Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се справя с двутактов карбуратор на скутер ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да се справя с двутактов карбуратор на скутер ???

    Здравейте колеги занимавам се с един скутер Пежо50куб.Установих,че скутера се дави като го отдавах на високо ниво на бензин в карбуратора но уви не е от това. Оказа се че като запуша дупката от снимката оградена с червено нещата се оправят напълно и скутера работи добре.Запуших дупката с така наречен ЧЕП и се возих сума време-за да не запушвам дупката с някакви рапидки и пр. моля за помощ.Или поне насока каво да правя..Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 002.jpg
Прегледи:1
Размер:158.1 КБ
ID:6049323

  • #2
    От: Как да се справя с двутактов карбуратор на скутер ???

    Там не трябва ли да има някаква дюзичка? Дали не е смукача ?

    Какво пише на Карба , да видим в интернет кое къде и как
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

    Коментар


    • #3
      От: Как да се справя с двутактов карбуратор на скутер ???

      Марката сигорно е GURTNER (FRANCE)има и някакви номера по него навярно сериини.

      Коментар


      • #4
        От: Как да се справя с двутактов карбуратор на скутер ???

        Естествено , че ще дави - на автоматичният ти смукач са скъсани жиците и няма как да затвори . Сега си постоянно на смукач .

        Коментар


        • #5
          От: Как да се справя с двутактов карбуратор на скутер ???

          Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
          Естествено , че ще дави - на автоматичният ти смукач са скъсани жиците и няма как да затвори . Сега си постоянно на смукач .
          Тоя смукач има ли начин да се провери защото там беше наставен кабела иначе преди да сваля карба беше закачен както си му е реда.

          Коментар


          • #6
            От: Как да се справя с двутактов карбуратор на скутер ???

            Сигурно смукача се управлява от температурен датчик и някаква електроника, които може и да не работят правилно, щом е бил закачен и въпреки това ти е давил мотора. Ако искаш пробваи да свалиш черния клапан отгоре и виж какво е положението под него. Предполагам ,че в долната си част има буталце, което запушва най-десния отвор, който според мен е за смукача (пробвай да запушиш него, за да видиш дали съм прав). Подай 12волта на този клапан и виж дали се движи, ако работи си го направи на копче, за да можеш да го палиш по-лесно, когато е студен мотора. Ако клапана не работи или ще трябва да търсиш нов или да запушиш отвора от страната на клапана с някъв ЧЕП, така че да неможе да го смукне двигателя и да стане беля. Дугия вариант е да направиш смукача на жило или лостче.

            Коментар


            • #7
              От: Как да се справя с двутактов карбуратор на скутер ???

              Интересното е друго че въпросния смукач не реагира на нищо явно си е отишъл.А иначе проследих единия кабел отива на маса другия излиза от запалването т.е.при студен двигател+ в последствие прекъсва и всичко би трябвало да си дойде по местата-при положение ,че клапана работи.В моя случай не работи но го затворих принудително и пак същата работа.Друго ме навежда на мисълта че проблема не е от смукача-дупката за въздух на смукача е тази вдясно от оградената.Оградената върви в средата на карбуратора и стига до иглата ??? КАТО Я ЗАПУША НЕЩАТА СЕ ОПРАВЯТ.

              Коментар


              • #8
                От: Как да се справя с двутактов карбуратор на скутер ???

                Тогава е възможно проблема да е от бедна смес и като запушиш въпросния канал да се обогатява малко и да почва да работи добре. Няма ли на този канал винт, от който да може да се регулира въздуха. Най-добре отпуши канала и карай 20-30 минути, после свали свещта и виж какъв свят ще е и дали ще е мокра или суха, защото си мисля, че от този канал няма как да дави, щом отива към иглата значи е за въздуха и би трябвало да има винт някъде, от който да намалиш въздуха. А проблема само при ниски обороти ли го прави или и във високи, защото този канал оказва влияние най-вече на празен ход и до 1/4 подадена газ.

                Коментар


                • #9
                  От: Как да се справя с двутактов карбуратор на скутер ???

                  за смукача подай му 12в ток в продължение на 1мин. и виж дали работи защото тези имат някакви биметални пластити или нещо от сорта дето му трябва малко време да се загрее и да затвори (да заработи)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да се справя с двутактов карбуратор на скутер ???

                    Сега отивам и го захващам.Той изобщо не може да се кара без да се запуши отвора.Болта за въздуха е в ляво на въпросния???

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да се справя с двутактов карбуратор на скутер ???

                      Сега и резултата от цялата игра.Оказа се че проблема изобщо не идва от карба а от попата която вкарва двутактовото масло и маже ОБИЛНО в моя случай.Мотора са дави от масло а не от бензин.Направи ми впечатление че припушва повечко но изобщо не му обърнах чак такова внимание.За момента съм с изолирана помпа и забъркано гориво като за Трабант.Моторчето пее.Все пак благодаря на всички.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да се справя с двутактов карбуратор на скутер ???

                        Първоначално публикуван от SLAVIKA1980 Преглед на мнение
                        Сега и резултата от цялата игра.Оказа се че проблема изобщо не идва от карба а от попата която вкарва двутактовото масло и маже ОБИЛНО в моя случай.Мотора са дави от масло а не от бензин.Направи ми впечатление че припушва повечко но изобщо не му обърнах чак такова внимание.За момента съм с изолирана помпа и забъркано гориво като за Трабант.Моторчето пее.Все пак благодаря на всички.

                        Колега как изолира помпата може ли да микажеш,че и аз в момента имам същия проблем като твоя с такъв карбуратор.Дави се...а всичко е наред по мотопеда-карбуратор,семеринги,гарнитури,свещ побърках се вече.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X