Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървен или пластмасов приклад?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дървен или пластмасов приклад?

    Здравейте,
    Раздвоен съм между класически дървен приклад и композитен такъв на Benelli Argo E, 30.06.
    Какви са предимствата и недостатъците на двата вида. Ако мнението е от първа ръка, ще бъда благодарен за споделянето.
    LZ1AIV

  • #2
    От: Дървен или пластмасов приклад?

    Вече два сезона минах със същото Benelli E- синтетичен приклад. Предимствата на дървения е в по- луксозния вид на дървото. Практически обаче нещата са в полза на гумения приклад. Защото с него върви системата comfortech, която омекотява отката,a при дървения я няма тази екстра. Отделно дървения трябва да се пази повече от драскотини, влага и т.н. ,а другия не. А винаги има кой да ти направи дървении за карабината по твоя мярка, но синтетичен приклад не.
    Само за калибъра не е ли по- добре 308W. Но това е друга тема.

    Коментар


    • #3
      От: Дървен или пластмасов приклад?

      Първоначално публикуван от snowblind Преглед на мнение
      ...Само за калибъра не е ли по- добре 308W. Но това е друга тема.
      Признавам си без бой, че се двоумя все още между двата калибъра.
      LZ1AIV

      Коментар


      • #4
        От: Дървен или пластмасов приклад?

        Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
        Признавам си без бой, че се двоумя все още между двата калибъра.
        Почти еднакви са като характеристики с лек превес на 30 06. Аз ползвам болтова в 308. При болта е по-практично да е 308 заради по-късия ход на затвора. При полуавтомата хода на затвора не знам дали оказва влияние на стрелбата. Сравни и цените на двата боеприпаса. За добра стрелба си трябва тренировка така че цената не е без значение
        Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

        Коментар


        • #5
          От: Дървен или пластмасов приклад?

          Карабината е предназначена е за гонка в хълмист релеф, без стрелба на гранични дистанции. Имам .223 Rem, даже и 4 "въшкара" с нея - по около 40 кг, но не е редно да се ходи на гонка с този калибър.
          LZ1AIV

          Коментар


          • #6
            От: Дървен или пластмасов приклад?

            308W. е с по-къс ход и презарежда по- бързо. Като поражение са еднакви почти, зависи от боеприпаса. Вярно при автомат няма голяма разлика, но отката пак е по- мек на 308W. Не случайно е заменил 30-06 на въоръжение в редица армии. Иначе за автоматична карабина съвременно пройзводство, benelli-то да не кажа, но е най- доброто в момента.
            Последно редактирано от derhunter; 25-03-14, 20:51.

            Коментар


            • #7
              От: Дървен или пластмасов приклад?

              Пласмасата е по-практична,дървото е по-красиво.От там на сетне ти си преценяваш. П.П 30-06 има един съществен плюс спрямо 308W,може да "носи"доста по тежък проектил което в определени ситуации си е важно да не кажа определящо.

              Коментар


              • #8
                От: Дървен или пластмасов приклад?

                Ползвам и дървен и синтетика. Много харесвам по-класическите ловни оръжия и там е мястото на красивият дървен приклад. При интензивна употреба няма начин да не се нарани, но има кадърни майстори които могат да върнат първоначалният вид на дървенията. За резбованите уникати не става дума - според мен те са за гледане. Често се случва да те навали сняг или дъжд. Приятел имаше карабина с фулсток приклад ( дървото е до дулният срез) от влагата леко се измяташе и се опира в цевта което сериозно разваля групираността на стрелбата. Аз имах друга с такъв приклад която не го правеше този номер, но трябва да се има предвид при закупуването на такава. Автоматите са с приклад от две части така, че такъв проблем едва ли ще имаш. Сега основно ползвам пластмасов приклад. Доволен съм - свалям цевта, затвора и го мия на чешмата с една стара четка за зъби ако има нужда. Не се измята, не се драска от драки, не се наранява от удър... нямам забележки. И най-важното - удобен ми е. За гонка трябва да ти ляга перфектно защото някой път се стреля интуитивно. Бенелито има ситема за намаляне на отката в синтетиката ако ти е и удобен - взимай него. Както е казал колегата по-горе - дървен може да ти направят и то по-красив от магазинския.
                Темата за .308 срещу 30-06 е безкрайна и май даже имаше тука такава. За късата цев ако не смяташ да релоудваш вземи .308 - лично мнение. По-бързо горящ барут има и работи по-добре от 30-06 в къса цев със заводските патрони. Няколкото десети от грама в повече при 30-06 едва ли са от значение за доброто поразяване. Практически това което ще свърши .308 Win 30-06 ще го може и 30-50 метра по далече... най-грубо казано. Повечето производители имат три стандартни дължини на затвора - къс, стандарт и магнум, а .308 и 30-06 са си в стандарт т.е. с еднакъв ход на затвора. При някой има ограничител за .308 и така се скъсява малко. За автоматите едва ли има значение - не се презарежда на ръка.

                Коментар


                • #9
                  От: Дървен или пластмасов приклад?

                  Благодаря за споделеното. Явно е, че бюджета ще олекне малко повече с разликата за композита...(comfortech)
                  LZ1AIV

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дървен или пластмасов приклад?

                    Още едно "За" в полза на полимера, както и за 30-06. Независимо, че имам болтова Тика в 308, считам че 30-06 е по-удачен калибър за полуавтоматична карабина за гонка. И ако приемеш едно предложение за модела, Benelli Argo E Comfort в .30-06. Гледай приклада да ти е добре като дължина, т.е. дано не си много висок или нисък, че промяната му (извън стандартните задтилни вложки, ако ги има) практически е невъзможна.
                    Последно редактирано от emil5koff; 25-03-14, 20:04.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дървен или пластмасов приклад?

                      Интересен задтилък има на снимката. Който е монтиран, не е в стандартния пакет. Някаква информация повече можели за него ?
                      Последно редактирано от derhunter; 25-03-14, 21:35.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дървен или пластмасов приклад?

                        На гладкоцевната ми Beretta Urika 391(Teknys) геловата подложка на приклада се сцепи след 7-8 години експлоатация. Тия еластични вложки в полимерния приклад дали няма да го "разделят" на втората година ма*ка му?
                        LZ1AIV

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дървен или пластмасов приклад?

                          Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
                          Карабината е предназначена е за гонка в хълмист релеф, без стрелба на гранични дистанции. Имам .223 Rem, даже и 4 "въшкара" с нея - по около 40 кг, но не е редно да се ходи на гонка с този калибър.
                          Ъъъ, точно за гонка в хълмист релеф така можеш да извадиш окото на баба Пена в другото село, особено с .223, че не е истина...
                          Абе, само аз ли смятам, че ловна карабина и гонка не са много съвместими понятия...
                          Там, нали има разни понятия "подборен отстрел", туй-онуй...
                          Нали уж за това е карабината..
                          Та, да попитам: гонката подборен отстрел ли е?

                          п.с. Колега, нищо лично, просто малко тема за размисъл...
                          Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дървен или пластмасов приклад?

                            Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                            Ъъъ, точно за гонка в хълмист релеф така можеш да извадиш окото на баба Пена в другото село, особено с .223, че не е истина...
                            Абе, само аз ли смятам, че ловна карабина и гонка не са много съвместими понятия...
                            Там, нали има разни понятия "подборен отстрел", туй-онуй...
                            Нали уж за това е карабината..
                            Та, да попитам: гонката подборен отстрел ли е?

                            п.с. Колега, нищо лично, просто малко тема за размисъл...
                            Гонката не е подборен отстрел, това е ясно. Същевременно много често се налага прицелна стрелба в дистанцията 50-100 м. Е, не мога да се справям добре с гладкоцевната пушка на това разстояние, така е. 223 Rem ми е дребен за тази цел, полуавтоматичната нарезна в 30.06 решава тази задача. Поне според мен.
                            LZ1AIV

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дървен или пластмасов приклад?

                              Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                              Ъъъ, точно за гонка в хълмист релеф така можеш да извадиш окото на баба Пена в другото село, особено с .223, че не е истина...
                              Абе, само аз ли смятам, че ловна карабина и гонка не са много съвместими понятия...
                              Там, нали има разни понятия "подборен отстрел", туй-онуй...
                              Нали уж за това е карабината..
                              Та, да попитам: гонката подборен отстрел ли е?

                              п.с. Колега, нищо лично, просто малко тема за размисъл...
                              Само ти и група съветски специалисти смятате " че ловна карабина и гонка не са много съвместими понятия"! Нито карабината нито куршума убива ,убива човека който я държи и насочва!При дори и средна оръжейна култура карабината е около 9 (девет) пъти по-безопасна от 13/0 гладкоцевен патрон...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X