Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Supermoto - Husqvarna 510 2006 или KTM SX450

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Supermoto - Husqvarna 510 2006 или KTM SX450

    Здравейте. Страшно много съм се навил да си взема супермото и понеже не ги разбирам много ще помоля за съвет. Спрял съм се на два мотора - Husqvarna 510 2006 обявен на 4000лв очакван внос и KTM SX450 обявен на 3999лв нов внос от Италия напълно обслужен за сезона, сменени масла филтри и накладки. . . . По мотора има много тунинг части, дискове, помпи и съединител, джантите са ексел. . . супер-мотото е в отлично състояние . . . . . . няма документи за регистрация има само фактура за собственост. . . . .
    За тези двата мотора знам само че на Husqvarna са малко по скъпички частите и малко по трудно се намират а за KTM че е крос. Моля ви помагайте.

  • #2
    От: Supermoto - Husqvarna 510 2006 или KTM SX450

    Хъскито е красиво, не върви колкото ктм-ма.Частите се намират, но доста време се чака за доставка.Електрониката не е много качествена.За това хаски дето е очакван внос от Италия, вносител....... Дупница не се знае когото се докара какво ще излезе.
    Ктм-ма се продава от доста време.Ако мислиш да го караш, като всекидневен се откажи.Ако ще го караш само събота и неделя или на писта става.Често смяна на масло на 4-5 резервоара.Събира 1.2л.Хубав акумулатор трябва да имаш и регулирани клапани за да няма проблеми с паленето.Мотора е с 4 предавки може, да се добавят 5 и 6 мисля, че някой беше го правил това упражнение.Окачването ако е стандартно, не е подходящо за улицата.Ако си про- състезател ще усетиш разлика.Иначе за разходка не мисля че ще е от значение.
    Първо си изясни за какво ще го ползваш този мотор и как ще се кара.
    С какъв бюджет разполагаш.
    KTM 640 LC4 Prestige Supermoto;YAMAHA WR450F/08

    Коментар


    • #3
      Re: Supermoto - Husqvarna 510 2006 или KTM SX450

      За Хъскито, не знам дали вече имам официален представител за частите, но дори и да има пак няма да е като при портокалите - Еди и КТМ Пазарджик, има повечето неща в наличност, а ако ги няма с поръчка пристигат за по-малко от седмица.

      КТМ-а е чист крос - 4 скорости, без светлини, без стартер, не може да се регистрира!
      Не е за всекидневно каране, нито като поддръжка нито като комфорт. Ако това не ти пречи, аз бих избрал КТМ-а.
      По-прицип няма невъзможни неща и може да се ложат 5-та и 6-та скорост, стартер, светлини, но е въпрос на пари. Регистрация няма как да направиш, освен ако на вземеш рамка с документи от ЕХС.
      Иначе джантите, помпата, диска и апарата на КТМ-а са доста добри.

      Моя ктм е с двигател 525 СХ в рамка и окачване от ЕХС(заради регистрацията). За Супермото е много добре, но за събото-неделно каране. За всеки ден не става!
      Смяната на масло е на 15-20 часа, като събира 1.2л(слогаш ги 1.5) и два маслени филтъра.
      Хубаво масло от рода на 20-25лв. плюс филтрите и ти стамат 40-50лв. на смяна.

      Коментар


      • #4
        От: Supermoto - Husqvarna 510 2006 или KTM SX450

        Твърдо за катмата, като марка по принцип (без да съм гледал обявите).
        1. Както каза Краси, възможност за поръчка на нови части (от две представителства)
        2. Множество мотори за части из нета, ако се реши нещо да се взема секънд хенд.
        3. RFS е двигател, който с не много средства може доста да се тунингова.

        Колко ти е бюджета колега. Имам познат с SXS 450 (истинско SXS) направен на SM. 2010-2011-та мисля беше, с регистрация. Отделно имаше и кит (немонтиран) на 505сс. Мисля щеше да го продава.
        Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

        Коментар


        • #5
          От: Supermoto - Husqvarna 510 2006 или KTM SX450

          Здравей колега. КТМ-а без документи за регистрация не ти трябва. Колкото и да го караш на писта, все някога ще ти се наложи да излезеш от нея и ето ти проблем В днешно време хъскито е мотор с малко повече екзотика от необходимото Това е породено е липсата на части /или по-скоро трудното им намиране и чакане за доставка/ и от некачествената електроника! На твое място не бих избрал нито един от двата мотора, като бих се насочил към нещо друго. Определящи при теб са бюджета, мястото и начина на каране, и честотата /разходите/ за обслужване
          SUZUKI DRZ SuperMoto

          Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

          Коментар


          • #6
            От: Supermoto - Husqvarna 510 2006 или KTM SX450

            Мотора за супер мото е хонда црф 450 Р колкото по нова година толкова по добре.Ако ти се занимава тоя мотор с една спортна генерация джет на карборатора и нова ускорителна помпа тунинг естествено излита,и титаниеви клапани.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X