Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отказа ми ключа..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отказа ми ключа..

    От две седмици съм с друг автомобил, който взех само с един ключ.. Колата е Мерцедес W211 купе..
    Работеше си нормално, докато не отказа днес..Сутринта я отключих, направих едно кръгче и до там..
    Батерия има, лампичката на самия ключ светва, но не се отключват/заключват вратите и багажника..
    Централното заключване си работи - пробвам го от копчето на таблото..
    Бушоните не са изгорели - проверено..
    Закачам на диагностика - няма проблеми..
    Чета някакви репрограмирания, но не се получава по него начин..

    Варианта при дилъра ми е ясен, просто питам тук, ако някой знае някакви алтернативи..

  • #2
    От: Отказа ми ключа..

    Смени батерията и пробвай пак.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Отказа ми ключа..

      Слагах други батерии.. Не ще..

      Коментар


      • #4
        От: Отказа ми ключа..

        Търтея е прав - имал съм случай диодчето на ключа да си свети, но да няма достатъчно ток в батерията за сигнал отключване/заключване.Дано да е това, че е най-безболезнен вариант...
        Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
        0887/осемпет 66 4осем

        Коментар


        • #5
          От: Отказа ми ключа..

          А ключа ключалката отключва ли или този модел е без ключалки ?
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            От: Отказа ми ключа..

            Ключалката на шофьорската явно е сменяна.. Багажника го отключва обаче..
            А инфрареда дори и багажника не иска да отключи..

            Коментар


            • #7
              От: Отказа ми ключа..

              Баси , а като отключи багажника, не се ли задейства централното ? Явно не, че и на моята багажника се отключва самосиндикално, без да отваря вратите.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #8
                От: Отказа ми ключа..

                Не.. Тия като отключват отключват само шофьорската врата и багажника.. Централното не се задейства..

                Коментар


                • #9
                  От: Отказа ми ключа..

                  Ключa требвa дa е чип и сигурно е сдaл и дaвa грешкa,търси aвтохaкери по-евтино ще ти излезне ,че нов ключ.....Успех!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Отказа ми ключа..

                    Опитай да откачиш акумулатора за 20ита минути и после закачаш и пробваш дали си е възвърнал мозъка. ако не стане - потърси друга група бушони - не тези стандартните които вече сигурно си проверил , а са по-скоро са като релета и провери и тях - вадиш от гнездото и после слагаш обратно.
                    Дано това е проблема.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Отказа ми ключа..

                      При фолксваген /ауди се процедира : сядаш в колата, затваряш вратите, даваш контакт и натискаш копчетата за заключване /заключване. После махаш контакта и пробваш. Опитай, може да работи и при бенца.
                      [SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • #12
                        От: Отказа ми ключа..

                        Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                        Опитай да откачиш акумулатора за 20ита минути и после закачаш и пробваш дали си е възвърнал мозъка. ако не стане - потърси друга група бушони - не тези стандартните които вече сигурно си проверил , а са по-скоро са като релета и провери и тях - вадиш от гнездото и после слагаш обратно.
                        Дано това е проблема.
                        Ей тия големите, като релета които са, ги разчовърках.. Вадих ги, слагах ги и вече виждам светлина в тунела..
                        Проведох разговор с приятел в дарс и излезе, че вероятно блока за управление на централното е причината или някакви скрити антени в тавана, ама няма да са антените ами по-вероятно блока..
                        Ще се ходи при дилъра, няма как.. Ключът си работи, просто сега отключва и заключва когато си иска..
                        Не ми се разкача акумулатора, че после пак трябва 1 час да трия грешки..

                        Коментар


                        • #13
                          От: Отказа ми ключа..

                          Влез във форум МЕРЦЕДЕС и сподели с тях. Сигурно им се е случвало и на тях. На жена ми МБ 204 отказа да си разпознае ключа, точно два месеца след като мина в извънгаранционен период. Няма да ти казвам колко струваше ремонта, за да не те плаша. Поздрави.
                          Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                          Стефан Арзатов

                          Коментар


                          • #14
                            От: Отказа ми ключа..

                            В мерцедес форума, хората, които пишат хубавинките и хитринките, които наистина знаят, са наши много известни съфорумници.. Просто ги чакам да седнат пред компютър.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Отказа ми ключа..

                              Ако решиш да си монтираш аларма,заключването/отключването на тоя модел става като на бутона на таблото с подаване на късо на бутона заключва а отключва спрез 180 ома съпротивление !
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X