Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за повдигната витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за повдигната витара

    Става дума за отпред.Витарата е повдигана с подложки на пружините и амортисьорите.Ако пружините не са сложени правилно и от едната страна е по високо купето с 2 см.възможно ли е гумата да седи по изнесена навън.От дясно е по високо с 2 см и съответно гумата седи с около 1 см.по навън.Шасито не е криво и колата няма удари-това на първо четене.Какво да гледам и да меря.Колата си върви направо и не дърпа на никъде.
    Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

  • #2
    От: Въпрос за повдигната витара

    При повдигане предната следа намалява и гумите застават така - \ /, ако не се направят корекции.
    Пружините общо взето не могат да се поставят грешно, защото в носача имат оформени легла...

    Има различни шарнири... евентуално това да е проблем?
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за повдигната витара

      За да е по навън трябва да да са сменени с други и евентуално от там да идва проблема,така ли?
      Гумата седи права и няма наклон навън или навътре.
      Довечера ще слизам да меря-какво да меря за най-сигурно?
      Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за повдигната витара

        Моята ГВ беше от едната страна по висока от другата от зад, но преди лифта, като я повдигнах и сложих варелови пружини се оправи, вероятно е имало проблем с едната пружина, евентуално е била сменяна от предния собственик

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за повдигната витара

          Първоначално публикуван от Асен Христов Преглед на мнение
          За да е по навън трябва да да са сменени с други и евентуално от там да идва проблема,така ли?
          Гумата седи права и няма наклон навън или навътре.
          Довечера ще слизам да меря-какво да меря за най-сигурно?
          Мериш последователно отляво и отдясно спрямо една и съща база. После със следваща база и т.н. ще си каже къде е разликата.
          Важно условие е колата да е наравно, с еднакви и еднакво напомпани гуми. Предполагам джантите са ти еднакви
          Така ли я взе колата? Ако не се лъжа беше и лифтната? Скоро питаше за някакви подложни фланци...
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за повдигната витара

            На старата витарка в бързината и мерака бях объркал местата на шарнирите единия поставен отгоре а другия отдоло и имаше 1см разлика но понеже бях минал реглаж на предницата и всичко спеше така и си я карах(трошех) без ядове.
            Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
            КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за повдигната витара

              Хванах откъде идва проблема или поне така предполагам.Елипсовидния отвор на главината където се хваща амортисьора.Горния болт беше с около 5 мм по навън от едната страна.Скъсах болта и утре ще си купя нови и дано това да е проблема.
              Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X