Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървен или пластмасов приклад?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дървен или пластмасов приклад?

    13 те нули така или иначе са забранени, като ще ме цитираш, направи го правилно; пише: Та, да попитам: гонката подборен отстрел ли е?
    А за съветските... братчет, не се заяждай... Нема сми...
    Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

    Коментар


    • #17
      От: Дървен или пластмасов приклад?

      Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
      ... Та, да попитам: гонката подборен отстрел ли е?...
      Има ли написана забрана в закона за лова или някъде другаде за ловуване на гонка за диво прасе с карабина? Ако да, моля да посочите къде.
      .223 Rem, както и 30.06 могат да сътворят големи бели ако се стреля безотговорно. В 100% от случаите на стрелба по прасе, траекторията на куршума е била низходяща с гарантиран стоп в земята. Така са подредени и пусиите обикновено.

      Ахам, ето го:
      ЗАКОН ЗА ЛОВА И ОПАЗВАНЕ НА ДИВЕЧА


      Обн. ДВ. бр.78 от 26 Септември 2000г., изм. ДВ. бр.26 от 20 Март 2001г., изм. ДВ. бр.77 от 9 Август 2002г., изм. ДВ. бр.79 от 16 Август 2002г., изм. ДВ. бр.88 от 4 Ноември 2005г., изм. ДВ. бр.82 от 10 Октомври 2006г., изм. ДВ. бр.108 от 29 Декември 2006г., изм. ДВ. бр.64 от 7 Август 2007г., изм. ДВ. бр.43 от 29 Април 2008г., изм. ДВ. бр.67 от 29 Юли 2008г., изм. ДВ. бр.69 от 5 Август 2008г., изм. ДВ. бр.91 от 21 Октомври 2008г., изм. ДВ. бр.6 от 23 Януари 2009г., изм. ДВ. бр.80 от 9 Октомври 2009г., изм. ДВ. бр.92 от 20 Ноември 2009г., изм. ДВ. бр.73 от 17 Септември 2010г., изм. ДВ. бр.89 от 12 Ноември 2010г., изм. ДВ. бр.8 от 25 Януари 2011г., изм. ДВ. бр.19 от 8 Март 2011г., изм. ДВ. бр.39 от 20 Май 2011г., изм. ДВ. бр.77 от 4 Октомври 2011г., изм. ДВ. бр.38 от 18 Май 2012г., изм. и доп. ДВ. бр.60 от 7 Август 2012г., изм. ДВ. бр.77 от 9 Октомври 2012г., изм. ДВ. бр.102 от 21 Декември 2012г., изм. ДВ. бр.15 от 15 Февруари 2013г., изм. ДВ. бр.62 от 12 Юли 2013г.

      Чл. 56. (1) (Изм. - ДВ, бр. 91 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 6 от 2009 г.) Ловуването се извършва с гладкоцевно или нарезно огнестрелно ловно оръжие. Когато оръжието е полуавтоматично, то не може да бъде заредено с повече от един плюс два патрона в магазина. Ловните оръжия не могат да бъдат автоматични.
      LZ1AIV

      Коментар


      • #18
        От: Дървен или пластмасов приклад?

        Та, пак пак да попитам: това според Вас, колега, подборен отстрел ли е?
        Просто и ясно.
        Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

        Коментар


        • #19
          От: Дървен или пластмасов приклад?

          Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
          Та, пак пак да попитам: това според Вас, колега, подборен отстрел ли е?
          Просто и ясно.
          Явно не четете. В пост номер 14.
          LZ1AIV

          Коментар


          • #20
            От: Дървен или пластмасов приклад?

            Дублиран пост

            Коментар


            • #21
              От: Дървен или пластмасов приклад?

              Първоначално публикуван от snowblind Преглед на мнение
              Интересен затилка има на снимката. Който е монтиран, не е в стандартния пакет. Някаква информация повече можели за него ?
              Някои рекламни снимки силно се различават от действителността...затова по-горе, коментирайки задтилъците, написах "...ако ги има". Въпрос на комплектация...а и на възможност, същите да бъдат поръчани (съответно и заплатени) допълнително

              Коментар


              • #22
                От: Дървен или пластмасов приклад?

                Използвам темата на колегата (дано не ми се обижда или приема лично), за да повдигна една тема, за която не се сещам, до сега да е писано.
                Моля модераторите, ако преценят, да отделят темата.
                Благодаря на колегата за компетентните менеия.
                НО.
                Когато се провеждат изпити за подборен отстрел, единствения начин, да се придобие законно нарезно ловно оръжие, и когато се случи аз да съм изпитващ, първия въпрос, който винаги задавам е: какъв калибър и за какво смятате да го използвате.
                Идея си нямате, какви отговори получавам.
                А иначе, от практиката, има място и за ловната карабина при груповия лов на дива свиня, основното изискване е да се ползва компетентно.

                И все пак, не е подборен лов. Просто няма време за "подбор".
                Да, разрешено е от закона, но в някаква степен противоречи на ловната философия и етика, ако някой разбира какво имам предвид.
                Аз не разбирам и отстрелът на полу-диви животни от чакало, но това е друга тема. ;-)
                Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                Коментар


                • #23
                  От: Дървен или пластмасов приклад?

                  А иначе - по темата бях предубеден на тема пластмасови приклади; след двайсетина година опит доста си промених мнението, след още двайсетина ще споделя дали пластмаста е издържала проверката на времето но принципно - по-практични са, макар и по-грозни.
                  Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дървен или пластмасов приклад?

                    Два сезона интензивен лов с въпросната "пластмаса" не е мръднала.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дървен или пластмасов приклад?

                      Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                      13 те нули така или иначе са забранени, като ще ме цитираш, направи го правилно; пише: Та, да попитам: гонката подборен отстрел ли е?
                      А за съветските... братчет, не се заяждай... Нема сми...
                      Придобиването на нарезно ловно оръжие е обвързано с притежанието на удостоверение за подборно ловуване,последващите начини на лов са изброени в закона за лова и опазването на дивеча.Бъркаш основни неща... П.П Малко вероятно е да съм ти братчет,иначе си прав ...Нема сми...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дървен или пластмасов приклад?

                        Няма сръдни тук. Попитах си за приклада и споделихме гледни точки. Сигурността на истрела е с карабина в подходящия калибър и бързомер, като се следи целта с двете очи.
                        LZ1AIV

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дървен или пластмасов приклад?

                          За мен ловните оръжия с пластмаов приклад са чисто работни оръжия.Ако имах ловно стопанство,то оръжиятя на егерите щяха да са такива,че даже и с неръждаеми цеви.Просто наетите работници имащи служебно оръжие се отнасят с него като със служебна кола.Газ и никаква подръжка.Аз самия ловувам с карабина от посочения вид и ми е много удобна,защото не ме задължава с моментална обработка след лов и дъжд.
                          Румен Николов

                          0888 358 572

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дървен или пластмасов приклад?

                            Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                            Ъъъ, точно за гонка в хълмист релеф така можеш да извадиш окото на баба Пена в другото село, особено с .223, че не е истина...
                            Абе, само аз ли смятам, че ловна карабина и гонка не са много съвместими понятия...
                            Там, нали има разни понятия "подборен отстрел", туй-онуй...
                            Нали уж за това е карабината..
                            Та, да попитам: гонката подборен отстрел ли е?
                            п.с. Колега, нищо лично, просто малко тема за размисъл...
                            Подборния отстрел е селектвен и се прави след преценка на индивидите по даден критерий. Ясно е, че гонката не е най-добрият начин за провеждането на такъв. А нарезното оръжие е опасно колкото всяко друго. .223 калибър е бърз, но е с лек куршум който сравнително бързо губи скорост и от тази гледна точка е „по-безоапсен“ сравнен с големите си братя. Нарезното оръжие има много повече предимства (особено след 30-тината метра) и е редно да се използва най-малко от хуманна гледна точка... По-малко предверение при подвижна мишена, по-няма рикушети при твърд терен, по-голяма енергия на дистанция, по-подходящ за едър дивеч при всички случаи... е освен на къса дистанция - монолитният глаткоцевен куршум си е сериозен претендент там. Въпреки това по-универсалното и правилно според мен оръжие е нарезното. Хубавото на нашия лов ( поне към днешна дата ) е, че можем да ловуваме с каквото ни е удобно и мислим, че е правилно... колко е добре е отделен въпрос.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дървен или пластмасов приклад?

                              Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
                              Придобиването на нарезно ловно оръжие е обвързано с притежанието на удостоверение за подборно ловуване,последващите начини на лов са изброени в закона за лова и опазването на дивеча.Бъркаш основни неща... П.П Малко вероятно е да съм ти братчет,иначе си прав ...Нема сми...
                              Е, чак пък да бъркам....
                              А иначе, всички сме братчеди, ако слушаме историците.
                              Нищо, че не си разбрал въпроса, няма страшно, поне другите го разбраха.
                              Важното е да кипи духовен живот.
                              Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дървен или пластмасов приклад?

                                Сагата приключи с Benelli Argo E Amazonia Green Comfortech. Великолепна е!
                                LZ1AIV

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X