Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 57

Тема: Мобилни камери на КАТ

Място
    София -Стара Загора
    Публикации
    82
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране От: Мобилни камери на КАТ

Ужас!Имам 6-7 честитки ,за които подозирам ,че са заради е-фиш.Дано да е само от един.Казаха ми,че им минавал срока,като не ходя да си ги вземам и плащам.А тук сега чета ,че се удвоявала сумата..Ужас!Ами ,ако не е от едно само нарушение. От тази година са.Какво?-да обжалвам ,щото вече е незаконно ли? ...

Място
    Plovdiv
    Публикации
    1,772
    Точки (при гласуване)
    9

И аз съм пред същата дилема, дали да обжалвам превишена скорост(явно превишена от мен), само че вече съм платил. Ще вземам решение допълнително. Иначе и аз успях да сложа един знак %12, пред едно училище в с. Дълго поле, където работех. Стана лесно и бързо...платих стойността на знака.

Място
    София
    Публикации
    1,395
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на бат'Марто Преглед на публикациите
    ...така сме им свикнали да ги виждаме на безумни места...
    Как разбираш кой е безумен и кой не? Може на някое място да е безумен, според теб, и да не го спазиш, но изведнъж да разбереш, че не е безумен.

бат'Марто е офлайн
    Мартин Кирилов
    Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    Място
    София
    Публикации
    2,385
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на Kozzzec Преглед на публикациите
    Как разбираш кой е безумен и кой не? Може на някое място да е безумен, според теб, и да не го спазиш, но изведнъж да разбереш, че не е безумен.
    С теб не ми се спори...излез,покарай извънградско...всеки коларски път може да пресече първокласен. И се слага знак 60. Или някой решил да направи крайпътен пазар за грънци , зарзават и други стоки от първа необходимост . Само кажи ,че спазваш всичките тези ограничения и си посипвам главата с пепел...
    DISCOVERY 3 TDV6 HSE

Място
    Варна
    Публикации
    2,257
    Точки (при гласуване)
    11

..Обаче при нас е малко като в приказката за лъжливото овчарче - така сме им свикнали да ги виждаме на безумни места ,че когато наистина са поставени правилно ,стават бели...
    Точно така...
    Не е нормално да излезеш извън БГ, да караш по всички ограничения (обикновено в 'по-нормалната' чужбина карам точнот така) и да постигаш по-висока средна скорост, виждайки знаци само там, където наистина са необходими. А в БГ с много нерви и 'накъсано' движение дори с неспазване на правилата да се постига по-ниска средна скорост (и по-висок разход)..
    Според мен трябва да се облекчи процедурата за разкарване на неправилно поставени знаци (включително и при обоснован сигнал от страна на шофьорите).
    Защото последните 15-20 години ми се струва, че само се добавят знаци, а никой не си е направил труда да премахва съществуващите..
    Nissan Qashqai 2.0/140h.p/4x4/2008
    Jeep Grand Cherokee Overland 2014/3.0 CRD

Място
    София
    Публикации
    5,129
    Точки (при гласуване)
    19

.....И се слага знак 60. Или някой решил да направи крайпътен пазар за грънци , зарзават и други стоки от първа необходимост . Само кажи ,че спазваш всичките тези ограничения и си посипвам главата с пепел...

На старият път от Пазарджик за Пловдив след Мало Конаре има едно място покрай пътя с ябълкови градини , на което есенно време продават ябълки . Преди няколко години един познат спира и тръгва да пресича шосето , да си купи 1-2 кила. Я се огледал , я не , а и един спрял на десетина м. бус му ограничава за момента и без друго видимостта.
    В това време преминава спокойно със 100 км/ч лек автомобил .....
    ... 2 дни по-късно погребалната агенция се беше постара човека да изглежда що-годе добре в последния му земен път ....

.... не знам за Kozzzec , но аз лично на такива места предпочитам да минавам със 60. Дори да няма изрично ограничение и въпреки псувните на каращите зад гъза ми. Не за друго , а разправИята заради 2 кила ябълки после е неприятна .
    Не е необходимо да си посипваш главата с пепел

ПС. аааа , имал съм и случай - както си карам и от един коларски път на шосето изведнъж излиза като призрак Белорус с вдигнат плуг . ... добре че карах с 60 . Имаше и знак .
    Последно редактиран от Vlado_Ts ; 26-03-14 в 11:56
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

бат'Марто е офлайн
    Мартин Кирилов
    Място
    София
    Публикации
    2,385
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на Vlado_Ts Преглед на публикациите
    На старият път от Пазарджик за Пловдив след Мало Конаре има едно място покрай пътя , на което есенно време продават ябълки . Преди няколко години един познат спира и тръгва да пресича шосето , да си купи 1-2 кила. Я се огледал , я не , а и един спрял на десетина м. бус му ограничава и без друго видимостта.
    В това време преминава спокойно със 100 км/ч лек автомобил .....
    ... 2 дни по-късно погребалната агенция се беше постара човека да изглежда що-годе добре в последния му земен път ....

.... не знам за Kozzzec , но аз лично на такива места предпочитам да минавам със 60. Дори да няма изрично ограничение и въпреки псувните на каращите зад гъза ми. Не за друго , а разправИята заради 2 кила ябълки после е неприятна .
    Не е необходимо да си посипваш главата с пепел
    Владо , май не ме разбра...От какъв зор е разрешено да се продават ябълки на главен път ??? И то баш на този , през който минава почти целия трафик между Турция и останалия свят... А и с 60 да ,,нарамиш'' някого, силно се съмнявам да оцелее,само погребалния ще има по-малко работа...
    DISCOVERY 3 TDV6 HSE

Място
    София
    Публикации
    5,129
    Точки (при гласуване)
    19

Владо , май не ме разбра...От какъв зор е разрешено да се продават ябълки на главен път ??? И то баш на този , през който минава почти целия трафик между Турция и останалия свят... А и с 60 да ,,нарамиш'' някого, силно се съмнявам да оцелее,само погребалния ще има по-малко работа...
    Разбрах те , ама това за което говориш е друга бира .
    Обаче тука е така . И щем - не щем , требе да се съобразяваме с родната картинка .
    И аз псувам заради лошите пътища и често идиотска организация . Хеле пък като сравнявам "тука" с "там" . Обаче като реалист констатирам , че не в близкото , ами и в далечното бъдеще като "там" нема да станем .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Място
    Ямбол,Сливен,UK
    Публикации
    1,013
    Точки (при гласуване)
    6

"Професионализма" на част от полицаите се състои в това да изпълняват нарежданията на началниците си без да да мислят.Какъв "профисионалист" си ,когато съда отмени електронния фиш,отново да отиваш на също място и да дебнеш с камерата в колата.Докато отговорността на държавата за причинени вреди на гражданите не стигне до ниво-конкретен държавен служител,ще продължаваме да си пишем подобни работи.Повтарят се едни и същи грешки,защото хазната плаща.
    Нека силата да бъде с нас!
    Suzuki Vitara,Suzuki Grand Vitara XL7
    Yambol-0898 467 143/0882 699 100

Място
    Варна
    Публикации
    2,257
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на Радо Метала Преглед на публикациите
    ...Докато отговорността на държавата за причинени вреди на гражданите не стигне до ниво-конкретен държавен служител,ще продължаваме да си пишем подобни работи.Повтарят се едни и същи грешки,защото хазната плаща.
    Абсолютно... Преди години имахме проверка от НАП. С напълно тенденциозно и безхаберно отношение от конкретен служите - явно си искаше нещо. Но не го получи. Писаха актове с ясното съзнание, че ще паднат в съда.. Паднаха в съда (което си е пари пак на данъкоплатеца), обаче 'кокошката' въобще не и пука, защото нея това не я касае - тя си е написала левия документ, пък други се опитват да го защитават. И 'кокошката' няма да има никаква промяна в заплатата.
    Я вземи поне част от разходите при паднал Акт от джоба на съставителя - дали няма да започне да чете законите...
    Nissan Qashqai 2.0/140h.p/4x4/2008
    Jeep Grand Cherokee Overland 2014/3.0 CRD

Публикации
    4,659
    Точки (при гласуване)
    0

Сбъркан начин на мислене -вместо да намаляват конфликтните точки и по този начин да повишават безопсността ,чугунените глави вземат решение да сложат ограничение. И шапка до него с радар.
    По е лесно ,що трябва да мислиш как да избегнеш и минималната възможнаст за конфликт. Те драйверите кучета ги яли ,нали влизат ДДС от горивата ,всеки сам си носи отговорност за спазването на неразумните правила.

Място
    София
    Публикации
    6,793
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    20

Това безумие с "60" до всяка чешмичка и бензиностанция го има само у нас... Изумявал съм се например в Австрия - главен път минава през вилна зона с къщи и входове за гаражи от двете страни, но знакът е "70"! Явно у нас по презумпция тези от пътя без предимство се очаква да навлязат в главния път без да се оглеждат...

А пък пешеходната пътека на Цариградско при "Пежо" и знакът "50" ... Просто нямат аналог Два пъти съм пресичал там и единият път точно полицейска кола щеше да ме сгази, ако бях направил още крачка напред... Чудя се защо не направят още 10-ина пешеходни пътеки през 200м по "градската магистрала"?
    помогнете да открием откраднатите двигатели [url]http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=59117[/url]

Място
    Русе
    Публикации
    2,256
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на sobax Преглед на публикациите
    ...

Виждам патриотизма в това - да не се възползвам от слабостите на системата, а не в това - да взема за себе си или да се възползвам от всичко, което е възможно да се вземе
    Според мен - разбираш го криво.

Начинът е да се бориш да я промениш. Но и няколко паднали наказателни постановления за едно и също нарушение на едно и също място също биха свършили работа. Плащането - едва ли.
    А че не искаш да се възползваш от всичко възможно, стана ясно още с това, че отвори дума. Адмирации, за което.

Лично аз споделям позицията на Владо и Козец - може да псувам, но се старая да спазвам. Ако много не съм съгласен и се мисля за прав - после пиша и искам отговори. За съжаление - често бързо ми стихва ентусиазма.

Място
    Русе
    Публикации
    1,618
    Точки (при гласуване)
    7

Да споделя и аз малко. Не мисля че при пресичане на пътища, било то и от селски е безсмислено поставен знак с ограничение. Преди години баща ми имаше една случка подобна на колегата по-горе. Караше трактор с ремарке (късмет че беше с редовни документи, че имаме и един с нередовни документи) излиза на главен път и не може да вземе завоя с една маневра, та се налага връщане назад. Има си знак че се пресичат пътища там, което означава с 20км/ч по-ниска скорост от разрешената максимална за пътя. В момента на маневрата назад или при последващото потегляне напреде лека кола се бвъсва в ремаркето. Имаше 30-тина м спирачен път, а ремаркето е било отместено странично с половин метър. Загинал е пасажера на предната седалка. Усъдиха шофьора на автомобила, а от експертизата скоростта е била 126км/ч. Ако е бил със 70км/ч, каквото е ограничението, един човешки живот нямаше да си отиде. Значи не е безмислено ограничението. До колкото си спомням скоростта в момента на сблъсъка на автомобила е била около 90км/ч. При 70км/ч скоростта на сблъсъка е щяла да бъде около 15км/ч.
    На всяко едно кръстовище може да се случи подобна ситуация, за това са поставени ограниченията. Ако няма от къде да се създаде опасност, не пречи да се кара с по-висока скорост, но при поява на опасността трябва да можем да предотвратим щетите или поне да ги ограничим.
    Пътувам веднъж месечно Русе-София-Русе. Имам познати да се хвалят че го вземат за 3 часа и половина. Аз го правя за 4 часа и половина с малка почивка някъде по пътя. Един час в посока може да коства живота на мене и/или на семейството ми, за това си спазвам всяко едно ограничение.

бат'Марто е офлайн
    Мартин Кирилов
    Място
    София
    Публикации
    2,385
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на Георги Крумов Преглед на публикациите
    Сбъркан начин на мислене -вместо да намаляват конфликтните точки и по този начин да повишават безопсността ,чугунените глави вземат решение да сложат ограничение. И шапка до него с радар.
    По е лесно ,що трябва да мислиш как да избегнеш и минималната възможнаст за конфликт. Те драйверите кучета ги яли ,нали влизат ДДС от горивата ,всеки сам си носи отговорност за спазването на неразумните правила.
    Цитат Мнение на dimich87 Преглед на публикациите
    Да споделя и аз малко. Не мисля че при пресичане на пътища, било то и от селски е безсмислено поставен знак с ограничение. Преди години баща ми имаше една случка подобна на колегата по-горе. Караше трактор с ремарке (късмет че беше с редовни документи, че имаме и един с нередовни документи) излиза на главен път и не може да вземе завоя с една маневра, та се налага връщане назад. Има си знак че се пресичат пътища там, което означава с 20км/ч по-ниска скорост от разрешената максимална за пътя. В момента на маневрата назад или при последващото потегляне напреде лека кола се бвъсва в ремаркето. Имаше 30-тина м спирачен път, а ремаркето е било отместено странично с половин метър. Загинал е пасажера на предната седалка. Усъдиха шофьора на автомобила, а от експертизата скоростта е била 126км/ч. Ако е бил със 70км/ч, каквото е ограничението, един човешки живот нямаше да си отиде. Значи не е безмислено ограничението. До колкото си спомням скоростта в момента на сблъсъка на автомобила е била около 90км/ч. При 70км/ч скоростта на сблъсъка е щяла да бъде около 15км/ч.
    На всяко едно кръстовище може да се случи подобна ситуация, за това са поставени ограниченията. Ако няма от къде да се създаде опасност, не пречи да се кара с по-висока скорост, но при поява на опасността трябва да можем да предотвратим щетите или поне да ги ограничим.
    Пътувам веднъж месечно Русе-София-Русе. Имам познати да се хвалят че го вземат за 3 часа и половина. Аз го правя за 4 часа и половина с малка почивка някъде по пътя. Един час в посока може да коства живота на мене и/или на семейството ми, за това си спазвам всяко едно ограничение.
    Колега, виж какво пише Георги Крумов...Каква работа има баща ти с трактора на пътя ? Пък дори и сблъсъка да е с 15 км/ч . Каруци, трактори , фадроми ,нямат работа на първокласни пътища ,т.е такива които налагат ограничение ,,60'' . Тук е заровено кучето...
    DISCOVERY 3 TDV6 HSE

Място
    Русе
    Публикации
    1,618
    Точки (при гласуване)
    7

Колега, виж какво пише Георги Крумов...Каква работа има баща ти с трактора на пътя ? Пък дори и сблъсъка да е с 15 км/ч . Каруци, трактори , фадроми ,нямат работа на първокласни пътища ,т.е такива които налагат ограничение ,,60'' . Тук е заровено кучето...
    Нямат работа и такива малоумници да карат със 126км/ч.
    В закона не е забранено да се движат трактори, фандроми, каруци по пътищата. Забранено е единствено за автомагистрали и скоростни пътища.
    Подобен коментар е меко казано дискриминиращ. Това че на някого не му харесва не е основание. Има си закон и се спазва. Някой ден може и на тебе да ти се наложи да попаднеш в такава ситуация и ще си спомниш ли че си скачал срещу хората управляващи трактори, каруци и фандроми. Не е гаранция че и с лек автомобил няма да ти се наложи да излезеш от второстепенен път с маневра назад или да се случи авария, която да не позволява да се движиш с повече от 20-30км/ч.

turtey е онлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    12,249
    Точки (при гласуване)
    30

В закона не е забранено да се движат трактори, фандроми, каруци по пътищата. Забранено е единствено за автомагистрали и скоростни пътища.
    Подобен коментар е меко казано дискриминиращ. Това че на някого не му харесва не е основание. Има си закон и се спазва. Някой ден може и на тебе да ти се наложи да попаднеш в такава ситуация и ще си спомниш ли че си скачал срещу хората управляващи трактори, каруци и фандроми. Не е гаранция че и с лек автомобил няма да ти се наложи да излезеш от второстепенен път с маневра назад или да се случи авария, която да не позволява да се движиш с повече от 20-30км/ч.
    И кво пречи да се предвиди място до пътя което позволява да се включиш без амнайсе маневри, както и ускоряваща и намаляваща лента за сичкото бензиностанции и пазари за зарзават?
    Ама не - вместо това дай да шибаме ограничения...
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Място
    Русе
    Публикации
    2,256
    Точки (при гласуване)
    14

... Каруци, трактори , фадроми ,нямат работа на първокласни пътища ,т.е такива които налагат ограничение ,,60'' . Тук е заровено кучето...
    Прав си!

Но понеже няма начин на всяко такова кръстовище да има КПП, то ограничението на скоростта там си остава единствения смислен начин да се избегне необратимото.

бат'Марто е офлайн
    Мартин Кирилов
    Място
    София
    Публикации
    2,385
    Точки (при гласуване)
    15

Нямам нищо против теб или баща ти . Просто закона е крив . Не би трябвало можеш да изскачаш с калния трактор на първокласен път. За това е думата . Няма скачене, няма нищо . Няма и тъпи ограничения...Тъпи са, защото са предпоставка за други сакатлъци и корупция
    Цитат Мнение на сто Преглед на публикациите
    Прав си!

Но понеже няма начин на всяко такова кръстовище да има КПП, то ограничението на скоростта там си остава единствения смислен начин да се избегне необратимото.
    Няма кръстовище, няма проблем...
    DISCOVERY 3 TDV6 HSE

Място
    София
    Публикации
    6,793
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    20

Комбайнът или поне някои видове комбайни са извънгабаритна техника и би трябвало да имат сигнализация, да не кажа и пилотна кола... Преди години имаше случай в Каварна бай Х. решил да си премести комбайна от един двор в друг в тъмните часове без никакво светлинно означение на хедъра, който заема повече от половината насрещно платно... Един моторист се "лепнал" като муха и за съжаление починал...
    помогнете да открием откраднатите двигатели [url]http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=59117[/url]

Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Обсъждане на мобилни телефони CAT
    От garrik във форум Мобилни телефони и таблети
    Отговори: 166
    Последно мнение: 23-08-14, 14:32
  2. Световен ден без мобилни телефони
    От Bogoljub Gagic във форум Мобилни телефони и таблети
    Отговори: 0
    Последно мнение: 06-02-14, 11:12
  3. Мобилни оператори...
    От borko_ruse във форум Спам, чат дискусии, всичко което не е за останалите форуми!
    Отговори: 10
    Последно мнение: 09-07-11, 22:51
  4. Мобилни хроники
    От Redo във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 0
    Последно мнение: 24-02-10, 20:51
  5. Колко мобилни са тук джипърите?
    От milen във форум Пътешествия и разходки. Пътеписи
    Отговори: 23
    Последно мнение: 28-10-04, 23:11

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми