Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

    Здравейте Приятели!
    Първо да кажа-Адмирации за форума и хората,които членуват тук.Абсолютно компетентни мнения за всичко.Четеейки човек може и тема да не пуска дори.Има всичко и за всеки каприз.
    Поздравления!

    Сега и моята болка да кажа.
    Преди около месец се върнах от остров Сокотра/Йемен/ и от тогава мира нямам!Там си наехме джип и някакси ми допадна доста този начин на придвижване и опознаване на дадена дестинация.Бяхме две приятелски семейства.Дори има тема с пътепис вече забелязах-от Orlineze.Той Орлин уж мой човек,ама стана"лодкар" в един момент-яхта си купи наскоро и вече само на вода ще е.Успех му желая разбира се.Радвам се за него и семейството му и всичко най-добро желая!Та аз оставам по суша да си се разкарвам
    Помагайте моля,защото колкото повече чета....толкова все повече се обърквам.
    Та идеята ми е да престана да пътувам,като”пенсионер”и да го направя така,както на мен ми харесва,а именно с автомобил 4x4.Прочетох почти целия форум и за доста неща имам отговор вече/мисля/,но все пак само с четене не става....трябва и някакъв диалог да има със по-знаещите тук.
    Желанието ми е да пообиколя част от Африка и част от Азия с издръжлив и опростен 4x4.Маршрута ще си го подбирам максимално лек и лежерен.Ще се старая да се движа по нормални пътища до колкото е това възможно разбира се.
    Ще пътуваме двама-Аз и приятелката ми.
    Решил съм следното:
    -Малко багаж.Най-необходимото/обикалял съм и с раница на гърба и с велосипед и знам,че и с малко става/.
    -Автомобил,който да е в състояние близко до заводското/спестяването от тунинг и багаж ще допринесе до удължаването живота на трансмисия и двигател,по-нисък разход на гориво,по бързо изнамиране на части на място при аваеия и т.н./
    Спрял съм се на две марки: Toyota Land Cruiser 73 2LT и Land Rover Defender 90-200/300 tdi.
    Мосля,че за 10 000 лв.мога да ги приведа в приличен вид за пътуване/закупуване и привеждане в отлично състояние/.Искам да си имам повечко пари в джоба,отколкото по колата,защото стане ли напечено ще се наложи и да я изоставя евентуално......което ме съмнява,защото долу-горе съм технически грамотен и мисля,че бих се справил с ремонти дори и в полеви условия.Тук идва и най-важния момент/за мен поне/-ДВИГАТЕЛЯ!
    Заради това най-вече пускам и темата.
    Смятам,че двигателя изкара ли…..колата ще я прибера у дома,а и тя нас!!
    Е......Вие сте.Помагайте!

  • #2
    От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

    Африка и Азия - Койота или Патрул. Само Африка може и с Пежо 504 (не се шегувам).
    2ЛТ не става.
    Дифендъра е за маниаци - покарай пък после го мисли. Аз например не мога да влеза или излиза без да си тресна глава, нищо че уж се пазя.
    Къса или дълга база?
    10к е малко също така, каквото и да вземеш
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

      Супер звучи плана и логичен. Само дето си объркал двигателя на тойотата. 1HZ си търси.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #4
        От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

        Смятам,че правилният избор от двете е Дифендър 200ТДИ. Хубав и надежден двигател, а части за него можеш да намериш лесно навсякъде( имам предвид за Дифендър)
        sigpic
        Land rover lightweight-series 3
        Range Rover V8
        Range Rover Classic Vouge SE V8
        Mercedes G280

        ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

        Коментар


        • #5
          От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

          И двете коли са с малки двигатели и слаби трансмисии. За дълги пътувания се насочи към парт тайм, което изключва ЛР.
          Иначе хората пътуват с всичко което има гуми без значение колко и какво ги върти

          Коментар


          • #6
            От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

            Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
            И двете коли са с малки двигатели и слаби трансмисии. За дълги пътувания се насочи към парт тайм, което изключва ЛР.
            Иначе хората пътуват с всичко което има гуми без значение колко и какво ги върти
            Защо да изключва ЛР, вички ЛР Серия 1,2,2А и 3 са парт тайм 4x4, a части за тях в Африка има с лопати да ги ринеш.
            sigpic
            Land rover lightweight-series 3
            Range Rover V8
            Range Rover Classic Vouge SE V8
            Mercedes G280

            ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

            Коментар


            • #7
              От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

              Първоначално публикуван от ivan kerchev Преглед на мнение
              Защо да изключва ЛР, вички ЛР Серия 1,2,2А и 3 са парт тайм 4x4, a части за тях в Африка има с лопати да ги ринеш.
              Ема не са дървендър.
              Освен трескането на главата съм забравил да спомена, че въртенето на волана без отворен прозорец е магия
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                За "туризъм" не трябва нито мощен двигател, нито супер здрава трансмисия (не говориме за "траял", а за движение по лоши и не толкова лоши пътища)... За 10 000лв 1HZ малко ме съмнява да се намери в добро здраве...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                  Първоначално публикуван от ivan kerchev Преглед на мнение
                  Защо да изключва ЛР, вички ЛР Серия 1,2,2А и 3 са парт тайм 4x4, a части за тях в Африка има с лопати да ги ринеш.
                  Защото се предполага да стигнат там за където са тръгнали "тази година"

                  Каква е оптималната скорост на горе изброените ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                    Знаех си,че за двигателя ще стане дума.И все пак....толкова ли е рисков 2LT на Toyota?
                    Да не забравяме,че сигурно е и най-масовия по тези места,които съм упоменал.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                      Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                      Защото се предполага да стигнат там за където са тръгнали "тази година"

                      Каква е оптималната скорост на горе изброените ?
                      АААА,това не е отбелязано в изискванията!

                      Оптималната скорост е 70-80км, ама ако е тръгнал да обикаля набързо да си купи Митсубиши Паджеро Еволюшън.
                      Последно редактирано от ivan kerchev; 07-03-14, 23:14.
                      sigpic
                      Land rover lightweight-series 3
                      Range Rover V8
                      Range Rover Classic Vouge SE V8
                      Mercedes G280

                      ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

                      Коментар


                      • #12
                        От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                        Мда, явно на някои хора им пречи главата! Хахаха!
                        Много си е даже удобен Дифендъра. Цитираните горе мотори са известни освен с надеждността си с всеядността си, което в случая има значение. Ако не слага 35-ци проблеми с трансмисията няма да има.
                        "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                          От тези двете дискотеката е по подходяща. Просто не виждам как ще намериш живо ЛТ. Виж ако искаш да е коьота, 3Б е много подходящ за целта компромисен мотор. Може да не го гасиш през цялото време, с правилните мостове е и т.н.
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                            Незаслужено е оплют 2L-T-то. На Ранъра, който имах му врътнах безгрижно 150000 и километрите станаха близо 400к. Ако не го бях терминирал по таван, още да го карам. През това време съм сменил едни подгревни свещи и семеринг на коляновия вал. Върви си спокойно със 100 и харчи 10. И не на последно място...за 10 000 лева ще се намери читаво 2L-T, но HZ- никога !
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #15
                              От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                              Тойотата е по удобна и с по здрава трансмисия, но мотора може да умре по всяко време. Добър мотор, но не търпи прегряване. Дифендъра е по неудобен за каране ако си на състезание, с по слаба трансмисия, но достатъчно здрава за такъв вид преходи, мотора 200 или 300 е неубиваем и термично разтоварен, багажното пространство, поради правите си форми е по удобен за разпределяне на багажа и достатъчно голям да се спи вътре.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X