Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover 4.4, Pajero 3.2 DiD, Murano 3.5i, Kia Sorento 3.5v6,

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Range Rover 4.4, Pajero 3.2 DiD, Murano 3.5i, Kia Sorento 3.5v6,

    Отдавна чета в форума, и е дошло време и аз да се присъединя в отбора със голяма и хубава машина. Първо предоставям малко детайли за какво ще се използва:

    - 50% градско
    - 30% извънградско
    - 20% лек оффроуд по черни пътища.

    Бюджета ми за покупка е 20000лв, избора ми се е спрял измежду следните модели, задължително търся автоматик:

    - Range Rover 4.4i - като интериор и екстериор това ми е избор номер 1, интересува ме поддръжка, детски болести, за какво трябва да гледам, къде мога да я закарам за оглед и реално установяване на състоянието
    - Mitsubishi Pajero 3.2 DiD - същите въпроси ме вълнуват, от изчетеното по различни форуми забелязах проблеми с маслената помпа при колегите.
    - Murano 3.5i - Американската или Европейската версия, има ли проблеми с CVT-то, като оффроуд възможности ако може да споделите.
    - Sorento 3.5 v6 - предполагам тук мога да очаквам най-евтина поддръжка.

    Към момента най ми лежи на сърже Range Rover-a единственото притеснение ми е от поддръжката, какво мога да очаквам. Ще търся кола купувана в България със сервизна история, така или иначе не можах да намеря нов внос над "130000" реални км, очаквам колата която купя да е на реални 250000км(около 25000-30000км/година).

  • #2
    От: Range Rover 4.4, Pajero 3.2 DiD, Murano 3.5i, Kia Sorento 3.5v6,

    Здравей, колега от всичко изброено по горе единствения джип е Паджерото, но имайки в предвид начина на използване и Ровъра става за 20% лек оффроуд. Но имай предвид, че апетита идва с яденето.

    Коментар


    • #3
      От: Range Rover 4.4, Pajero 3.2 DiD, Murano 3.5i, Kia Sorento 3.5v6,

      Аз съм виждал клон - бая ми ти прът, набит на милиметри от задната възглавница - стоеше си там заглавен от кой знае кога, та си мислех ако беше уцелил възглавицата, или компоненти по системата и джипа е посред нищото ... С това не бих се заигравал извън асфалта.
      Последно редактирано от Аndro 160; 26-03-14, 07:22.

      Коментар


      • #4
        От: Range Rover 4.4, Pajero 3.2 DiD, Murano 3.5i, Kia Sorento 3.5v6,

        Какво е общото между Соренто и Рейндж ровър... Лом и Лондон
        Паджеро с Мурано пак така...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          От: Range Rover 4.4, Pajero 3.2 DiD, Murano 3.5i, Kia Sorento 3.5v6,

          Аз съм виждал Нисан, обърнат в дерето - значи всички нисани имат проблем със стабилноста?!?!?

          По-добро от РР едва ли ще намериш по зададените показатели, а и щом ти ляга на сърцето - значи това е твоята кола!
          След като не му мислиш за 25-30/100 разход, значи и консумативите няма да те притесняват.
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • #6
            От: Range Rover 4.4, Pajero 3.2 DiD, Murano 3.5i, Kia Sorento 3.5v6,

            РР е прекрасен избор с този двигател, но внимавай,защото трудно се намират запазени.Въздушното окачване си е страшен кеф.За Мураното мога да кажа, че върви много приятно, скоростната кутия е здрава и много динамична(обслужването и е доста скъпичко), разхода на гориво е в границите на разумното и лично според мен за динамично каране е най-удобно от изброените.
            sigpic
            Land rover lightweight-series 3
            Range Rover V8
            Range Rover Classic Vouge SE V8
            Mercedes G280

            ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

            Коментар


            • #7
              От: Range Rover 4.4, Pajero 3.2 DiD, Murano 3.5i, Kia Sorento 3.5v6,

              25000-30000км/година).!? Кога ще имаш време и за - 20% лек оффроуд по черни пътища?

              Коментар


              • #8
                От: Range Rover 4.4, Pajero 3.2 DiD, Murano 3.5i, Kia Sorento 3.5v6,

                Първоначално публикуван от ivan kerchev Преглед на мнение
                РР е прекрасен избор с този двигател, но внимавай,защото трудно се намират запазени.Въздушното окачване си е страшен кеф.За Мураното мога да кажа, че върви много приятно, скоростната кутия е здрава и много динамична(обслужването и е доста скъпичко), разхода на гориво е в границите на разумното и лично според мен за динамично каране е най-удобно от изброените.
                Аз ли съм останал с грешно впечатление защото си мисля че е по-вероятно да си намеря читава бензинка отколкото дизел, това е единствената причина да се насоча към 4.4i при Рейнджа, относно Мураното прочетох че е добре да се избягва от американска сглобка заради прегряване на CVT-то и къде мога да погледна всяка една от марките - при официален дилър и дали може да ми препоръчате майстори от форума които им разбират на тези джипки.

                Коментар


                • #9
                  От: Range Rover 4.4, Pajero 3.2 DiD, Murano 3.5i, Kia Sorento 3.5v6,

                  Мураното което съм карал си беше откровен американец и не е имало никакви проблеми(освен тампони на носачите). Логично е да се предполага,че бензинов РР е по-вероятно да се намери читав от дизелов. Напишете за кой град става въпрос.
                  sigpic
                  Land rover lightweight-series 3
                  Range Rover V8
                  Range Rover Classic Vouge SE V8
                  Mercedes G280

                  ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Range Rover 4.4, Pajero 3.2 DiD, Murano 3.5i, Kia Sorento 3.5v6,

                    Да ми кажете при Рейнджа за какво да гледам, и дали ако закарам в Мото Пфое ще мога да получа 100% реална информация за състоянието му като двигател, ходова част, електроника

                    Коментар


                    • #11
                      От: Range Rover 4.4, Pajero 3.2 DiD, Murano 3.5i, Kia Sorento 3.5v6,

                      Първоначално публикуван от roader85 Преглед на мнение
                      Да ми кажете при Рейнджа за какво да гледам, и дали ако закарам в Мото Пфое ще мога да получа 100% реална информация за състоянието му като двигател, ходова част, електроника
                      И да гледаш, и да не гледаш, освен външни и интериорни набези, друго не би могъл да "видиш" ...достатъчно сложна и съвременна машина е и изисква професионална и квалифицирана диагностика. Ако успееш да ги накараш в Пфое-то да ти обърнат по-специално внимание, а това ще стане с подходящо финансово стимулиране, биха могли да свършат тази работа !
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #12
                        От: Range Rover 4.4, Pajero 3.2 DiD, Murano 3.5i, Kia Sorento 3.5v6,

                        Не се засягайте, но според мен да си купиш употребяван Рейндж от последните 10-15 години (пък и нов) си е финансово самоубийство...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          От: Range Rover 4.4, Pajero 3.2 DiD, Murano 3.5i, Kia Sorento 3.5v6,

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          Не се засягайте, но според мен да си купиш употребяван Рейндж от последните 10-15 години (пък и нов) си е финансово самоубийство...
                          Вече има много части на добри цени в Англия за тези на по 10г.
                          sigpic
                          Land rover lightweight-series 3
                          Range Rover V8
                          Range Rover Classic Vouge SE V8
                          Mercedes G280

                          ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Range Rover 4.4, Pajero 3.2 DiD, Murano 3.5i, Kia Sorento 3.5v6,

                            в мотофое май е само жоро, а за тия километри рейнджа ще ти легне баш на сърцето...ама незнам как ще е на джоба, защото тия коли ги взимат да ги карат и все хора за който ремонт от 10000 не ги притеснява, все пак колата като нова е правена за милионерчета или поне хора с повечко възможности. Аз едно време като се заиграх с рейнджа всички ми викаха, че съм луд... еле па жена ми...хахаха. Ела сега да я свалиш от кораба. Ще ти пратя на лично там където ходя аз, мисля че ще ти помогнат.
                            RR P38
                            LZ3XA

                            Коментар


                            • #15
                              От: Range Rover 4.4, Pajero 3.2 DiD, Murano 3.5i, Kia Sorento 3.5v6,

                              и аз имам един познат монтьор, който поддържа няколко Рейнджа, чете по английските форуми и се справя с ш**ани казуси по ремонта им... За малко и аз да се излъжа да си взема един Рейндж бай-бек от МПф...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X