Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко въпроси за рав4 95

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко въпроси за рав4 95

    Здравейте колеги, миналата седмица си взех Рав4 95г 1998 кубика 2 врати ( Оффроуд пакет) . Тъй като ми е първа кола-джип и съм като в небрано лозе. Имам няколко въпроса :

    1. Задните накладки са ми за смяна , може ли да ми препоръчате марка ?
    2. Тъй като съединителя ми отделя височко , сигурно е тръгнал да се скапва и най-вероятно по нататък ще ми предстои смяна и на него , така че ако може да ми предложите някаква марка ?
    3. До момента предишния собственик е използвал масло 5 на 40 , и ми казаха че по добре би било да е с 10 на 40 ( ако може пак марка )
    4. Имам някакъв теч на масло , днес го провериха и ми казаха че е от някакъв семеринг. По принцип двигателното масло ли е за този семеринг или ?

    Питам за марки , защото все пак имате някакви наблюдения за тях и за това не всеки въпрос питам за марки , а някой казват няма значение марката вземай , но не е баш така според мен . Извинете за тъпите въпроси но не съм в час с колите и за това се допитвам. Както са казали с питане се стига и до Цариград. Благодаря ви предварително !

  • #2
    От: Малко въпроси за рав4 95

    Незнам с питане дали се стига, но с четене определено.

    Имаш два варианта:

    1. Започваш да четеш и ставаш "в час" с колите поне до степен на елементарни неща.
    2. Използваш времето си на тоя свят за други неща и оставяш на някой който ги е чел нещата вече да ти оправя колата.

    За да не е празен поста. Масло - каквото мислиш за истинско, препоръчвам 5В40. Накладки от niki-p. По колата има къде трийсетина семерини, за двигателно, трансмисионно, хидравлично масло, грес, спирачна течност и т.н. Дори и боба не помага откъде тече. Добра снимка би ти помогнала.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Малко въпроси за рав4 95

      Не търсих точно такова мнение , но благодаря все пак Колкото до времето ми , си имам работа и работя всеки ден , така че си ми е запълнено. А и нали за това са тези форуми , да се дискутират разни теми , а и основно питането ми беше предназначено за хора с Рав4, които има тези проблеми !

      Коментар


      • #4
        От: Малко въпроси за рав4 95

        Съжалявам. Изглежда няма много собственици на Рав със същите проблеми. Аз нямам Рав, що ли се обаждам...

        И аз не търсих дископатия, ама намерих....
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: Малко въпроси за рав4 95

          До първите два проблема не съм стигнал и не мога да предложа марки, ама не виждам защо да не ползваш предложението на колегата Джамбазов.
          За маслото, пак както ти е казал, гледай да е истинско, т.е. от надежден магазин.
          Четвъртия ти въпрос, въобще не е ясен, не е ясно какво питаш всъщност и кой точно семеринг тече. Възможно е и твоя майстор да не е сигурен къде е проблема и за това да не ти казва точно.
          При мен има такъв теч и ми се обясни, че без да се свалят неща по ДВГ не могат точно да кажат от къде е. Но понеже тече малко (сълзи) и на практика нивото на маслото пада с много малко, реших като я вкарвам за смяна на масло и ангренаж да се види и този проблем.
          Не знам от кой град си, но ако ще сменяш съединител не е зле по-скоро да се поинтересуваш за майстори, които са го правили вече. Казвам ти, защото един познат, който на скоро смени съединител каза, че много трудно се стигало до съединителя. В руските форуми пишело, че сваляли двигателя за по - лесно, а той решил да "подходи" от другата страна и разглобил всичко до задния мост и на края казва, не знам дали не беше по-добре да направя като руснаците...

          Коментар


          • #6
            От: Малко въпроси за рав4 95

            Забравих да питам те какво е това "оф роуд пакет" дето го имаш на колата?

            Коментар


            • #7
              От: Малко въпроси за рав4 95

              Сигурно защото е двувратката..

              Коментар


              • #8
                От: Малко въпроси за рав4 95

                Първоначално публикуван от bat_pesho Преглед на мнение
                Забравих да питам те какво е това "оф роуд пакет" дето го имаш на колата?
                e, kak какво, сгъваемо барбекю, щипки, половин чувалче въглища, горелка за разпалване и т.н.
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #9
                  От: Малко въпроси за рав4 95

                  Първоначално публикуван от bat_pesho Преглед на мнение
                  Забравих да питам те какво е това "оф роуд пакет" дето го имаш на колата?
                  Ми предполагам е повдигнат малко и има гуми за офроуд, а не обикновенни , ,може и глупости да говоря, но като го купих така пишеше на обявата , а и е по различен по окачване от другите обикновенни рав4 95г.

                  Колкото до майстора и теча от масло , посъветвах се и ще ида тези дни до един човек , който се занимава само с такива джипки и ще видя какво ще каже .

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X