Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой от форума язди ли нива с джанти с нулево ЕТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой от форума язди ли нива с джанти с нулево ЕТ

    тъй значи от една седмица на моятя ШН съм сложил стоменени джанти MANGELS 15" с нулево ЕТ гуми Йокохама Геоландър ол терен 2+ 215/75/15 и т.н.т. сиреч борда се изнесе навън с 4.5 см от стандартния и забелезах некой промени както зли така и добри возиятя кято цяло стана некак си по мека в завойте влиза без да имаш усещането че всеки момент ще се преобърнеш през капак и на външен вид изглежда доста по добре сега злите неща една идея волана стана по твърд и една идея по големи усилия на педала на спирачката но може и така да ми си струва ,чувал съм че при такива промени се почва една по честа смяна на лагерите но искам да питам дали някой от тука присастващите има подобен опит да го сподели с мен защото във варна сумаяти и охранителиш си търкалят нивите с джанти с нулев борд с малко па малки гуми по цял ден в генгирлиците и досега никой от тях не ми е споменал да има проблеми с лагери или други подобни ,засега само се говори за тоя проблем та ако некой има нещо да сподели с мен по въпроса ще съм му благодарен айде със здраве
    [img]http://www.danasoft.com/sig/tornadohorn.jpg[/img]

    Use the force young jedi ка'т затънеш в кал до ушите

  • #2
    И що ти трябваше да се набутваш? Същия фасон става и с джанти от Волга, пък те струват по няколко лева. И трошат колата също толкова, и я правят даже по-малко неустойчива.
    Значи и варненските гадибордчета киснат главно по кафенетата с дашни барманки. Щом "вече три дни - и нищо, върви си!". Средния дневен пробег на софийските шофьори е 100 км, на варненските сигурно е 1/3 от това, значи мнението на охранителите за безпроблемност е смехотворно.

    Коментар


    • #3
      стефчо става въпрос не за градски гадиборчета а по скоро селски падари из лозята а повярвай ми там има много декари за пазене и обикаляне и сам пряк наблюдател става въпос за поне 70-80 км ежедневно каране па полето
      [img]http://www.danasoft.com/sig/tornadohorn.jpg[/img]

      Use the force young jedi ка'т затънеш в кал до ушите

      Коментар


      • #4
        Хубаво де. Натоварването на външния лагер на главината се увеличава повече от 5 пъти. Колелата и без това са почти по ъглите на квадрата, като ги направиш още пО, как ще я държиш на шосето на скорост? Това че не стават поразии е въпрос на късмет, принудително каране под възможностите на колата и в крайна сметка въпрос на време да се случи. Антитуниг.
        Продай ги на някой дискотечен супермен додето са нови, кажи му че с кръв си ги късаш от сърцето, тури му цената х 1 и нещо, щото нали от спортна кола, и живей нормално, безопасно и бързо!
        А бе, дали ще ме земат в някоя рекламна фирма?

        Коментар


        • #5
          бравус хубаво де ша сабера още мако инфо при всички случаи ще си ги остава ми ша вида кои гуми ще им нахлузя и в кви случаи ше ки карам сигурно само в калта
          [img]http://www.danasoft.com/sig/tornadohorn.jpg[/img]

          Use the force young jedi ка'т затънеш в кал до ушите

          Коментар


          • #6
            Това па с ширината на гумите е друга тънкост.
            На плитка кал, и мазна, и на тънък сняг - тесни гуми. В дълбок сняг, дълбока кал - широки безкамерни, да можеш да ги изпускаш. И си купи компресорче, ама не за 15 лева от бензиностанцията, това ще са изхвърлени пари.

            Коментар


            • #7
              http://faq.ford77.ru/trans/podv_2121.htm
              http://www2.zr.ru/magzr/geta.asp?zr=200108061
              А за Шеви Нива май има леки отличия в ЕТ-то
              http://www.chevy-niva.ru/viewtopic.php?t=397
              УАЗ 452АЭ 1975г.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Стефан
                Това па с ширината на гумите е друга тънкост.
                На плитка кал, и мазна, и на тънък сняг - тесни гуми. В дълбок сняг, дълбока кал - широки безкамерни, да можеш да ги изпускаш. И си купи компресорче, ама не за 15 лева от бензиностанцията, това ще са изхвърлени пари.
                Като се има предвид колко е лека нивата, по-широка гума от 195 е излишна... Все пак у нас се кара предимно по кал, трева и камъни, а не през блата... Имам леко пристрастно мнение, но от "икономичния" клас гуми препоръчвам Ласса OK144 6.00-16
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  карах с такива гуми ~4 сезона. Всеки казва че се разкапва ходовата част но на мене освен кормилната кутия (леко) нищо друго не ми се амортизира бог-знае колко повече от карането със стандартните. Смених ги когато дойде време за нови , много скъпо ми дойде. Карай и не се притеснявай. Въпроса за проходимостта е малко по-друг но за това и сам ще си направиш изводи, нали вече си ги сложил

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Някой от форума язди ли нива с джанти с нулево ЕТ

                    Първоначално публикуван от tornadohorn
                    тъй значи от една седмица на моятя ШН съм сложил стоменени джанти MANGELS 15" с нулево ЕТ гуми Йокохама Геоландър ол терен 2+ 215/75/15 и т.н.т. сиреч борда се изнесе навън с 4.5 см от стандартния и забелезах некой промени както зли така и добри возиятя кято цяло стана некак си по мека в завойте влиза без да имаш усещането че всеки момент ще се преобърнеш през капак и на външен вид изглежда доста по добре сега злите неща една идея волана стана по твърд и една идея по големи усилия на педала на спирачката но може и така да ми си струва ,чувал съм че при такива промени се почва една по честа смяна на лагерите но искам да питам дали някой от тука присастващите има подобен опит да го сподели с мен защото във варна сумаяти и охранителиш си търкалят нивите с джанти с нулев борд с малко па малки гуми по цял ден в генгирлиците и досега никой от тях не ми е споменал да има проблеми с лагери или други подобни ,засега само се говори за тоя проблем та ако некой има нещо да сподели с мен по въпроса ще съм му благодарен айде със здраве
                    Аз карам моята Нивушка с GOODRICH 245/70/16 с алуминиеви джанти за 600 лв.Задни пружини от Роман и амортисьори KONY с хидравлика,клиренс 38 см. и вози на асфалта добре и стабилно но на най малката неравност и си стискам зъбите да не ми падне някоя пломба.В гората е повече от перфектна.Та досега не съм сменявал никакви лагери, но ще слагам 205/85/16 защото на много големи дупки гумите ми изкривиха калника от зад.Карай и си свиркай.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X