Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OFFROAD GEOTRADE 2013 Q4 не може да се търсят села?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • OFFROAD GEOTRADE 2013 Q4 не може да се търсят села?

    Привет,
    Искам да попитам защо с тази карта на Геотраде не може да се търсят села?
    Например ми задаите село Здравец община Исперих, област Разград
    Вийдам го на картата, но не може да се избере.Опитаите което и да е село.Само градове може да се намерят.
    Използват TOPO CYR.
    Ако някои може да помогне ще съм благодарен.
    Последно редактирано от ISG; 13-03-14, 06:18.

  • #2
    От: OFFROAD GEOTRADE 2013 Q4 не може да се търсят села?

    Що да не може?!? За какъв софтуер става въпрос? Защото в Mapsource няма никакъв проблем, в Garmin Mоbile XT също си вади списък със села на име Здравец.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sela.jpg
Прегледи:1
Размер:55.8 КБ
ID:5570768
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 13-03-14, 09:36.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: OFFROAD GEOTRADE 2013 Q4 не може да се търсят села?

      Всякакви населени места (градове, села, квартали, махали) се търсят през Накъде -> Градове. Това е общият принцип на търсен. Какъв модел е гармина?
      Последно редактирано от sashko6; 13-03-14, 09:43.

      Коментар


      • #4
        От: OFFROAD GEOTRADE 2013 Q4 не може да се търсят села?

        Или директно в лентата за търсене, показа найсе села Здравец, едното на 373 км. от НДК, баш у Разградско, така че лакърдиите другаде моля.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: OFFROAD GEOTRADE 2013 Q4 не може да се търсят села?

          При ъбдейта на картата има такъв проблем!
          Един приятел ме помоли да го видя защо не намира села (и не само), и не рутира, след пълен рестарт от задържане на дисплея, и връщане на всики фукции към заводските се оправи. Става вапрос за нуви 765.
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • #6
            От: OFFROAD GEOTRADE 2013 Q4 не може да се търсят села?

            Привет
            Днес седнах и направих няколко опита.Ето какво стана
            Отивам през НАКЪДЕ - ГРАДОВЕ(но нама опция търси по букви).Там пиша Здревец и ми излиза.
            До тук е добре но ако се опитам да направя маршрут които да започва от Здравец няма да ми излезе.Излизат само здравец Pусе,Bидин,ловеч.Явно не е обмислено както трябва.(Опитах с Гарминска карта и го намери при плануването.Явно нещо с ОФФРоад картата).
            Искам да попитам две неща:

            1.Интерсува ме този фаил
            OFFROAD3D.IMG
            Това за 3д сгради ли е?Моито нуви е 2595.дали моито нуви има 3Д.
            2.Искам да попитам как стоят нещата с JCV files.За всяка верся на OFFROAD ли е индивидуално или е една и съща?Как се поставят в SD картата и в тази директоря ли са:
            SD:\Garmin\JCV

            Искам да попитам дали Инжeнерите от Geotrade знаят за проблема при които не може да се планува trip и не може да се избират села за тръгване или пристигане.

            Благодаря на всички за мненията.

            Коментар


            • #7
              От: OFFROAD GEOTRADE 2013 Q4 не може да се търсят села?

              Първоначално публикуван от eizo2007 Преглед на мнение
              Привет
              Днес седнах и направих няколко опита.Ето какво стана
              Отивам през НАКЪДЕ - ГРАДОВЕ(но нама опция търси по букви).Там пиша Здревец и ми излиза.
              До тук е добре но ако се опитам да направя маршрут които да започва от Здравец няма да ми излезе.Излизат само здравец Pусе,Bидин,ловеч.Явно не е обмислено както трябва.(Опитах с Гарминска карта и го намери при плануването.Явно нещо с ОФФРоад картата).
              А как е настроен режима на рутиране?
              Кръвна група 0+

              Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

              Коментар


              • #8
                От: OFFROAD GEOTRADE 2013 Q4 не може да се търсят села?

                Колега, като чета внимателно май не сте си купили картата от ОФРМ съдейки по въпросите, които задавате.
                Ако сте я купили, малко ме съмнява при регистрация на karta.bg за този модел да ви предлагат отделен файл за 3D сградите.
                Вашият модел не ги поддържа и най-вероятно заради това не го и слагат колегите от ОФРМ.
                Иначе момчетата правещи картата четат тук със сигурност.
                За jcv файла - всяка версия си върви с нов файл и съответно при абонамент и автоматична инсталация през сайта www.karta.bg, системата си ги слага на място без да Ви пита.
                Ако сте си свалили ръчно картата от сайта - там си пише кое какво е и че би следвало да сте запознати много добре кое къде отива, защото ръчното обновяване крие определени рискове. Прочетете малко повече по въпроса в раздела за картата във форума и ще разберете защо е така.
                И ако съм прав, че не сте я купили - най-любезно Ви приканвам да го направите и съответно ще получите подкрепата на всички тук, включително и на екипа, който я разработва..
                Ако бъркам info @ karta.bg е мейла на който да си зададете конкретните въпроси към екипа, но те ще Ви отговорят и тук. Съответно получавате моите извинения за предположенията ми, че нещо не е наред със закупуването.
                Последно редактирано от ISG; 13-03-14, 15:42.
                Nothing comes from nothing...

                Коментар


                • #9
                  От: OFFROAD GEOTRADE 2013 Q4 не може да се търсят села?

                  Привет
                  Първо да се извиня ако имам правописни грешки.
                  Нямам кирилица и използвам един sie така че има
                  неточности при обръщане от латиница.
                  Към Колегата от OFFROAD.
                  Картаta не съм я купил още .В момента изпробвам преди да я купя.Не ме разбираи погрeшно че исползвам пиратско копие.в момента искам да се убедя че наистина,тази карта на OFFROAD си заслужава .и понеже нямате демо карта аз няма как да изпробвам.
                  Само ще ви кажа че имам Garmin City Navigator с цяла европа LIFETIME UPDATES,така че ако ми хареса тази на OFFROAD с удоволствие бих си я закупил.Аз съм сущо против пиратски копия.За 70лева това не са нищо за мен.Но не бих си купил нещо което има толкова много пропуски.
                  И затова пуснах този пост.Ще съм благодарен ако можете да ми помогнете и да се убедя че си заслужава тази карта.
                  Ако ли не аз вече съм я изтрил от sd картата и ще си карам с Гарминската която работи доста добре и намира всичко.
                  Приятна вечер.

                  Коментар


                  • #10
                    От: OFFROAD GEOTRADE 2013 Q4 не може да се търсят села?

                    Имам един въпрос - като "няма демо" от къде я взе да я "пробваш"? И не се ли намери по-нова версия от 5.80, която да откраднеш за "тестване"?

                    И още нещо - аз ако съм на мястото на хората, които разработват OFRM, бих ти казала, че за теб 70 лева "са нищо", за да плюеш по форумите колко си запознат с картите и разочарован от продукт, който си откраднал и който не познаваш, но за хората, работещи за развитието на най-точната карта за България, човек като теб едва ли си струва 70те лева, които така или иначе не е платил, но за сметка на това години наред ще реве

                    Поздрави, "колега"!

                    ISG, безпогрешен в преценката, както винаги!
                    Кръвна група 0+

                    Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                    Коментар


                    • #11
                      От: OFFROAD GEOTRADE 2013 Q4 не може да се търсят села?

                      Първоначално публикуван от eizo2007 Преглед на мнение
                      Привет
                      Първо да се извиня ако имам правописни грешки.
                      Нямам кирилица и използвам един sie така че има
                      неточности при обръщане от латиница.
                      Към Колегата от OFFROAD.
                      Картаta не съм я купил още .В момента изпробвам преди да я купя.Не ме разбираи погрeшно че исползвам пиратско копие.в момента искам да се убедя че наистина,тази карта на OFFROAD си заслужава .и понеже нямате демо карта аз няма как да изпробвам.
                      Trip planner ->New trip->Select start location->Categories->Towns->Здравец->Здравец,Разград->Select и маршрута тръгва от центъра на селото.
                      Картата си работи съвсем коректно, обновява се доста по-бързо от CNE, много хора дават корекции на екипа и така бързо се елиминират грешките, има и много офроуд маршрути, както и други предимства. Според мен няма да сбъркате да си я купите.
                      Nothing comes from nothing...

                      Коментар


                      • #12
                        От: OFFROAD GEOTRADE 2013 Q4 не може да се търсят села?

                        Колеги и колежки, вероятната причина за лошата навигация може да е причина както в настройките на уреда така и в това, че се опитваш да подкараш TOPO версията, а не CITY. По отношение на това дали има демо или каквато и да е версия айде да не си ги мерим, дали всеки от вас като излезе някой филм винаги ходи на кино или си го взема на ДВД, дали като ти се послуша някоя песен веднага отива да си купи цялото CD? Има и такива хора но сигурно от целия форум тук се броят на пръстите на едната ръка. Лично аз съм ползвал пиратски карти на Гармин откакто имат покритие в БГ изобщо, виждам, че има неточности, виждам, че има липси на улици и пътеки, но така или иначе накрая си я купих (преди една седмица), така трябва. Вие като си шервате карти на други държави това какво е? В крайна сметка всеки ГПС софтуер си има и демо версия която след определен период изтича, поради тази причина човека си е съвсем прав в случая.
                        Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                        Коментар


                        • #13
                          От: OFFROAD GEOTRADE 2013 Q4 не може да се търсят села?

                          alexdevil, до някъде и ти си прав, но мен лично малко ме подразни, ако мога така да се изразя, подхода на автора на темата - "Не бих си купил нещо, което има толкова много пропуски". Защото проблемът му може да е следствие от куп причини, и пропуск в картата е само една от тях.

                          Та в общи линии темата ми звучи така : Някой ти краде гумите от гаража, после идва у вас и ти казва "Пич, гепих ти гумите, ама да ти кажа изобщо не ми харесват, не знам как да ги сложа на моята кола, а и те май не стават за нея, така че не бих си купил гуми като тези, които ти откраднах! Обаче понеже са твои, ти сега ми дай акъл какво да ги правя!"
                          Последно редактирано от Vili4ka; 14-03-14, 15:56.
                          Кръвна група 0+

                          Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                          Коментар


                          • #14
                            От: OFFROAD GEOTRADE 2013 Q4 не може да се търсят села?

                            Примера, който си дала е доста стряскащ, но принципно си права, когато аз ползвах пиратски карти каквото и да се случеше се оправях сам, малко нахално ми беше да почна и да задавам въпроси. Все пак човека си е пуснал отделна тема във форума, различна от темата на OFRM-team, ние можем само да му дадем мнение и да се опитаме да му помогнем, ако той си беше купил картата тогава има право да им направи телефона червен.
                            Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                            Коментар


                            • #15
                              От: OFFROAD GEOTRADE 2013 Q4 не може да се търсят села?

                              Примерът е краен, принципът е подобен
                              Кръвна група 0+

                              Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X