Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля помогнете в моя избор:X5 ili Range rover vogue!!!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля помогнете в моя избор:X5 ili Range rover vogue!!!!!

    Здравейте момчета!!!Нов съм тук и имам голяма дилема и се надявам да получа някои насоки, с които да си реша дилемата!!!Накратко X5 ili Range rover vogue и двете машини ме кефят много и не мога да реша!!! И двете машини са от 2003!!!
    Моля за конкретни мнения,защото ми е много спешно.Всичко което знаете или сте чували го споделете.Благодаря ви предварително!!!!
    Последно редактирано от miasanmia; 07-03-14, 12:25.

  • #2
    От: Моля помогнете в моя избор:X5 ili Range rover vogue!!!!!

    Здравей!

    За мен лично мога да кажа, много неща съм чувал ама дали са верни...Доста общо си описал. Поне за колите дали ще са бензи или дизел?

    На практика двигателите на Range-a от тези години са на БМВ. Лично съм пристрастен към БМВ-тата, защото съм имал и определено смятам, че са марката, която най-много се е ориентирала към шофьора (е порше не съм имал де). Пътното поведение винаги е едно ниво над себеподобните си. Материалите вътре/вън са доста качествени, а уредите са правени като за мен, все едно съм си в къщи.


    Има и недостатъци, но коя няма! Обаче бих се загледал по фейслифта след 2004г. Sport с панорамен покрив…просто е супер.

    Коментар


    • #3
      От: Моля помогнете в моя избор:X5 ili Range rover vogue!!!!!

      Колега кажи и какъв ти е бюджета за колата, обслужване и т.н. За Рейнджа това което знам е с въздушно окачване, при проблем имаш минимум 600лв за рециклаж; Отделно проучи и ремонти двигател, АСК, окачване и т.н. Мисля че БМВ-то като поддръжка ще излезне доста по-евтино

      Коментар


      • #4
        От: Моля помогнете в моя избор:X5 ili Range rover vogue!!!!!

        От личен опит и от двата - Х5,за мен просто нямат сравнение.Както колегата казва - търси да е след 2004,има защо.

        Коментар


        • #5
          От: Моля помогнете в моя избор:X5 ili Range rover vogue!!!!!

          Да бързах с поста си и не обясних подробно.Бюджета ми 15-16 хил. лева.За дизел става въпрос.Имам конкретен РР..може да се види в мобилето на 13450 лв..гледах го на пръв поглед е супер..позволяват ми и да го видят в мото пфое..знам че РР правят значително повече поразий..ама за тези пари е почти невъзможно да си намеря Х5 фейслифт след 2004..Май нещата ще наклонят към Х5 преди фейса...Ако някой знае нещо по подръжка и проблеми да сподели по бмв-то..Благодаря за дискусията!!!Очаквам вашите отговори..

          Коментар


          • #6
            От: Моля помогнете в моя избор:X5 ili Range rover vogue!!!!!

            Първоначално публикуван от crossovera Преглед на мнение
            .... Мисля че БМВ-то като поддръжка ще излезне доста по-евтино
            Стига при поддръжката да се придържаме само към консумативите!

            За разумен отговор требе да се уточнят повечко условията!
            Иво (таксито) Андреев
            0988 91 80 50
            Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

            Коментар


            • #7
              От: Моля помогнете в моя избор:X5 ili Range rover vogue!!!!!

              Точно тези РР не правят поразии. За разлика от предният модел. С Х5 са еднакви като техника.
              Все пак БМВ "крадоха" Х5 от Ланд Ровър.
              Проблема на този модел е посредствената динамика, кормилна колона и скоростна кутия.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #8
                От: Моля помогнете в моя избор:X5 ili Range rover vogue!!!!!

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                .... Все пак БМВ "крадоха" Х5 от Ланд Ровър....
                Какво точно BMW откраднаха от Land Rover като се има предвид, че първите модели Х5 са от 2000 година?
                BMW X5 е изграден на базата на Е46 (и малко от Е39 комби), като дори електрониката в голямата си част е еднаква за двата модела заедно с кодировките на модулите.
                Концепцията за управление на двигател, АСК, системи за сигурност, комфорт модули, климатик, радио, навигация и т.н. са абсолютно еднакви ....
                По-сериозни са промените в окачването, което е усилено и клиренса които все пак с правен като за SUV а не за лек автомобил.
                Каква кражба откриваш в екстериора, който е типичен за BMW с много по-заоблени форми и обтекаеми форми и няма нищо общо с Rover?

                Коментар


                • #9
                  Re: Моля помогнете в моя избор:X5 ili Range rover vogue!!!!!

                  +1 за Х5. Не мисли само за колко ще го купиш, но и за колко можеш да го продадеш, като ти омръзне.
                  Имай предвид, че и двете не са здрави коли и са скъпи за ремонтиране. За РР, един колега си взе такова уж в перфектно състояние и наби сигурно още 4-5х лв за належащи проблеми. Х5 също не е евтино за поддръжка, но пък е пълно с части втора употреба и като цяло е масова кола.
                  Идруго, че РР е повече джип, докато Х5 е повече лека кола.
                  Последно редактирано от msi200; 08-03-14, 13:00.
                  "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моля помогнете в моя избор:X5 ili Range rover vogue!!!!!

                    Имал съм ги и двата модела.
                    В други теми съм ги сравнявал и писал, потърси с търсачката.
                    Най -общо казано :
                    Х5 - твърда возия, по-добра динамика, пукащи пластмаси в купето, по-лесна подръжка като части и сервизи, желателно е да бъде фейса.
                    РР - жестока возия ( с въздушно е ),доста тромав,по-луксозен като салон и пластмаси,евтина подръжка ако взимаш частите от UK,в Мото П. цените са безумни,по- голям като размери.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моля помогнете в моя избор:X5 ili Range rover vogue!!!!!

                      Имам доста километри на Вог и на Х5.....Просто няма база за сравнение.....РР е в пъти по-добър....РР който съм карал е 3.6 дизел а Х5 съм карал и дизел 3 а сега карам 3 бензин 2010 година........Возията , лукса и вложените материали като качество в РР Вог не могат да се сравняват с гуменото табло на Ха....Даже не виждам как могат да се сравняват двете коли въобще.....говоря за сравнително нови коли, за стари си е късмет, НО аз съм за Вога с две ръце....
                      Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моля помогнете в моя избор:X5 ili Range rover vogue!!!!!

                        Което Ви харесва повече, та нали Вие ще му се радвате после. Колкото хора , толкова и мнения - аз например на Вога му харесвам само вентилацията на седалките, всичко друго - дизайн, оборудване, форма за мен е трагична и затова карам Х5.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моля помогнете в моя избор:X5 ili Range rover vogue!!!!!

                          Първоначално публикуван от skoti79 Преглед на мнение
                          Имал съм ги и двата модела.
                          В други теми съм ги сравнявал и писал, потърси с търсачката.
                          Най -общо казано :
                          Х5 - твърда возия, по-добра динамика, пукащи пластмаси в купето, по-лесна подръжка като части и сервизи, желателно е да бъде фейса.
                          РР - жестока возия ( с въздушно е ),доста тромав,по-луксозен като салон и пластмаси,евтина подръжка ако взимаш частите от UK,в Мото П. цените са безумни,по- голям като размери.
                          Много точен анализ. Бих добавил за РР - много по-тежкарски, няма равен като интериор и комфорт.
                          Избора ти зависи от това какви са ти личните предпочитания. Разходите и при двата случая са неизбежни. Аз лично съм карал Х5 преди фейса и съм разочарован. За тези пари бих се спрял на РР.
                          0888 068 669

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X