Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

    Тя балистиката викат била една и за Американското и за Руското.
    Не им е Виетнам вече да газят из джунглата и да се стрелят на 50 метра та да им трябва леки муниции за да тичкат с тях в гората,тук се млатят на дистанция вече.По същата причина голямо търсене пада за големи калибри които да бият на дистанция,десетина години вече а тая база нападната,а оная и искат да трепят и на отсрещния баир.Ако сметнем каква е географията в Турция и съседите им и по проста логика от последните конфликти излиза,че нищо под патрона на Калашника не им трябва.Като погледнем и кой патрон се ползва в НАТО войските и е го де го 308 за нова карабина.Ако пък на финала я барнат как си трябва то тя рита една идея над 5.56 и доста под Калашника да речем при тегло около трите килограма и малко - закле'ам се
    Много пъти могат да ти донесат патрони,но ако патрона който ползваш не бие до противника мммммм и тук да им таковам на патроните аз пък без значение дали руски или американски е фифела.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #32
      От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

      Мнението е като задника, всеки го има и си е негов. Съдейки от клипа само, виждам две неща- не е усвоен от бойците и трудно работят с него. Предполагам че първото ще мине с масовото внедряване на оръжието, вероятно и второто пак по същото време. В случая за далекобойност и пробивност две мнения по въпроса няма и са несравними двата калибъра но пък чак снайперски изстрели от автомат... За това си има специфични оръжия и хора обучавани да боравят с тях. Това с този калибър няма да рита една идея над калаша а много повече, просто не сравнявай отката на карабина с отката на автомат. Имам карабина 7.62Х 54 която рита доста по-слабо от Х 39 АК, но не е база за сравнение и е въпрос на много играчка, но имам ама мнооого големи съмнения че някой ще си играе на тема откат за масово армейско оръжие. може и да не съм прав де. За унифицирането на боеприпаса съм напълно съгласен.

      п.п. Имам едно в 22LR и всичко друго е над 7.62Х39, да не кажете че съм фен на малолитражките
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • #33
        От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

        Аз не говоря за снайперско истрели от автомат,а за точна стелба на дистанция при по-лек откат от Калашниковия.И да,отнемат откат на ммммммасово ползвана военна карабина,не и. Е като да откриват света,ФН го показа,Барета вади една грозотия,но са укькьли цевта там и не е точно като оръжие,на финала са тия та има от къде да копират.

        При положение,че пушката е едни 1500-2000 долара да речем не им пречи да и сложат една оптика за 300 и тогава няма да има голям проблем да цели над половин километър човешки силует като си задържа пробивна та сила тоя калибър.Това им е идеята според мен,а фул ауто дет му викат е като дойдат белите или като го напипат това ИДИЛ и подобни
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #34
          От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
          Мнението е като задника, всеки го има и си е негов. Съдейки от клипа само, виждам две неща- не е усвоен от бойците и трудно работят с него. ...
          Коментар по темата от guns.ru:

          One interesting recent trend is a slow but noticeable comeback of the full-power automatic rifles firing 7.62x51 NATO ammunition. For some time these rifles were issued mostly in semi-automatic, designated marksmen versions, with intent to increase reach of small infantry units armed with 5.56mm weapons in desert or mountainous terrains. However, it appears that one such rifle per squad is often not sufficient to fight enemies who are using distance, natural cover and modern body armor for protection against small arms fire.
          ...
          in May, 2014, Turkish army, which by the way is the biggest NATO military force in Europe, announced its adoption of the MKEK MPT-76 rifle, which appears to be a general issue, select-fire weapon based on the German HK 417. Turkish army has plenty of actual combat experience with three most widespread infantry rifle cartridges of today – 5.56x45 NATO (in license-built HK 33 rifles), 7.62x39 (in imported Kalashnikov AKM rifles) and 7.62x51 NATO (in license-built HK G3 rifles). And it seems that Turkish infantry can put up with decreased ammunition capacity in hopes to get more effective and far-reaching weapon. With these weapons, automatic fire is reserved for rare, but still probable situations such as ambushes or CQB, and most shooting is to be made in deliberate, aimed semi-automatic fire.
          Т.е. това, което казаха бос-а и Сибирски: жертва се количеството боеприпаси за сметка на по-ефективен огън на по-големи дистанции в планински и пустинни терени, като се очаква, че основно ще се използва полуавтоматичен режим, а автоматичната стрелба ще остане за по-редки ситуации. Т.е. контролът на оръжието при автоматична стрелба не се очаква да е много съществен проблем.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #35
            От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

            Всичко на този свят е компромис. Едно за сметка на друго. Явно модата по минимизирането на калибъра отминава, поне при комшиите.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #36
              От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
              Всичко на този свят е компромис. Едно за сметка на друго. Явно модата по минимизирането на калибъра отминава, поне при комшиите.
              Както се отбелязва в коментара, точно те са имали възможност да изпробват в реални условия оръжия с 3 различни калибъра и явно са стигнали до извода на Мечо Пух ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

                То моято не беше мнение,а кратко обобщение на четеното от мен както и скромния ми опит с моето пукало Защо е избрана дадена платформа и защо са искали точно тоя калибър тукашните за бой в градски и пустинни райони / то какви други останаха баси /.

                Мога да пусна и кратко сравнение между пълния автомат военна версия и това за цивилни,реално са 4 минимални разлики колко да му разкарат автоматичната стрелба,че да не се радваме много.Мога и една дълга галерия със снимки на реални бойни за да се види къде и как ги ползват,но каквото ще се види аз май вече го казах пък и темата е друга.

                За това се чудех и на дръжката му,вместо стотици хиляди непотребни дръжки можеха по една смотана оптика да му пернат.


                аз мнения избягвам да давам в тоя раздел,виж да питаммммммм втори като мене няма.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #38
                  От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

                  Ето ви MP с тепловизионната и с нощната оптика и без онази пресловута дръжка.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #39
                    От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

                    http://fnforum.net/forums/fn-scar-ph...ar-terror.html


                    А ето линк с пукалата на тукашните в същия калибър приет на въоръжение преди поне 6 години в редиците на разни специалци гърмящи се по села и паланки.Голо прилича на горната пушка по релсите си,може да се види какво ползват тия тук и долу горе къде.Има и няколко екземпляра с 20 инча цев,но повечето са 17ки с правия дебел пълнител и 16ки в малкия 5.56 с леко извит пълнител.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #40
                      От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

                      Патрон в 308win тежи приблизително 25,4 гр, а такъв в 5,56 около 11,8 гр.Възможността, при еднакво тегло, да носиш два пъти повече патрони не е за пренебрегване. Освен това, оръжието ползващо по-малкия патрон, може да е по-леко, а от там по-евтино и технологично. Съмнителни са опитите да се направи универсално оръжие за пехотата съчетаващо възможности за градски бой, стрелба на далечни дистанции и лека картечница.Братята руснаци и американци не са успели, та турците ли!?Няма как да се реализират възможностите на 308 на далечно разстояние без възможност за прецизно прицелване.Използването на този патрон на автоматичен режим бързо загрява цевта.В градски условия,мощния патрон може да доведе до ненужно нараняване на цивилни!Разбира се, ако на някой му пука за това! Всъщност, този спор се е водил както в САЩ, така и в СССР, още при приемането на по-малките калибри и в определен смисъл, продължава и днес.Справка, конкурса за избор на нов автомат за руската армия. Последно май,по соломоновски решиха допуснатите участниците да ги разработват и в двата калибъра, съответно в 5,45х39 и 7,62х39

                      Коментар


                      • #41
                        От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

                        Те компромис гонят както всичко в тоя занаят.Минало е времето когато едно пукало е тажало по 5 кила от тоя калибър,в момента алумин и пластика цялото мое тежи 3.6 килограма празно та и на тия няма да им е голям проблем да го докарат там някъде или поне около 4 кила / не съм го гледал колко им тежи на тия Мемедчо /.Заредена с оптика,лазерни прицели,флир,двунога .......стъпва на около 5.5 кила това което ползват тук.
                        Патрони както казах могат да ти донесат,но ако те не вършат работа от единия баир на другия рано или късно се оглеждаш за нещо по-сериозно и ето,че са се огледали и тия.
                        За прецизното прицелване плеснах линк,там може да се види колко от тия ползват оптики,долу горе какво и какъв е процента с двунога.Общото мнение на някои от военните тук е,че по добре един от 3 да влязат и да мъкнеш 150-180 броя от колкото да пуцаш яко и да мъкнеш 300 броя пък ега влезе един поне.

                        при тукашни статистики 5.56 те държи на около 250/300 метра,7.62Х39 на около 350-400, а тия искат и търсят едни 650-800 метра с пушка и оптика.Говоря за бой,а не колко мята и цели от легнало с бирата до теб,ако се налага отивам да ровя за линкове каква им е била идеята и на тия тук,но са на английски или нещо подобно на това което пусна Чавдар.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #42
                          От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          "... тия искат и търсят едни 650-800 метра с пушка и оптика.Говоря за бой,..."
                          Много, ама много оптимистично, ако не става въпрос за стрелба по групови цели!Едва ли са си поставили точно такава задача, не са глупаци в крайна сметка!На 800 м. "пропадането" на 150 gr куршум тип FMJ в калибър 308win изстрелян през 60 см. цев е над 7 метра!За хоризонталните корекции изобщо да не говорим! До колкото знам, заключителния изпит на кандидатите за снайперисти в морската пехота на САЩ е на 800 ярда. СВД, ползващ по мощен боеприпас, при стрелба в мишена №8 "изправена фигура", 600 м. се смята за горната граница за сигурен изстрел.Все пак, става въпрос за специализирани снайперски карабини, а на за оръжие за ширпотреба, та било и с планка "Пикатини" на него.
                          http://www.youtube.com/watch?v=UG5WKuE08iE
                          Последно редактирано от emil5koff; 13-09-14, 11:39.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

                            Не съм казал,че са глупаци.

                            Аз говоря за пушка която го може това с добър прицел,а не да сваля панички на 1000 метра от първия истрел в квалификации.Това е директно копие на ХК416 и само леко някои метали се различават та не ми се вярва да е кофти оръжие,никак даже.
                            Средния бой в Афганистан в момента се води на 500 метра,тия дебелите пушки са около и под 20% от въоръжението там и са правени точно поради невъзможността на 5.56 да води ефективен бой на тия дистанции.Ревьт за още та явно целят над 500 метра и им трябват повечко подобни.Турция и терена там на който се млатят с Кюрдите да речем май е подобен на тоя Афганския.
                            Аз казвам оптика по 10 увеличение и 650 до 800 метра,а дали подобна може да бие и на 1000 е съвсем друга тема,може обаче,ако ще се бият на 350-450 метра то и със ситния 5.56 става.

                            Оптимистично или не за това вкарват пари все пак,никой не поръчва 800 000 бройки ако не му трябват,а те ако сметнем колко им е армията ще се явят един близък процент до това което имат и силите в Афганистан.


                            Аз както знаеш не разбирам много,но мога да хвана един лек бас,че няма да се спрат само с 800 000 бройки,поне тройно на тая цифра ше да е производството.Ако кажеш ти пълня и пощата с линкове,че във война не съм участвал и се налага да чета статистиките на други участвали.
                            Последно редактирано от BENZBOSS; 13-09-14, 17:16.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #44
                              От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

                              Абе вие вярно ли мислите, че идеята на леко стрелково оръжие е да убива с първия изстрел неприятеля? Що ли ми се струва, че не сте прави?! Важно е да накараш противника той да залегне, да му намалете възможността за маневъра докато големите батковци да разчехлят дебелите си цеви и да започнат да заравят лошите с премерен огън с осколъчно футасните си подаръци...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Турция ще има нов автомат Mehmetcik.

                                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                                Абе вие вярно ли мислите, че идеята на леко стрелково оръжие е да убива с първия изстрел неприятеля? Що ли ми се струва, че не сте прави?! Важно е да накараш противника той да залегне, да му намалете възможността за маневъра докато големите батковци да разчехлят дебелите си цеви и да започнат да заравят лошите с премерен огън с осколъчно футасните си подаръци...
                                АКО може да го убиеш ОК ма като не може поне може да се пробваш както с всичко друго.Ако не ти мята пукалото обаче на 800 метра и Талибан го знае.......им таковам на пукалото с една дума.Калашника тоя проблем го няма,а в последните 3 години казват,че Талибаните с Драгунов са се навъдили яко,явно в отговор на оптиките на тия тук.


                                http://www.sadefensejournal.com/wp/?p=907

                                Кратко какво вкарват англичаните и защо,има и лек пример с ХК или Мемедчо по Турски както и СКАР която се ползва от Американците.Идеята им била да водят огън на 800 метра,не да мята до там,а да сваля на тая дистанция с добро прицелване и оптики.

                                Връщам на първа страница да видим преди 6 години с каква оптика са го мислили това въпреки,че от тогава много вода е изтекла.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X