . Не че го пожелавам на някого , но искам да видя състоянието на джип с вътрешна клетка след такова търкаляне ... В Сърбия Атанас Делев направи само едно кълбо през таван от място и след това не можеше да си отвори вратата да излезе , за предния джам няма да говоря , и състезанието приключи за него ...
                          VEREYA MOTORSPORT TEAM

                          Коментар


                          • #28
                            От: Основни правила за правене на клетка.

                            Истината е някъде там!
                            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Основни правила за правене на клетка.

                              Да се включа с мнение .
                              Ако правиш външна клетка то тя нека да е като на Дефендъра, от нивото на стъклата и да опасва тавана. Моя съвет е да си монтираш задължително "Главния " ролбар от вътре и да си хванеш купето поне на няколко точки.
                              Преди 2008г Геро имаше външна клетка на Тойотата, опасваха я цялата , хикс минаваше през купето зад седалките но клетката бе хваната на нивото на праговете. След едно "невинно" преобръщане колата дори и с външна клетка стана на скраб. Почна се преправяне и сега клетката е вътрешна.
                              Имаше второ преобръщане с вътрешната клетка, тогава пострада основно рамката на предното стъкло но автомобила бе в много по-добра състояни. Тогава Геро се презапаси и монтира толкова много тръби че автомобила стана нестабилен и се наложи да сваля центъра на тежеста клокото се може по-ниско.
                              Кольо пише че можело да се хваща колана за тръбите, какъв е проблема да си монтираш уши хванати за вътрешната клетка.
                              Извода ми е : външната клетка може да предпази от осурквания по дървета но вътрешната си пази човека .
                              На Самурая направих вътрешна клетка и сменяем твърд таван , ако стане нещо с тавана просто го сменям, основата на купето си остава същата. Тръбите на клетката ми тежаха по груби спомени към 45-50кг. Външната клетка би станала поне двойно за да върши работа.
                              Последно редактирано от banjo; 29-03-14, 06:22.
                              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                              Дий Снайдер

                              Коментар


                              • #30
                                От: Основни правила за правене на клетка.

                                Направи си вътрешна клетка по приложение "ж" , така ще има кой да обвиняваш след ситуация в случая FIA . Не използвай никъде колена виждал съм клетка с колена след преобръщане - ГРОЗНА картина . Направи си отвън "клон-слайдери" и прежали колата.
                                Тръби ф45/3мм. безшевни са правилните ако са ст20 , но малко тежки /същата тръба на 2,5мм. стена тежи почти килограм по-малко на метър/ . Заварявай с аргон или електрожен , телоподаващото у-во ползвай само за неотговорни заварки. И успех в състезанията.
                                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X