Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

    Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
    Та, младежо:
    -Темата си е моя. Мое е мнението, че руснаците трябва да им се забрани да произвеждат каквото и да е от желязо. И си стоя зад него, на базата на опита и потрошените ръце със съветски и руски нужници.
    Както и всичко от гума.

    Коментар


    • #92
      От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Както и всичко от гума.
      Те руснаците си му казват ГОВНОЛИН ...
      На сърбела майката му е чесането.
      Борислав Борисов Русе О885 О37815

      Коментар


      • #93
        От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

        Борко - който се занимава професионално,май не може да въвежда такива изисквания.Но не се притеснявай. Светът върви натам.
        Скоро няма никой да си прави колата сам. Само любители ще се занимават.
        Но при нас има и проблем - дали ще попаднеш на читав сервиз.

        Ето по темата.

        На 31 декабря 2015 года Группа «Автоваз» контролируется офшорной компанией Alliance Rostec Auto B.V., которая в свою очередь представляет интересы группы инвесторов со следующими правами голоса: Renault s.a.s — 50 % (-1 акция) ; Госкорпорация Ростех — 32,87 %; Nissan International Holdings B.V. — 17,13 %.
        Такая структура не позволит ни одному инвестору получить решающий голос, докупив дополнительные акции на открытом рынке. Все будет зависеть от договоренностей в рамках этой тройки.

        Фактически от 2013 г. управлява алианц между Рено и Нисан и малко руски/държавен капитал /.
        Та в крайна сметка Лада нива вече не е руска. Ако има някой наблюдения по автомобили произведени 2014-2015 година, ще е интересно да сподели, каква е ситуацията с ламарини и т.н.
        Не вярвам да се промени нещо.Единствено може дисциплината да се е променила. А тя е важна при едно производство.

        only 4 x 4,sim AWD

        Коментар


        • #94
          От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

          Нищо не се е променило, само некой друг мотор може и да получат. То неудачията дето я правят там, а уж си е чисто рено, пак е с луфтове по един пръст и умиращи мотори след 2000 км
          Но и за какво да се променя - те си ги купуват и така. Карат си ги, кефят им се. Совершенство не требует изменений
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #95
            От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

            22 000 км за нов автомобил не са мерило за здравината му каран предимно по асфалт. Тогава излизат наяве дефектите от некачествени материали и сглобки от завода. За ниско бюджетен 4X4 SUV за 40 % извън пътя/60% асфалт с малък ресурс на части и възли какво може да очакваш. Ще го ремонтираш често ако вдигнеш % извън пътя. По-интересно е какво става след 200 000 км пробег с автомобила и какви ремонти предстоят. Понеже съм на 123 000 км с Нивата и съм устремен към 150 000 км след доста сменени части с качествени такива, то без проблем ще достигна този пределен пробег даден от завода. С Лада 2107 съм на 223 000 км без съществени проблеми с автомобила като преходите ми по магистралите са между 200 и 800 км и на месец навъртам 2 000 - 3 000 км по асфалт, но мога без проблем да сляза от асфалта и да продължа по черния път. Вазовете не ги жаля. Имам и Renault Megane 1.6 бензин на 230 000 км. Приятен автомобил за каране и возене по магистралата е френски комфорт. Задните лагери издържаха до 220 000 км, а другите части тръгнаха за смяна след 150 000 км. Отлична машина само за асфалт, но не и за черен път. Другата е нова TOYOTA Corolla 1.6 бензин. Кара се само по асфалт и на черен път не е стъпвала. С нея пробега до момента е 150 000 км само със сменени консумативи. Отличен съвременен автомобил. Ако изброените ми автомобили са в Русия или Казахстан далеч от градовете с изключително лоша пътна инфраструктура при -30 оС само руските бензинови VAZ ще оцелеят защото са ремонтно пригодни и навсякъде има части за тях. В Европа нещата стоят по друг начин и нишата на VAZ e изключително малка на пазара. За мен истината е в съвременния нов автомобил с ресурс за която марка стигнат парите, а не за тези "евтини" стари автомобили над 200 000 км внос от Европа.
            Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

            Коментар


            • #96
              От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Както и всичко от гума.
              И пластмаса...
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #97
                От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                То неудачията дето я правят там, а уж си е чисто рено,
                Тия пък хептен не мога им хвана края откъде идват. Баничарката им ДОКЕР, която внасят тук идва от Мароко...
                На сърбела майката му е чесането.
                Борислав Борисов Русе О885 О37815

                Коментар


                • #98
                  От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

                  В природата нищо не е променя...

                  Седели си двама руснака на брега на океана, и си приказвали:

                  -Еееех, Вася, представли себя, что вся водка исчезла с Росси, что бутет дальше???
                  -Дорогой Ваня, нам известно, что в природе ничто не теряется. Если водка исчезает остсюда-она появляется на другом месте.
                  Вот там будет Россия!!!

                  Та така-всичко което е сдЯлано в тези географски ширини ще бъде все същите лайна. Защото се произвежда от руснаци, със съответната дисциплина(за технологичната дисциплина става въпрос), и абсолютната незаинтересованост да произведат продукт с добро качество.
                  Преди 100 години е имало майстори там, това ИЖ, това Тула, но сега всичко е на инерцията от 1917, и лежи на славата на руското оръжие оът 1945.
                  А да се замислят защо точно се е стигнало до Май 1945-не им се мисли.
                  Щото допреди 25 години беше забранено да се мисли за това, а се втълпяваше, че руското оръжие, бля, бля...
                  Ако не е била икономическата мощ на СССР, и непукизма колко човешки жертви ще дадат-сега щяхме да говорим немски в Европа.
                  Което е за предпочитане пред това по-старите да знаем руски.

                  А тьи автор тупика-помимеш русский? Хочеш с тебя поразговоримся?
                  Для величия русского оружия и героизм русского человека?

                  Или ето в тебя хрень такая?
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

                    Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                    Аз лично съм против това всеки да си прави колата, щото съм се нагледал на ''правилно'' монтирани компоненти на ходова част, накладки и дискове. Крайно време е всеки да започне да си гледа работата, от която разбира, а не Бай Х@й да си смени шарнирите пред блока и после да събори някоя автобусна спирка.
                    Бедата е в това че в сервиза твърде често се попада на още по-голям бай-хуй, дето после при рекламацията се прави на цапнат. Единствения що-годе читав сервиз е фирмения, за нова кола, докато е в гаранция, макар че и за там се подочуват доволно количество издънки.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

                      Първоначално публикуван от velinsl Преглед на мнение
                      Сериозна грешка. Руснаците биват провокирани, но това нее форум за политика.

                      И най-голяма глупост, която бях чел "на руснаците трябва да им се забрани да правят всичко от метал".
                      Вие май никога не сте имали допир с руска ВОЕННА ТЕХНИКА. Да не сте били писарушки в казармата?


                      Да спомена ли, че нашата граница в момента де що има черен терен няма нито един Мерцедес(камион), а само старите морално остарели зилове?
                      .... Не, не споменавй!
                      На границата са 50 годишни нужници, защото МО няма пари да обслужва Мерцедесите и другата си западна техника, а държавата не гледа сериозно на охраната на границата и не се напъва особенно да ремонтира Роувърите... Не е за публичен форум да опиша в какво състояние са уазите и зиловете... Не ми е работа да коментирам разхода на гориво и "гимнастиките" при зареждането/изписването на гориво... Гумите и техницеското състояние са катастрофа, ремонтират се почти ежедневно и благодарение на техническите екипи все още се движат... С руска /на СССР/ техника се блъскам от 1984 година... Това по първия въпрос...

                      Коментар


                      • От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

                        Не Спарки.
                        Ако в сервизите се предлага читава услуга, на ПРИЕМЛИВА цена-почти никой няма да се занимава да си прави сам колата, още повече сега, когато ремонтите не са като на ЗАЗ и Москвич.
                        Обаче понеже все още сме държава на цървулите-налага се сами да си правим ремонтите. Щото нали, финансите...

                        Блазе им на тези които могат да си позволят да си дадат колата в сервиз, и да не се занимават с ремонт, въпреки,ч е напълно са в състояние да си го направят.

                        Но колко са такива хора в България?
                        Не гледай от твоята камбанария.
                        И от моята не гледай, макар да е все пак камбанария.
                        Слез на улицата, където са хората, и гледай.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Не Спарки.
                          Ако в сервизите се предлага читава услуга, на ПРИЕМЛИВА цена-почти никой няма да се занимава да си прави сам колата, още повече сега, когато ремонтите не са като на ЗАЗ и Москвич.
                          Обаче понеже все още сме държава на цървулите-налага се сами да си правим ремонтите. Щото нали, финансите...

                          Блазе им на тези които могат да си позволят да си дадат колата в сервиз, и да не се занимават с ремонт, въпреки,ч е напълно са в състояние да си го направят.

                          Но колко са такива хора в България?
                          Не гледай от твоята камбанария.
                          И от моята не гледай, макар да е все пак камбанария.
                          Слез на улицата, където са хората, и гледай.
                          Ми не.
                          Приемаме че знаеш как и не си вързан в ръцете.
                          Но:
                          В общия случай няма да имаш някакъв инструмент и Х лв да си го купиш. Понеже не правиш такъв ремонт всеки ден ще го направиш два пъти по-бавно от майстора.

                          Значи сметката е - пари за инструмент + загубено време. За колкото и ниска заплата да работиш - за изгубеното си време трябва да изкараш повече пари от стойността на ремонта. Ако не изкараш повече - ми редно е да се гръмнеш и да изчезнеш безкрайно от тоя живот.

                          А да, ако си бил толкова тъп да си купиш кола която е много над възможностите ти за поддръжка пак е редно да се гръмнеш и да изчезнеш безкрайно от тоя живот.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            ...
                            Коле, съгласен съм, ама Преди седмица сменях шарнирни болтобе на едно момиче с Опел Корса, закупена от автокъща ''обслужена'' Оригинално шарнира се стяга за носача с три болта 10мм високоякостни. Някой ''майстор'' беше ги хванал с ''някакви'' 8мм. Нагледал съм се на заварени носачи и какви ли не глупости.
                            На сърбела майката му е чесането.
                            Борислав Борисов Русе О885 О37815

                            Коментар


                            • От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

                              Търтея е уцелил в 10-та!Когато времето ти стане скъпо,тогава започваш да го цениш.

                              Коментар


                              • От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                За колкото и ниска заплата да работиш - за изгубеното си време трябва да изкараш повече пари от стойността на ремонта. Ако не изкараш повече - ми редно е да се гръмнеш и да изчезнеш безкрайно от тоя живот.
                                Хихихи...

                                Отивам да се гръмна и да изчезна безкрайно.
                                Не, не работя за толкова ниска заплата, но пък имам достатъчно много разходи, и не обичам да давам пари за неща които мога да си ги свърша сам, ама понеже ме мързиии...
                                За сведение-Форд-нисана вече почти не става за каране, щото скоростната кутия съвсем се скапа.
                                Взех си друга, и засега я возя в багажника, чакам да се освободи сервиза на приятел за да се настаня на подемника и да се зацапам.
                                Смяната на кутията ще струва 100-150 лева, ако не искам да се занимавам, а просто дам джипа да направят ремонта.
                                Самата кутия я взех за 330 лева, с куриера. За бира, мезе и разни гевезелъци давам по 300-400 лева на месец, приходите ми макар да не са нищо особено ми стигат за да поддържам сегашния си стандарт.
                                Обаче въпреки това-не искам да дам 150 лева за труд, а искам да си го спестя.
                                За качеството на свършената работа изобщо ямам съмнения, знам,чеще свършат всичко както си трябва, даже аз ще го направя по-зле.
                                Ама тези 150 лева не ми се дават, при положение, че мога да не ги дам, а да се отърся от мързела и да се заема сам.

                                Виж, ако вземах 2000 лева-изобщо нямаше да се замисля...
                                Ама тогава и не бих карал този дарак, а бих го сменил с нещо по-запазено, макар и от същата марка и модел.

                                Разбира се-не лада.
                                А ако вземах 3000-бих си взел и нива, заради тръпката, и бих си я поправял сам, пак поради тръпката.
                                Ма вече започнах да се уморявам, и не ми се иска...
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X