Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада нива не пали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лада нива не пали

    Здравейте,
    Имам следният проблем. Когато оставя по продължително време ( в рамките на един ден ) Лада нива без да е палена и при последващ опит за запалване, върти стартера но не иска да запали. Пали след като я " пусна " и на контакт с включена предавка, но когато въртя със стартера на място не иска. Ако се пали по начесто, до 2 часа престой в покой с неработещ двигател си пали и със стартер, обаче ако я оставя повече време с неработещ двигател не иска. Пробвахме с друга бобина но същата работа..

  • #2
    От: Лада нива не пали

    С какво "делко" си ? С датчик на Хол или с чукче? Видяхте ли когато не иска да запали стига ли искра? Свещите сменявани ли са ?
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #3
      От: Лада нива не пали

      Първоначално публикуван от metaksa Преглед на мнение
      Здравейте,
      Имам следният проблем. Когато оставя по продължително време ( в рамките на един ден ) Лада нива без да е палена и при последващ опит за запалване, върти стартера но не иска да запали. Пали след като я " пусна " и на контакт с включена предавка, но когато въртя със стартера на място не иска. Ако се пали по начесто, до 2 часа престой в покой с неработещ двигател си пали и със стартер, обаче ако я оставя повече време с неработещ двигател не иска. Пробвахме с друга бобина но същата работа..
      Явно си с карбураторна Нива и механичната ти бензинова помпа не е много в ред.....или пък греша?!-знам ли,нищо не пишеш за модела на Нивата,а това е важно,отделно на какво палиш,в смисъл АГУ има ли?

      Коментар


      • #4
        От: Лада нива не пали

        Аз залагам на газовата уредба.

        Коментар


        • #5
          От: Лада нива не пали

          Нивата е 2006г,1,7i , няма газ. Смених кабели, свещи, бубина - ток има да те убие, бензин да те удави и не пали. Нивата е от модела с каросерия.

          Коментар


          • #6
            От: Лада нива не пали

            Пробвай с почерпка на карбуратора и пълна газ. Ако запали веднага значи, че много бързо изчезва бензина от карбуратора.

            П.П. Бензина се сипва в камерата към която сочи човката на ускорителната помпа (първа камера).
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Лада нива не пали

              Първоначално публикуван от metaksa Преглед на мнение
              Нивата е 2006г,1,7i , няма газ. Смених кабели, свещи, бубина - ток има да те убие, бензин да те удави и не пали. Нивата е от модела с каросерия.
              Пробвай с друг акумулатор.

              Коментар


              • #8
                От: Лада нива не пали

                Сигурен ли си че има ток на свещите когато не иска да запали ? Щом се влияе от стартера проблема е електрически, както Ясен каза или слаб акумулатор или по инсталацията има спад
                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                Коментар


                • #9
                  От: Лада нива не пали

                  А на бас,че преди това си и сложил нов стартер!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лада нива не пали

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    Пробвай с почерпка на карбуратора и пълна газ. Ако запали веднага значи, че много бързо изчезва бензина от карбуратора.

                    П.П. Бензина се сипва в камерата към която сочи човката на ускорителната помпа (първа камера).
                    Ами тя явно е с Бошовската инжекция... То не че и там не може да се направи експеримента - малко гориво в дросела, за да се види дали ще припали (дали проблема е в горивото)...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лада нива не пали

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Ами тя явно е с Бошовската инжекция... То не че и там не може да се направи експеримента - малко гориво в дросела, за да се види дали ще припали (дали проблема е в горивото)...
                      Когато писах моето мнение, не се знаеше, че е инжекцион, като последно беше мнението на Ясен #4 . След това изникна мнението на собственика между моето и това на Ясен .
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лада нива не пали

                        Закарах я на диагностика. Ще пиша за проблема, когато отида да я взема. Акумулатора е здрав, ток наистина има-ще видим, какво ще излезе...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лада нива не пали

                          Да не би да е комутатор

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лада нива не пали

                            Колата, вече пали и работи добре.
                            След като попитах майстора, какъв и беше проблема, той каза - Нищо и ми взе 20 лв за диагностиката.
                            Но явно не искаше да каже какъв и е бил проблема, за да отида пак при него следващият път..

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лада нива не пали

                              Натрупала е грешки в компа или е антидетонационния датчик
                              Пиша го защото и аз имах същия проблем

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X