Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

    -Продавам Нива!
    -Колко декара и каква категория?
    Не бе,продавам Нива,ЛАДА Нива....
    Нищо не мога,и нищо не знам...

    Коментар


    • #32
      От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

      Ужас, стана ми жал за собственика на новата Нива, карал съм Лада 2103 - 1967год. изкара не знам колко километра и години, и не съм имал такива корозии и проблеми, недоумявам толкова ли е трудно да се обработват качествено новите Ниви против ръжда

      Коментар


      • #33
        От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        Ужас, стана ми жал за собственика на новата Нива, карал съм Лада 2103 - 1967год. изкара не знам колко километра и години, и не съм имал такива корозии и проблеми, недоумявам толкова ли е трудно да се обработват качествено новите Ниви против ръжда
        Конкретно на тази от темата корозията за момента и е малкия проблем. Павка, първите лади за времето си са били добри, а твойта е била 76 та година, 67 ма няма как да е
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • #34
          От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

          Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
          Конкретно на тази от темата корозията за момента и е малкия проблем. Павка, първите лади за времето си са били добри, а твойта е била 76 та година, 67 ма няма как да е
          Наистина Марине е от 1976, объркал съм се визуално . Инак по темата ако Нивите ги правеха както ладите едно време качествено, то в завода днес щяха да се чудят как да увеличат призводството... Някой може ли да обясни какъв всъщност е проблема на Руснаците да ги произвеждат качествено, дори да се оскъпи малко, определено ще си струва ?

          Коментар


          • #35
            От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

            Първоначално публикуван от Димитър Колев Преглед на мнение
            -Продавам Нива!
            -Колко декара и каква категория?
            Не бе,продавам Нива,ЛАДА Нива....
            Случвало се е...
            Идват хората и звънят на звънеца, показва се баба ми, те от долу идваме да купим Нивата, тя учудено, коя нива и почва да изрежда нивите по гората, а те се смеят и викат, не бе.... Ладата
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • #36
              От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

              Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
              Напълно подкрепям, нашата нива е била за износ към Финландия, била е с ел. огледала, нито един от "щатНите"/оригинални/ проблеми, при нас ги няма...... Колата е 88-ма, колата се кара и то основно в гората..
              Нашата е също 88ма година, но си е за БГ. Проблеми не е имало, само че миналата година скъса раздатката. Иначе ръжда има където можеш да си представиш - и по 2та капака, на вратите отвътре, долу на вратите, праговете, едната вежда много сериозно... Мотора си върви ама купе няма да остане. Рядко е седяла в гараж, в 99% от времето е навън. Най-вероятно ще я сменяме с нова обаче (нова да се има предвид - друга, не нова от магазина).

              Коментар


              • #37
                От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                Руснаците си имат термин за материалите, които използват - "говнолин"
                ....они из говно конфетку делают

                Коментар


                • #38
                  От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

                  Първоначално публикуван от Drake. Преглед на мнение
                  . Най-вероятно ще я сменяме с нова обаче (нова да се има предвид - друга, не нова от магазина).
                  Това малко на мазохизъм го докарва!

                  Майтап де!! Що не загледате някоя "корейска нива"? Доста по-трудно се троши, а частите не са по-скъпи. За комфорт и возия - няма сравнение.

                  Поздрави!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

                    Първоначално публикуван от Drake. Преглед на мнение
                    Най-вероятно ще я сменяме с нова обаче
                    Това на медицински език се нарича ЗАВИСИМОСТ
                    На сърбела майката му е чесането.
                    Борислав Борисов Русе О885 О37815

                    Коментар


                    • #40
                      От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

                      според руснаците са взели предвид световната криза и са решили и те да правят икономии
                      старите Лади произведени да 1990 са били в пъти по здрави от следващите да 1996 после до 2000
                      и така непрекъснато се сваля качеството а те са си едни "мужики" и им дреме само с какво ще се наквасят

                      Коментар


                      • #41
                        От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Това малко на мазохизъм го докарва!

                        Майтап де!! Що не загледате някоя "корейска нива"? Доста по-трудно се троши, а частите не са по-скъпи. За комфорт и возия - няма сравнение.

                        Поздрави!
                        Заради баща ми главно. Понеже джиповете ги караме и двамата, не са като колите всеки да е с негови си. Имали сме Паджеро 2nd gen, което беше страхотно, но баща ми иска като отворел капака да имало къде да бръкне. Но аз съм свикнал на чалъмите на Нивата. Година и половина ми се наложи да я карам като ежедневка. Ако си взимах за себе си само, бих се спрял на 4Runner, Patrol или Hilux. Обаче като няма да ми е ежедневка а само за разходки, за зимата и чат пат офроуд, не ме бърка да карам Нивата.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          Наистина Марине е от 1976, объркал съм се визуално . Инак по темата ако Нивите ги правеха както ладите едно време качествено, то в завода днес щяха да се чудят как да увеличат призводството... Някой може ли да обясни какъв всъщност е проблема на Руснаците да ги произвеждат качествено, дори да се оскъпи малко, определено ще си струва ?
                          Ладите и едно време ги правеха достатъчно качествео, за да пробият калниците на 4-тата година. Иде реч точно за жигула, и точно купена 1976-та. На 7-мата година вече и нямаше колонките, дето държат ограничителните тампони отпред. Нямаше ги! - пипваш ги и падат с буцата кал, която ги е държала на мястото им. Някъде там вече имаше и дупки в пода колкото длан на 8 годишно дете (щото аз бърках в тях), и то поне 4-5.


                          ...и все пак добре че е жигула - баша ми тресна вратата, пък пръстите на ръката ми бяка на рамката на стъклото отгоре. От което не последва нищо, само дето баща ми си изкара акъла.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Ладите и едно време ги правеха достатъчно качествео, за да пробият калниците на 4-тата година. Иде реч точно за жигула, и точно купена 1976-та. На 7-мата година вече и нямаше колонките, дето държат ограничителните тампони отпред. Нямаше ги! - пипваш ги и падат с буцата кал, която ги е държала на мястото им. Някъде там вече имаше и дупки в пода колкото длан на 8 годишно дете (щото аз бърках в тях), и то поне 4-5.


                            ...и все пак добре че е жигула - баша ми тресна вратата, пък пръстите на ръката ми бяка на рамката на стъклото отгоре. От което не последва нищо, само дето баща ми си изкара акъла.
                            Не търсете връзка между гниенето и годините напроизводство при ладите. Нива 2004-та, последна карбураторна година, за 5-6 г. и изгниха вратите в долната част. Всяка седмица на автомивка, служебна. Същата, с две години по стара, не излизаща от калта, нищо и няма. Бащината 5-ца, от 83-та към 2003-та все още нямаше ръжда, не беше и чувала за гараж. Двигателят беше приключил, 600 000. Карана главно от брат ми и от мене, по-малко. Седмицата на съседите от същотот време, за 6-7 г и избиха петната. Имаше едни самари, белгийска сглобка, и те не бяха чували за ржда. Една партида 1600 1000 бр бяха почнали да ръждясват само за 6месеца престой на пристанището Пирея през 81-ва. Върнаха ги за таксита в София.
                            Зависи от партидата ламарини откъде идва и колко манган са изтървали в нея
                            ОФБ ДБ X22SE
                            Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

                              Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                              ... Имаше едни самари, белгийска сглобка, и те не бяха чували за ржда.
                              И аз това думах преди време ма не ми вярваха. Моята беше от тях - 10 години и 93 000 км като нова!
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • #45
                                От: Нива 21214 , за четири години 22 000 км- равносметка

                                Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                                Зависи от партидата ламарини откъде идва и колко манган са изтървали в нея
                                Мангана няма нищо общо със сметката. Да, има стомани (включая с манган), дето не ръждясват чак като говнолин 3, но стигне ли се до контакт на ламарината с атмосферни влиания, вече е късно да се прави каквото и да е.

                                Зависи единствено от състоянието на ламарината към момента на формоване и боядисване, както и самата подготовка и боядисване. Ако няма видима ръжда по ламарината при трислойно (реактивен грунд, епоксиден грунд, боя, което съм гледал на 3-4 марки автомобили) боядисване, има да чакаш да дойде ръжда. Понякога и проблемните участъци (целия под, прагове, калници долна част на вратите) допълнително се обработват или си идват обработени още преди да станат врати/прагове/калници. И отделно отново целия под, подкалници, прагове, между боята и грунда имат допълнителен слой полиуретанов уплътнител (а не асфалтов, дето като поостарее зимата мяза на стъкло, и се пука като стъкло). Отделно на това ВСИЧКИ кухини (вратите в долната част конкретно) заводски са си пълни с парафин за кухини

                                Ако ми намериш таквЪз лада, излязла така от завода, щъ черпя.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X