Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АТВ за дядо и баба за туризъм в планината

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • АТВ за дядо и баба за туризъм в планината

    Здравейте на всички.
    С жена ми сме над 50 години и над 90 кг. Скоро ще се пенсионираме. Купихме си вила в планината около Трявна и искаме да се забавляваме сега в отпуските и по-късно като се пенсионираме с туризъм на АТВ.
    Моля предложете подходящ модел:
    -двуместен,
    -автоматични скорости че по-лесно се кара
    -с лебедка
    -с калници
    -по възможност да може да се окачва гребло за сняг
    -втората седалка да е удобна а не само символична
    -да има багажници

    Алтернативата е да взвмем 2 евтини АТВ-та и всеки да кара своята си машина.
    До сега не сме имали АТВ и сме пълни лаици какво представлява и за каво се използва. Прочетох доста неща из темите но все още не съм много на ясно.

    Всякакви предложения коментари и съвети са добре дочшли.

  • #2
    От: АТВ за дядо и баба за туризъм в планината

    Има доста модели, които са двуместни, има дори и китайски, но не е удобно да се кара двуместна машина постоянно. Ако винаги искате да бъдете заедно по-добрия вариант е UTV.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      От: АТВ за дядо и баба за туризъм в планината

      Здравейте.

      Идеята като цяло е чудесна, но аз от опит мога да ви кажа, че АТВ-то не е най-правилното решение. Причините за това главно са:
      1. Висок център на тежестта и лесно може да се преобърне.
      2. В гората се иска много опит и познания, както на терена така и на машината, за да возиш втори човек. Отново опасност от травми.
      3. При промяна на времето - дъжд, сняг резултата е ясен.
      4. Необходимост от закупуване на скъпа екипировка - каска, протектори, ботуши, наколенки, якета, панталони, ръкавици, очила.
      5. Голямо физическо натоварване от карането.

      За мен по-добрия вариант за тези цели е джип, с който да може да се забавлявате. Хем има място за багаж - скара, бира, дрехи и т.н., хем е по-безопосно, хем е и по-евтино като начална инвестиция.

      Първо вземете АТВ под наем и пробвайте.

      Иначе конкретно на въпроса - трябва ви работно АТВ, това което се сещам и съм имал е - Kawasaki Brute Force, Polaris Sportsman.


      Успех в забавленията.
      Последно редактирано от Преслав Василев - preskata; 26-03-14, 12:41.
      Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
      BMW F650CS
      Радо о885 5о 59 5о

      Коментар


      • #4
        От: АТВ за дядо и баба за туризъм в планината

        а защо АТВ, а не джип????

        ето един списък - има и доста двуместни, да избирате поне на външен вид кое ви харесва
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          От: АТВ за дядо и баба за туризъм в планината

          Много благодаря за съветите.
          Защо предпочитаме АТВ? Джипове сме имали най-различни модели - Мицубиши Паджеро и Аутландер, Тойота Ландкрузер, GMC Юкон а сега караме Нисан Патрул. Та сме се наситили на джиповете, няма много тръпка в тях. Луксозна обстановка все едно си в къщи
          обаче май колегите сте прави че е по-добре всеки да си кара своето АТВ. По-безопасно и по-интересно е. Пък и ако се развали едното все някак ще се приберем с другото или ще дърпаме разваленото.


          Така че предложете едноместно АТВ. Ще си купим 2 -по едно за всеки. От опит съм се убедил че найевтините неща се развалят бързо и има много недостатъци докато най-скъпите неща обикновено са много надценени. Така че нещо на прилична цена с оптимални характеристики.

          Коментар


          • #6
            От: АТВ за дядо и баба за туризъм в планината

            Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
            Здравейте.

            3. При промяна на времето - дъжд, сняг резултата е ясен.

            Иначе конкретно на въпроса - трябва ви работно АТВ, това което се сещам и съм имал е - Kavazaki Brute Force, Plaris Sportsman.
            две марки, а толкова грешки..


            Успех в забавленията.
            3та точка не ми е ясна. Не мога да разбера какъв е минуса на атв 4x4 с хубави гуми в до метър сняг?! За калта като се избягват прекалено големите локви също не виждам проблем. Джипа не е лош, но нямаш толкова пряк контакт с природата както при атвто. UTV-то е средно положение и с волана мисля че ще се справяте по - добре. Разбира се всичко струва пари и то не малко. Като марки и модели мога да препоръчам Can-am Outlander Max (ATV), Can-am Comander(UTV) или Polaris Ranger(UTV). Тези utv-та са сравнително нови модели, ако не влизат в бюджета може да се поразровите из сайтовете за обяви. Намират се сносни Yamaha Rhino.Успех ви желая и не забравяйте за екипировката!
            Последно редактирано от Преслав Василев - preskata; 26-03-14, 12:40.
            Non scholae sed vitae discimus.

            Коментар


            • #7
              От: АТВ за дядо и баба за туризъм в планината

              Първоначално публикуван от Преслав Василев - preskata Преглед на мнение
              3та точка не ми е ясна.
              Разяснявам. Човека е писал,че иска да се разхожда със съпругата си, като и двамата са над 50. Е, как ти се връзва това с мокри, кални или премръзнали АТВ-исти. На мен никак. Не те познавам, ама като гледам мацката на аватара ти или си бая далече от гореспоменатата възраст или това е дъщеря ти .. Ама надали...

              Иначе не е като да не съм се прибирал кален до уши, ама и ухилен от кеф пак до там, та да не знам какво е.
              Последно редактирано от Преслав Василев - preskata; 26-03-14, 12:40.
              Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
              BMW F650CS
              Радо о885 5о 59 5о

              Коментар


              • #8
                От: АТВ за дядо и баба за туризъм в планината

                @rraadd00 наистина съм далеко от 50те, карам спортно атв, но имам преки наблюдения и над четворките. Те имат хубави калници и ако се внимава едва ли ще се окалят до ушите. Друг минус на атвто е че зимата в Балкана ще е доста студено. Трябва си подгрев на дръжките и дебела качествена екипировка.
                Non scholae sed vitae discimus.

                Коментар


                • #9
                  От: АТВ за дядо и баба за туризъм в планината

                  Първоначално публикуван от Kuwait Преглед на мнение
                  Много благодаря за съветите.
                  Защо предпочитаме АТВ? Джипове сме имали най-различни модели - Мицубиши Паджеро и Аутландер, Тойота Ландкрузер, GMC Юкон а сега караме Нисан Патрул. Та сме се наситили на джиповете, няма много тръпка в тях. Луксозна обстановка все едно си в къщи
                  обаче май колегите сте прави че е по-добре всеки да си кара своето АТВ. По-безопасно и по-интересно е. Пък и ако се развали едното все някак ще се приберем с другото или ще дърпаме разваленото.


                  Така че предложете едноместно АТВ. Ще си купим 2 -по едно за всеки. От опит съм се убедил че найевтините неща се развалят бързо и има много недостатъци докато най-скъпите неща обикновено са много надценени. Така че нещо на прилична цена с оптимални характеристики.
                  Добре си се ориентирал, 2 е по-безопасно и практично от всяка гледна точка.
                  Вземете си 2 цф мото http://www.cfmoto-bg.com/bg/products/5/terralander_500 китайски са, но са качествени, може прочетете мнения във форума, имат си лебедки и всякакви екстри, ще ви вършат перфектна работа.

                  Коментар


                  • #10
                    От: АТВ за дядо и баба за туризъм в планината

                    Can-am са много хубави машини но и доста скъпи. 20,000 на машина ще ми излезе над 40,000 за две. Аз вилата в Балкана я взех за 60,000 и да дам за АТВ-та 40,000 ми идва множко. Това CF-Moto изглежда като разумен компромис. 20,000 ще стигнат за две.
                    Някой карал личе тоя Terralander 500? Какви са предимствата и недостатъците, как е с доставката на части?

                    Ямахата не е ли в същия ценови клас?

                    Коментар


                    • #11
                      От: АТВ за дядо и баба за туризъм в планината

                      Аз карам също спортни атевета но съм съгласен с kvv за марката cf moto мой приятел с който до скоро карахме всяка седмица има модела х6 много добра машина въпреки че са китайски но са високо качество.Удобни са и за втори човек имат си удобни облегалки и возията им е мека за дълги преходи според мен си е супер имат си дори и лебедки така че си е добър избор поне за мен.Успех!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: АТВ за дядо и баба за туризъм в планината

                        Двеа атв-та не ви трябват, освен ако няма да тренирате за състезание. На работното спокойно се возят 2ма човека. Тези Цф мото не ги знам, но според мен се насочи към Ямаха Kodiak/Wolwerine 450. Кодиака има бавни и блокаж. Много за здрави и доволно проходими, мощност също няма да ви липсва. Хондата също е доста добър вариант, но в крайна сметка най важното е състоянието на машината която гледате, не толкова марката.
                        [SIGPIC][/SIGPIC]

                        Коментар


                        • #13
                          От: АТВ за дядо и баба за туризъм в планината

                          Аз карам CF Moto и следващото пак ще е такова, качеството е повече от добро имайки предвид и цената разбира се. Вероятно големите марки са още по-корави, но там цената на самото АТВ и частите за него не са никак ниски. За 2000 км само офроуд имах проблем само с гърнето и той беше следствие на некачествена работа от някой друг сервиз преди аз да съм собственик.
                          Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                          Коментар


                          • #14
                            От: АТВ за дядо и баба за туризъм в планината

                            И моите 5ст. Имахме cf-moto от аватара . Зная всяка тяхна част къде се намира и какви признаци за разваляне има. За общо 25000km (на двете) съм ремонтирал ВСИЧКО. Сега съм с Renegad 800 5000+km не го познавам само карам. CAN-AM втора употреба струва колкото ново CF-moto . За протокола съм над 50 и ми се кара ама много ми се кара.

                            Коментар


                            • #15
                              От: АТВ за дядо и баба за туризъм в планината

                              Ако ще вземате CF Moto за 20к по добре си вземете две втора употреба Поларис Спортсмен или Ямаха гризли.
                              Доста лесни и приятни са за каране. Не се нуждаят от кой знае какви грижи при нормално каране.
                              Читави се намират от 7 до 9 хиляди.
                              Последно моето го давах за 8000к и никой не го взе
                              С лебедка куфар и други екстри.
                              Към китайските съм предубеден и не ги препоръчвам колкото и "читави" да ги изкарват.
                              Колегата valeri_at гледам че карате в района на вр. Чумерна ако снимката от аватара не ме лъже.
                              Обадете се някой път ако карате да се съберем. Често правим преходи от там.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X