Обява

Свий
Няма добавени обяви.

722.626 превъртял болт на буксата. Сега какво ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 722.626 превъртял болт на буксата. Сега какво ?

    Здравейте колеги, може да звуча дръпнато ама съм малко вкиснал.

    Отиваш в сервиз който ти препоръчват приятели , вигат колата. Казваш си мъките , те виждат какво и има на колата .. за пари не говорим изобщо.

    Взимам доволен, пиша и се радвам по форумите колко добра работа са ми свършили ... до миналия четвъртък.

    Под колата локва 1.5 квадрата масло от скоростите.

    Днес подемник под наем , чистене , гледане .... тече от някъде и това е.

    Гарнитурата някак си сложена на криво ... знам ли и аз. От буксата (която също е сменена) също леко сълзи. Болта сякаш не беше завит хубаво.

    Е завих го (поне 5 оборота направи) ... ама преди да сложа буксата викам да проверя ... и превъртя

    Сега какво? Не успях да извадя болта. Буксата не се опитвах да я вадя, че този подемник на час ... олеле майко ще стане работата.

    Ясно е , че ще се сменя маслото (ако е останало нещо вътре), филтъра , гарнитурата и буксата с оригинални от Мерцедес (около 110€) , но този превъртял болт как ще го правя?

    Става дума за болта който е в центъра на ей тая гадина:



    Гледам в сайтовете на някакъв SL55 :




    Явно тук вътре е превъртял:


    Всякаква информация ще е полезна...
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

  • #2
    От: 722.626 превъртял болт на буксата. Сега какво ?

    На мен така ми превьртя или по-точно беше превьртял,но не течеше и при смяна няма вадене на буксата.

    Наложи се да се разбие буксата по показания начин и да се смени онова показаното черното / електронната платка /на която се завива преходника.

    Знам,че не тьрсиш тоя отговор ма това е,мьчихме се час и няма и няма и на финала щи майката и долу.Това на 420ката което няма никакво значение.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: 722.626 превъртял болт на буксата. Сега какво ?

      Купуваш платка и другите по-горе изброени,чупиш буксата,сваляш картера и валве бодито,сменяш платката и монтираш всичко обратно на място.По-подробно обяснявам по телефона.
      Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
      Grand 3.1TD
      0898 620 306 Стоян

      Коментар


      • #4
        От: 722.626 превъртял болт на буксата. Сега какво ?

        Ако снощи не бях гледал снимките от пътуванията тук а бях отворил тубата и бях видял тези клипове днес нямаше да напъна буксата.

        Вече знам какво ме чака.











        Чисто теоретично, има ли възможност както си карам буксата да изхвъркне ?

        Не за друго еми няма да мога да поръчам всички части и масла от Германия (в Мерцедес масла, филтри и букса струват 110€ в Германия , 49€) и платката от интернет.
        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

        Коментар


        • #5
          От: 722.626 превъртял болт на буксата. Сега какво ?

          Бь ли га,тая каскада не сьм я правил ма чисто по нашенски можеш да и вьржеш кабела да бута кьм буксата с някоя свинска опашка та да не пада за ден два или пьк над болтовете на картера с ластик.

          Тьпа букса в която тоя болт дьржи преходника да не излиза та няма начин да няма начин.Масла за какво са ти,сьбери си старото ако не е за смяна,филтьра и той така макар,че тук е 15 кинта или 2 кутии цигари.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: 722.626 превъртял болт на буксата. Сега какво ?

            Доста трудно ще изпадне!

            Коментар


            • #7
              От: 722.626 превъртял болт на буксата. Сега какво ?

              Маслото или това което е останало в кутията е на 2000км (сменях го във Варна преди да си дойда във Виена).

              Искам всичко да сменя, щото изгубих доверието към майсторите. Кой знае какво са наляли.
              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

              Коментар


              • #8
                От: 722.626 превъртял болт на буксата. Сега какво ?

                Колега ако не е тайна при кой майстор си прави колата във Варна?

                Коментар


                • #9
                  От: 722.626 превъртял болт на буксата. Сега какво ?

                  Не съм от Варна и да ти кажа трудно ми е да ти обясня защото ме водиха.

                  Някъде под моста се пада ...
                  Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                  Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                  Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                  Коментар


                  • #10
                    От: 722.626 превъртял болт на буксата. Сега какво ?

                    Сега се ровя в Benzworld , и попаднах на снимка на това чудо:



                    Някакъв болт който заключва трансмисията.

                    Някой може ли да каже как се сменя това чудо , че там обясненията не са достатъчно разбираеми (или поне за мен)
                    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                    Коментар


                    • #11
                      От: 722.626 превъртял болт на буксата. Сега какво ?

                      Развиваш болт 50.Избиваш 140 .
                      Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                      Grand 3.1TD
                      0898 620 306 Стоян

                      Коментар


                      • #12
                        От: 722.626 превъртял болт на буксата. Сега какво ?

                        Старата платка е спасена. Откъснал съм болта, не е превъртял (който успях да отвъртя с тънки клещи) biggrin сега е на сигурно място в едно кашонче в багажника ми.


                        Сменям я срещу някоя друга бира.


                        Като цяло деня мина ей така:


                        Кафенце пред компютъра и търсене на информация за някаква друга джаджа която протичала от тая кутия , пишката където определя позицията на ск. лост.


                        Свалих схеми , всичко ... скокнах до близкия магазин за домашни потреби и си купих 8 рола навита кухненска картия, една тава и една кофа (с розови цветлета!).
                        Първо бях взел тава за носене на готови торти , ама една лелка ме върна , че към нея имало и капак .... ако знае какъв капак щеше да изяде тая тава ... щеше да ме изгони от магазина biggrin


                        От там черта към Мерцедес (да ама на моя кошник нещо не му достигаше маслото вече и почна да не може да върви в баира...) ... загря и се пооправи.


                        В мерцедес ми казаха , че моята кутия нямала такави пишки ... и си ме изпратиха сокротце со благо и без кютек!


                        Газ към подемниците под наем ...


                        Качихме колата (водя колегата за подкрепление ... той се облякъл за свадба ... нови маГаратонки ... красота!) и почнахме да се вайкаме ... абе тече си от картера и от буксата и това е.....


                        Мъча да отвия пропката .... оная ми раУта ... едва с удължение на тресчотката около 30см едвам я отвих....


                        Изтече там .. 2 кила и ... свалихме картера .... и той натегнат зверски :no:


                        От там викам на колегата ... буксата ще пада. Дръпнах я на ръка и тя излезе ... ебати кефа :bow:
                        Гледам болта скъсан ... коментара беше : Ейй рамбо :yes:




                        10болта и valve бодито падна в тавата (чисто новичка , послана с чиста хартиика на няколко пластта) направо да е готова да я печем.
                        Под колата оливерника ... въбира там това дето течеше от кутията .... чисто червеникаво масълце ...


                        Филтъра виси и той като сланина на сезал .... явно не са го сложили като хората (е то няма как да го объркаш?) :nope:



                        Почнах да свалям тия Соленоиди или там как се казват ... редя ги върху чиста хартия , така както са свалени ... да не стане объркване.
                        Човека от клиповете каза ... чистота ... еми спазваме. Нови ръкавици след всяко бърсане ... където има дупчици с чисто нови парцалчета да не остане нещо от хартията и така.







                        Пилето е във фурната:





                        Може да сме в сервиз , ама осветлението куца, особенно под колата. Ползваме моя телефон , като го мажем обилно с масълце , да свети мазно мазно, после го чистим със спрей за спирачки biggrin















                        Всички болтове , и скобички бяха пръскани и потопени обилно в спирачен спрей ... после изчистени до блясък със сух парцал.
                        Кутията от вътре където се вижда и нея чистихме колкото можахме. В ъглите имаше някакви боклучета , те бяха изчистени внимателно с хартия и после парцалчета.


                        Valve бодито същата работа, частите които свалихме също.
                        Същото затегнахме на 8Nm към кутията както пича в клипчетата обяснява.


                        Най много проблеми имахме да вкараме новата букса на мястото и. Мазахме с масло О пръстените и неиска и неиска. Накрая с бутане с 2 та палеца влезе малкия О пръстен мазно мазно (тия бяха мазали там с грес!) а другия го придърпахме до крайното ниво (гледахме на старата платка до къде влиза и колко трябва да се затегне) с помощта на болта.
                        Сменихме и О пръстена на самата букса която идва от компютъра , явно не беше сменяна никога , щото беше спекла.
                        Нова медна пластинка за болта на картера (който колегата изчисти все едно е бебешко дупенце)


                        Пълнихме с 2 фунии (тия са ми пратили 4 броя от Германия) ... събра около 5л. масло (турбината не сме точили ...) и на загрят двигател след 10тина км каране на щеката (оригинална от Мерцедес , 46€ ме заклаха за нея) показваше малко под горната граница на 80°C ... т.е. добре е.


                        На първо четене никакви течове .... но да видим


                        ПС: Кутията никога не е включвала толкова мазно между скоростите откакто колата е при мен. Винаги си е имало някакво усещане, леко дръпване или нещо от сорта. Сега просто ги реди и по оборотите се разбира , че сменяш ..... явно платката си е била пътник.


                        Направи ми впечатление , че тия Соленоиди имат и те О пръстени. Какъв им е филма на тях ?
                        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                        Коментар


                        • #13
                          От: 722.626 превъртял болт на буксата. Сега какво ?

                          ОТЛИЧНИК

                          'оди сега дай 200 лева за смяна на масло плюс маслото
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: 722.626 превъртял болт на буксата. Сега какво ?

                            Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение


                            Направи ми впечатление , че тия Соленоиди имат и те О пръстени. Какъв им е филма на тях ?
                            Малко късно задаваш тоя въпрос и те се сменят!!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: 722.626 превъртял болт на буксата. Сега какво ?

                              Никога не е късно.
                              Това пада в новата ми тава за под половин час.
                              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X