Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оригинален CD changer в Терано II - проблеми и решения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Смяна високоговорители на Терано 2

    Вече се уговорихме с колегата от другия форум и до 1-2 дни ще получа един чейнджър Clarion в пълен комплект (без кабел), пък после ще умуваме и тестваме - кое и как може да се ползва.
    Любо, очаквай включване.
    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

    Коментар


    • #17
      От: Смяна високоговорители на Терано 2

      Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
      Вече се уговорихме с колегата от другия форум и до 1-2 дни ще получа един чейнджър Clarion в пълен комплект (без кабел), пък после ще умуваме и тестваме - кое и как може да се ползва.
      Любо, очаквай включване.
      Ок...
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #18
        От: Смяна високоговорители на Терано 2

        Така. Ето засега снимковия материал. Пробите ще бъдат в свободно време по светло.
        Фабричният чейнджър в нашето "комби" изглежда така (моделът не е обозначен върху фронталния капак):

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:clarion1.JPG
Прегледи:1
Размер:109.8 КБ
ID:5556368

        Доколкото се вижда, на "магазина" има обозначение Nissan Clarion CAA-355

        Това, което получих днес е Clarion М 605, а "магазина" има обозначение само Clarion CAA-154.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clarion2.JPG
Прегледи:1
Размер:150.9 КБ
ID:5556369

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clarion4.JPG
Прегледи:1
Размер:169.0 КБ
ID:5556371

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clarion3.JPG
Прегледи:1
Размер:140.5 КБ
ID:5556370

        Ще видим, дали ще е възможно да закача белия към наличния кабел и дали ще тръгне да свири.
        Ще се опитам и да сменя "магазините" за проба и ще пиша за резултата.

        Извинявам се на колегите, които са писали за високоговорителите, но тук се отвори темата за чейнджърите Clarion и се разви и разговора около тях. Евентуално, ще видя - дали може да се отдели направо нова тема по въпроса.
        proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
        NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
        Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

        Коментар


        • #19
          От: Смяна високоговорители на Терано 2

          Ще очаквам резултата от пробите с интерес
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #20
            От: Смяна високоговорители на Терано 2

            Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
            ... Clarion М 605, а "магазина" има обозначение само Clarion CAA-154.

            [ATTACH=CONFIG]673859[/ATTACH]


            [ATTACH=CONFIG]673860[/ATTACH]

            Ще видим, дали ще е възможно да закача белия към наличния кабел и дали ще тръгне да свири.
            Ще се опитам и да сменя "магазините" за проба и ще пиша за резултата.
            ...
            Днес най-сетне реших да направя опит за проба... неуспешен.
            Фабричният чейнджър на Терано-то е свързан с кабела директно, без куплунг, докато наличния бял М605 се свързва външно с 13-пинов такъв.
            Нещо от този вид:



            Така че, няма да се мъча да разглобявам фабричния, за да пробвам да подкарам другия.
            Любо, дай на ЛС данни, да ти го пратя, ако искаш да експериментираш, пък може нещо да излезе накрая.
            proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
            NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
            Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

            Коментар


            • #21
              От: Смяна високоговорители на Терано 2

              Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
              Днес най-сетне реших да направя опит за проба... неуспешен.
              Фабричният чейнджър на Терано-то е свързан с кабела директно, без куплунг, докато наличния бял М605 се свързва външно с 13-пинов такъв.
              Нещо от този вид:



              Така че, няма да се мъча да разглобявам фабричния, за да пробвам да подкарам другия.
              Любо, дай на ЛС данни, да ти го пратя, ако искаш да експериментираш, пък може нещо да излезе накрая.
              Ник, а ти всъщност защо правиш цялата галимация , ако си имаш заводски
              Нещо се поразми темата във времето и сигурно нещо вече пропускам...
              има ли някакъв шанс да стане магазина на този който си взел на оригиналното?
              П.П.Не знам дали да се занимавам въобще...
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #22
                От: Смяна високоговорители на Терано 2

                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                Ник, а ти всъщност защо правиш цялата галимация , ако си имаш заводски
                ...
                има ли някакъв шанс да стане магазина на този който си взел на оригиналното?
                Любо, той моят заводски си работи идеално (да чукна на дърво), но ти спомена, че нямаш магазин за твоя, та понеже ми попадна под ръка този комплект, се надявах, че ако го включа, ще мога да измъкна магазина и ако пасва, да ти го пратя.
                Но сега, като не мога да го подкарам, механично не ми се разглобява чейнджъра. Ако искаш, да ти го пратя в комплект, пък ти си го извади и дано да можеш да го ползваш.
                proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                Коментар


                • #23
                  От: Смяна високоговорители на Терано 2

                  Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                  Любо, той моят заводски си работи идеално (да чукна на дърво), но ти спомена, че нямаш магазин за твоя, та понеже ми попадна под ръка този комплект, се надявах, че ако го включа, ще мога да измъкна магазина и ако пасва, да ти го пратя.
                  Но сега, като не мога да го подкарам, механично не ми се разглобява чейнджъра. Ако искаш, да ти го пратя в комплект, пък ти си го извади и дано да можеш да го ползваш.
                  Ник, аз все още нямам чейнджър. Колега спомена, че неговия нямал касета и нямало да го използва принципно. Не знам за сега какво е решил...
                  Ако не те затруднява да стои за сега при теб, а ако има развитие ще ти пиша.
                  Поздрави и благодаря за вниманието!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Смяна високоговорители на Терано 2

                    Здравейте,

                    Ето едно хитро решение за CD changer на SONY:http://www.audiosavings.com/products...DX565MXRF.aspx
                    Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                    Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                    Opel Campo 3,1 TD '99
                    Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Смяна високоговорители на Терано 2

                      Аз не вдявам за какво са ви всичките тия заигравки с CD-та, при положение че това е умираща технология, особено за автомобил. Като постоят примерно година на жегите, 2/3 от CD-тата просто сдават багажа, започват да прекъсват или изобщо престават да се четат. Пресен пример точно с 5-те CD-та, дето ми се мъдрят в джипката от няколко години. Най-различни марки, и всичките с малко или повече проблеми. Ако нещо ще променяте, търсете решение с флашка или SD. Към днешна дата всичко друго е мъртво родено.

                      Аз дори се замислям дали следващата ми музика въобще да има CD/DVD, или да е само на флашка/SD.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Оригинален CD changer в Терано II - проблеми и решения

                        Хайде да сефтосам темата.
                        Оказва се че по моргите изобщо не се намират от другия модел панели - със стандартния отвор за плейър.
                        Затова реших да си направя сам.
                        Прецених, че материала ще е МДФ, защото се обработва сравнително лесно.
                        На следващ етап смятам да тапицирам панела с някаква черна, тънка изкуствена кожа.
                        Какво съм свършил до този момент:

                        1. Намерих си преходник от нисанската букса към стандартни букси:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01 - CABLE.jpg
Прегледи:1
Размер:112.7 КБ
ID:5574580

                        Струваше 14-15 лв.

                        2. Свалих размерите на оригиналния панел и наместих в контура отвор за плейър и отвор за копче за аварийни светлини:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04 - ПАНЕЛ TERRANO II.jpg
Прегледи:1
Размер:138.3 КБ
ID:5574584

                        Прикачвам и един ПДФ в М1:1. Може да се разпечата на формат А4, да се очертаят и отбодат върху материала контурите и после само да се реже.
                        ПАНЕЛ TERRANO II.pdf

                        Отворът за всички плейъри трябва да е стандартен 18х5см - така е по ISO7736, раз'ираш ле...

                        3. Изрязах МДФ-а. Не стана перфектно, но го правих вчера на вилата, по тъмно, на една слаба крушка, при ветровито време, неблагоприятно разположение на звездите, слабо облечен, гладен и замислен за други неща. Хахахаха... абе, толкова си мога! После с тапетите ще замажа положението.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02 - MDF.jpg
Прегледи:1
Размер:114.7 КБ
ID:5574586

                        С червени точки съм си маркирал къде трябва още да се пипне.

                        4. В мястото за панела има две малки неща, подобни на водачи. Нацапах ги с маркер, вкарах МДФ-а както трябва да е и после по нацапаните белези зарязах каналче за водачите. На снимката в синьото кръгче:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03 - DETs.jpg
Прегледи:2
Размер:72.7 КБ
ID:5574587

                        В червено съм оградил един винт, който прикрепя пластмасата на централната колона. Смятам да ползвам по-дълъг винт и да фиксирам панела на тези две места, като на МДФа ще избарам и един лек фрезенк че да се скрие леко главата.

                        Това съм свършил до момента.
                        Какво ми остава:
                        1. Да намеря копче за аварийките и да го фиксирам към панела. Като че ли се отказах да търся второупотребно от някой автомобил. Искам да е нещо с по-широка периферия около самия бутон, за да прикрие недостатъка от тапицирането на отвора, който неминуемо ще има. Автомобилните, които видях са или с много малка периферия или изобщо нямат.
                        Мисля си за нещо подобно:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:БУТОН.jpg
Прегледи:1
Размер:58.3 КБ
ID:5574592


                        2. Да тапицирам панела.

                        Засега толкова.
                        Опитите продължават.
                        Последно редактирано от VECTOR; 26-03-14, 18:12.
                        Георги Тонев

                        Коментар


                        • #27
                          От: Оригинален CD changer в Терано II - проблеми и решения

                          Вместо да го тапицираш, можеш да го дадеш да ти го изрежат на лазер или фреза директно от подходяща платмаса. Тогава няма да има нужда от прикриване на нищо, защото ще е с идеални ръбове.

                          ПП: Бутона на картинката според мен е прекалено ръбат за да изглежда добре на фона на доволно облите черти по таблото
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Смяна високоговорители на Терано 2

                            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                            Ще очаквам резултата от пробите с интерес
                            Поздрави!
                            Имам касетофона чейнджъра магазина кабелите и буксите.За всичко ако ти се дават 40 лв примерно пиши на лични

                            Коментар


                            • #29
                              От: Оригинален CD changer в Терано II - проблеми и решения

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Вместо да го тапицираш, можеш да го дадеш да ти го изрежат на лазер или фреза директно от подходяща платмаса. Тогава няма да има нужда от прикриване на нищо, защото ще е с идеални ръбове.

                              ПП: Бутона на картинката според мен е прекалено ръбат за да изглежда добре на фона на доволно облите черти по таблото
                              В МДФа ме кефи това, че е два сантиметра и застава изключително стабилно. Самото обличане не мисля че ще е сложно. Инвестираните към момента пари и усилия са пренебрежими, така че ако резултата не е "свет" ще пробвам друго. Машинното рязане винаги е вариант.
                              За фасона на копчето си прав, ще грознее.
                              Георги Тонев

                              Коментар


                              • #30
                                От: Оригинален CD changer в Терано II - проблеми и решения

                                Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                                В МДФа ме кефи това, че е два сантиметра и застава изключително стабилно. Самото обличане не мисля че ще е сложно. Инвестираните към момента пари и усилия са пренебрежими, така че ако резултата не е "свет" ще пробвам друго. Машинното рязане винаги е вариант.
                                За фасона на копчето си прав, ще грознее.
                                Аз копчето го свалих на таблото отдясно на волана,а вместо МДФ ползвах текстолит.Търпи видии....После фолио черно..Даже бях качил и снимки в някоя от темите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X