Обява

Свий
Няма добавени обяви.

каране на дизелов автомобил с газьол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • каране на дизелов автомобил с газьол

    Имам едно питане,въпреки че съм карал дизелови автомобили с абсолютно всичко,поне до днес си мислех така ,та днес ми изпадна много евтино гориво а именно газиол.Поне така каза продавача като почнах да го точа е едно на вискозитет като трансформаторно масло,като цвят е на отработено масло и мирис който не мога да определя но е много гаден.При прецеждане през фуния с цедка на всеки 10 литра цедката се запушваше но не с нормалните боклуци за лоша нафта а с нещо подобно на грес.При натиск тези боклуци се размазваха и лесно се чистеха с бензин,просто се разтваряха.Та искам да питам някой от вас ако знае да каже какво е това и мога ли да го сипя на камион мерцедес 809 4.0 литра чист дизел.Определено не мисля да взимам повече, но поне дали това мога да го изгоря?
    0 8 76 36 8 542

  • #2
    От: каране на дизелов автомобил с газиол

    Имам към 40 литра,обаче не съм го пробвал,сигурен съм че мога да го прекарам през дизела вероятно със някакво съотношение но не съм пробвал и вероятно няма да пробвам точно с това !Газиола се пръска с форсунки в котли примерно за топене на сребро или цинк,форсунките смучат и въздух,отделят доста сажди ,цапа повече,нека който е пробвал да каже става ли за двг .Дядката си разпалва печката зимата с него !

    Нали имаш предвид така нареченото котелно гориво или не,в нета пише че няма разлика между газьола и нафтата
    Последно редактирано от Roninn; 17-03-14, 23:22.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: каране на дизелов автомобил с газиол

      Да точно за котелно гориво говоря,а това че в нета пише че няма разлика между него и нефтата малко ме самнява.Този газиол и страшно черен на цвят и адски гаден мирис.
      0 8 76 36 8 542

      Коментар


      • #4
        От: каране на дизелов автомобил с газиол

        За тази тема Ясен е човека.
        Котелното гориво /леко корабно ако не се лъжа/ преди двадесетина години не мина през нафтова печка. По-скоро мина, но по-добри да не беше минавало. Ако го разредиш поне 1:4 котелно към нафта може и да го изгориш в двигателя, но аз не бих рискувал.
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • #5
          От: каране на дизелов автомобил с газиол

          Едно време в габровския ТЕЦ два от котлите бяха на газьол.
          За да го прокарат през форсунгите на горелките, предварително го подгряваха с пара.
          И пак за два дни се събираха пълен комплект задръстени горелки за чистене,което бе задължение на дежурния механик нощна смяна- т.е. аз и колегите.
          Та дупките на тея форсунги бяха около 1мм. За тридесетина часа се пълнеха с нагар и отлагания.
          Не бих си пробвал това в колата, освен като аварийно крайно решение.
          П.п. Интересно, обаче е че от пролетта до есента същите котли горяха мазут, но с други горелки.
          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

          Коментар


          • #6
            От: каране на дизелов автомобил с газиол

            Преди около 18 години бяхме пробвали на Мерцедес 307 (май беше такъв - двулитров 4 цилиндров атмосферен, редова помпа)...
            Гореше го с голяма мъка (пушене, лоша работа, липса на тяга)...
            Да, изгори го и нямаше последствия, но никога повече не повторихме (особено ако се има предвид, че имахме и едно нисанче, чиято ротационна помпа се спомина след това зареждане )...
            А иначе - някои корабни горива са по-добри от тези по нашите бензиностанции, така, че не е добре да се слага всичко под общ знаменател....
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: каране на дизелов автомобил с газиол

              Недей да пробваш
              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
              Само DIESEL !!!

              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

              Коментар


              • #8
                От: каране на дизелов автомобил с газиол

                Утре мисля да му щракна една снимка да го видите,иначе не ми се хвърля,мисля на 50 литра нафта да му слагам по 10 литра газиол докато го изгоря.
                Последно редактирано от metalgiar; 18-03-14, 21:37.
                0 8 76 36 8 542

                Коментар


                • #9
                  От: каране на дизелов автомобил с газиол

                  Навремето газьол се продаваше за камионите. Баща ми е карал с газьол, но си беше жълтеникаво зелено на цвят и преличаше на нафтата. Като се наливаше беше една идея по-гъсто, но никакви отлагания не е имало по цедката на фунията (цедката е една мрежичка за груби боклуци от тубите евентуално). Тогава карахме едно фордче дизел и го зареждахме със същия газьол от бензиностанцията, като вървеше доста по-добре. Мириса си беше точно на нафта.
                  Сега нафтата не мирише, както до преди 2-3 години, а повече като газ за осветление. Не знам с какво ги омагьосват тези горива вече.
                  Има кораби, които могат да работят с чист мазут, подгрява се до температура от 120 градуса и става течен като нафтата. Помпите са обаче малко по-големи.

                  Коментар


                  • #10
                    От: каране на дизелов автомобил с газиол

                    Газьола си е вид нафта.Корабното гориво също. Котлите в ТЕЦ работят на мазут.Това ,което описваш,прили4а на суров петрол или мазут .Пробвай какво ще стане в хладилника.Може да е разредено с нещо.Може да е и отработено масло.Изобщо ще имаш пове4е ядове и малко полза.
                    Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

                    Коментар


                    • #11
                      От: каране на дизелов автомобил с газиол

                      Преди двадесет години имах Комбо-Кадет 1.6 дизел.Та тоя същия в продължение на 430 хкм изгори всичко , което миришеше на нафта. Но като знам капризите на съвременните дизели -не бих те съветвал да пробваш.
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: каране на дизелов автомобил с газьол

                        Колега въобще недей да рискуваш с това. Ще запуши всичко филтри, инжектор, помпа,всичко по горивопровода.
                        Ако все пак решиш да пробваш извади сондата от резервара и сложи една ситна мрежичка като чорапче и ще се убедиш сам.
                        По добре късно от колкото никога .
                        Нула89781нула019

                        Коментар


                        • #13
                          От: каране на дизелов автомобил с газьол

                          Смеси го с бензин и виж дали го разтваря,ако идеята е просто да го махнеш все някак ще мине през прост дизел,ако го хвърляш аз съм човека
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: каране на дизелов автомобил с газьол

                            Леко корабно гориво се води или котелно. Пробвано на руски дизел - не става, няма тяга и пуши. Има някаква фракция подобна на параафин за свещи вътре - запушва всички филтри.
                            Миризмата му е трайна и гони мишки.
                            I get High by going Down

                            Коментар


                            • #15
                              От: каране на дизелов автомобил с газиол

                              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                              За тази тема Ясен е човека.
                              Да бе. Че да ме попържа после. Това явно не е просто котелно гориво, ами ГАДНО котелно гориво. Защото с нормалното бая народ се движи.

                              При добро разреждане с нафта парафинозните боклуци ще се разтворят и няма да задънят филтрите. На двигателя няма да му направи впечатление.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X