Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пълноценен подлакътник за Терано II - коментари и предложения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пълноценен подлакътник за Терано II - коментари и предложения

    бел.мод.
    Настоящата тема произтича от тази: Смяна високоговорители на Терано 2

    И облегалката отпред е много фйешън:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tttt.jpg
Прегледи:1
Размер:116.0 КБ
ID:6044250

    Това е било собственост на някой изтънчен естет.
    Последно редактирано от nickbochev; 25-03-14, 17:28. Причина: пояснение за разделяне на темите
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    От: Смяна високоговорители на Терано 2

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

    Това е било собственост на някой изтънчен естет.
    Нали

    Коментар


    • #3
      От: Смяна високоговорители на Терано 2

      Между другото...много ми липсва подлакътника между предните две седалки.Намерих си втори капак на барчето/което уж е подлакътник ,ама всъщност не е/ и се замислям да се пробвам да измисля нещо.Голямо удобвство си е , особено на дълъг път.
      П.П.Ако някой има готово решение на въпроса да дава линк или инфо...може и на ЛС,за да не спамим тук в темата!
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #4
        От: Смяна високоговорители на Терано 2

        Еми ето човека 2 снимки по-нагоре го е измислил.

        Аз никога не съм изпитвал нужда от такова, еле пък при положение че скоростите са ръчни.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Смяна високоговорители на Терано 2

          Любо го разбирам.
          След 8 г. с Черока, известно време и аз все се опитвах да се облягам на ниско разположения капак на барчето в Терано-то, но постепенно май започва да "ми минава".
          И на леката кола (Пежо 306) след доста търсене, се сдобих с оригинален подлакътник-барче, та затова споделям личен опит, че като "се изхайлази" човек, после му е малко некомфортно.
          proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
          NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
          Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

          Коментар


          • #6
            От: Смяна високоговорители на Терано 2

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Еми ето човека 2 снимки по-нагоре го е измислил.

            Аз никога не съм изпитвал нужда от такова, еле пък при положение че скоростите са ръчни.
            Ами ръчни, ама...като се пусна на 5-тия зъб по магистралата 200-300км. и дясната ръка направо се чудя къде да я подпирам...
            Обикновено го правя от известно време на скоростния лост, ама не си е работа...
            Ще си правя подлакътник, поне се сдобих с капаче за барчето и да го орезиля ще ми остане оригиналното
            Абе за едни 15-17см. нагоре става реално въпрос...ама...
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #7
              От: Смяна високоговорители на Терано 2

              Замислял ли си се,да насадиш подлакътник на самата седалка.Напоследък се возя от време на време в един Шаран и при него подлакътниците са на седалките.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • #8
                От: Смяна високоговорители на Терано 2

                що не си смениш предните седалки от друг автомобил с подлакътници на самите тях.
                мисля че по-добре ще ти се получи

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна високоговорители на Терано 2

                  Мислих и този вариант, но:
                  1. Положението на лакътя при движение е такова, че е доста по-удобна той да лежи на барчето отколкото да се натискаш към седалката/говорим, че аз съм си 100 килограма и заемам доволно изцяло седалката/
                  2.монтаж на подлакътник на седалката означава, че ще трябва да свалям седалката и да я разтапицира, за да мога да прихвана по някакъв начин подлакътника/не смятам, че ще стане като хората, ако отвън му навия някакви видии ...незнайно къде в седалката/
                  Само,че...тази кушия с разтапицирането нещо не ми допада !
                  3.Смяна на седалки отхвърлям пък тотално.Първо ще трябва да сменя и двете предни и второ ще станат различни от задните като тапицерия.салона ми е бежов и си ме кефи такъв.Не използвам никакви калъфи и тем подобни грозотии върху седалките.
                  Тук варианта е само един, но е доста скъп.Смяна на седалките/предните/ с такива с вграден подлакътник и претапициране на целия салон с бяла/бежова/ кожа.Лошото е, че това ще е доста тежко откъм финансова страна решение на въпроса.
                  Та...май си остава варианта да се опитам да си направя един подлакътник и да го захвана на капака на барчето.Въпроса е да го измисля и измайсторя така, че да не ме дразни с грозния си вид...т.е. да изглежда по-към заводско изпълнение.
                  Ще се опитам...правил и съм и други неща доста неразличими от заводско изпълнение, та може и да се справя...
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна високоговорители на Терано 2

                    Нуждата от подлакътник не ми даваше мира, затова един следобед реших да отделя малко време да измисля нещо, имах подръка малко ПДЧ и реших да пробвам да направя една кутия , която да повдигне оригиналния капак на барчето , така че да се получи подлакътник, но да не се орезили прекалено много, сдобих се и с малко кожа за тапициране на седалки, която наподобява шарката на пластмасата и лепило за кожа.
                    Всичко ми отне 15-20 мин, като идеята беше да направя нещо временно, за да добия представа дали изобщо ще се получи нещо, колко ще е практично и удобно.
                    Накрая това временно нещо, вече го ползвам 1 година и съм доволен, с малко повече старание може да се направи много по-добре, но мен ме устройва засега.

                    Надявам се да съм бил полезен на някой.


                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:032875232.jpg
Прегледи:1
Размер:115.0 КБ
ID:5574666
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:032875237.jpg
Прегледи:1
Размер:107.9 КБ
ID:5574667
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:032875241.jpg
Прегледи:1
Размер:97.5 КБ
ID:5574668
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:032875245.jpg
Прегледи:1
Размер:89.4 КБ
ID:5574669
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:032875247.jpg
Прегледи:1
Размер:85.2 КБ
ID:5574670

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пълноценен подлакътник за Терано II - коментари и предложения

                      Добре е станало..и аз мисля нещо подобно,оригиналния явно е дизайнерска грешка

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пълноценен подлакътник за Терано II - коментари и предложения

                        Мдаа....и аз го планирам нещо подобно.благодаря за онагледяването!
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X