Обява

Свий
Няма добавени обяви.

бензинова помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • бензинова помпа

    някаква идея за бензинова помпа на 2.8 мотор-карбуратор

  • #2
    До: бензинова помпа

    Виж първо колко струва оригинална - Ивайджет, по номера на двигателя ще ти я извадят.
    После се обади на Станислав от Аутодинамик.
    Телефоните и на двата магазина, ги има в темата - "от къде да купуваме нови части за Г-тата".
    И най-накрая, се обади един приятел от Русе - Гената 0887 616 388, има такъв мотор оборудван и го продава, може би ще има помпа за теб, но ще бъде втора употреба.
    Успех!

    Коментар


    • #3
      До: бензинова помпа

      Гената 0887 616 388,-не одговаря
      нова оригинална-150лв
      търся компромис понеже карам на газ

      Коментар


      • #4
        До: бензинова помпа

        Тогава утре звънни на Станислав, ако има ще струва 60-70лв.

        Коментар


        • #5
          До: бензинова помпа

          Къде пита за нова оригинална за 150 лв?
          Това е проблема ,че си карал на газ.Моят съвет е на тази кола резервоара да е пълен винаги над половината!!!
          А ти ако искаш, си карай на газ.Резервоарът на Г-то бързо раждясва .Факт.От него се отделят раждиви люспи ..и всички в помпата.
          B+

          Коментар


          • #6
            До: бензинова помпа

            Тогава утре звънни на Станислав, ако има ще струва 60-70лв.
            на него звънях каза за съжаление има само оригинална
            а джипът така го взех с развалена помпа

            Коментар


            • #7
              До: бензинова помпа

              Мда. Всичко е буклук, само гето е жип. Да!
              Гърбави ще ходите, ама гъзари, а? Що си купувате мерцедеси като нямате пари да се обръснете?
              Сега почваме да мислим кво прави бензиновата помпа в карбураторния мотор. След само едно исполинско усилие стигаме до извода че нищо особено. После изхвърляме гнилия буклук дет хора не минават, и слагаме ква да е помпа от кво да е, стига входно-изходните и щуцери да са със същия диаметър, и да не е от инжекторен или дизелов мотор. Ако тоя карбуратор има маркуч за обратен бензин - може и от такива.
              А иначе резервоарът се държи нов, калайдисан и празен, или пълен до тапата и периодично се долива пак до нея. Във всички останали случаи имаме пълен с колкото там, с гнила вода резервоар. Понеже както е известно бензинът е силно хигроскопичен.

              Коментар


              • #8
                До: бензинова помпа

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Мда. Всичко е буклук, само гето е жип. Да!
                Гърбави ще ходите, ама гъзари, а? Що си купувате мерцедеси като нямате пари да се обръснете?
                Сега почваме да мислим кво прави бензиновата помпа в карбураторния мотор. След само едно исполинско усилие стигаме до извода че нищо особено. После изхвърляме гнилия буклук дет хора не минават, и слагаме ква да е помпа от кво да е, стига входно-изходните и щуцери да са със същия диаметър, и да не е от инжекторен или дизелов мотор. Ако тоя карбуратор има маркуч за обратен бензин - може и от такива.
                А иначе резервоарът се държи нов, калайдисан и празен, или пълен до тапата и периодично се долива пак до нея. Във всички останали случаи имаме пълен с колкото там, с гнила вода резервоар. Понеже както е известно бензинът е силно хигроскопичен.

                Не е съвсем така.
                Това което казваш на теория е вярно, но на практика не ми е много ясно как ще се осъществи.
                Помпата трябва да се избере по дебит и напор, не по щуцерите вход/изход, защото те са само местни съпротивления. Помпата трябва да осигури нужният дебит, за конкретният двигател и точно при този дебит нужният напор, за да преодолее тръбният път до него.
                Незнам само как можем да разберем дебита и напора на точно тази помпа?
                Иначе идеята ми хареса!

                Коментар


                • #9
                  До: бензинова помпа

                  щом кара на газ кво ти пука ква е помпата.дори и да е от инжекцион .щом има извод за излишното гориво.няма да прелива я.важно да е подобна на оригиналната.кви са тия сметки .веднъж в месеца щом ще работи и то за прибиране.

                  Коментар


                  • #10
                    До: бензинова помпа

                    Това е теорията!
                    Всичко останало е въпрос на експерименти и проби!
                    Аз бих си купил нова(150лв. не са много пари), ама Стефан си знае!

                    Коментар


                    • #11
                      До: бензинова помпа

                      втора употреба за кола е 100лв.за 150 лв нова няма смисъл от експерименти.дая копува.

                      Коментар


                      • #12
                        До: бензинова помпа

                        Първоначално публикуван от MDRAZHEV Преглед на мнение

                        Не е съвсем така.
                        Това което казваш на теория е вярно, но на практика не ми е много ясно как ще се осъществи.
                        Помпата трябва да се избере по дебит и напор, не по щуцерите вход/изход, защото те са само местни съпротивления. Помпата трябва да осигури нужният дебит, за конкретният двигател и точно при този дебит нужният напор, за да преодолее тръбният път до него.
                        Незнам само как можем да разберем дебита и напора на точно тази помпа?
                        Иначе идеята ми хареса!
                        почти няма двигател, които да не го зхрани каквато и да е бензинова попа
                        sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                        Коментар


                        • #13
                          До: бензинова помпа

                          Демек има само един вид помпи за бензинови двигатели, така ли да разбирам или ти си пробвал?

                          Коментар


                          • #14
                            До: бензинова помпа

                            Първоначално публикуван от MDRAZHEV Преглед на мнение
                            Демек има само един вид помпи за бензинови двигатели, така ли да разбирам или ти си пробвал?
                            казвам че няма да имаш проблем със дебита , стига да ти стане
                            пробваите с електрическа , мисля че несъ много скъпи , и лесно за монташ
                            sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                            Коментар


                            • #15
                              До: бензинова помпа

                              Повечето инжекциони се справят с доста голям набор от помпи. За карбуратора е малко по-сложно че инжекционните помпи дават по-високо налягане и иглата на карбуратора не може да затвори, от което следва преливане и давене. Електрическа помпа от парно помага тогава, включително и от ЗАЗ
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X