Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ford Explorer или Honda CR-V?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ford Explorer или Honda CR-V?

    здравейте колеги , не съм нов във форума но за първи път поствам тема. чудя се кой е по добър между тези 2 сува? По конкретно говоря за моделите между 96 и 2000г. вече съм чел останалите теми тук (за експлорер са доста малко) и эа сега съм се ориентирал към хондата макар че не ми се иска с десен волан но бюджета не позволява друго. моля колегите собственици и на двата модела да си кажат мнението.
    благодаря ви предварително

    относно проблемите със скоростите на форда http://www.youtube.com/watch?v=ilYmZpgfXa8 не иэглежда сложно
    Последно редактирано от CarTest™; 03-03-14, 16:55.

  • #2
    От: Ford Explorer или Honda CR-V?

    Експлорър е нещо, което трябва да заобикаляш МНОГО отдалеч. За Хонда не знам от личен опит.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      От: Ford Explorer или Honda CR-V?

      И като ти е плитък джоба къде отиваш на 2000г. ? Че и десен волан... Утре като му умре някой смотан датчик за 200 кинта на тоя джип какво правиш- чакаш аванса ли ? Като думне нещо по-сериозно какво правиш- теглиш заем от банката ли ? Я първо изкарай повече пари и тогава търси...

      ПС: Как ли ще изревеш като видиш сумите за данък, ГО, каско, елементарна поддръжка и консумативи...

      Коментар


      • #4
        От: Ford Explorer или Honda CR-V?

        Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
        И като ти е плитък джоба къде отиваш на 2000г. ? Че и десен волан... Утре като му умре някой смотан датчик за 200 кинта на тоя джип какво правиш- чакаш аванса ли ? Като думне нещо по-сериозно какво правиш- теглиш заем от банката ли ? Я първо изкарай повече пари и тогава търси...

        ПС: Как ли ще изревеш като видиш сумите за данък, ГО, каско, елементарна поддръжка и консумативи...
        Колега ако имаш мнение по темата или опит с който и да е от двата джипа ще се радвам да го чуя. Отнсно как и колко ще отделям за потдръжка и данаци това е моя работа.

        Коментар


        • #5
          От: Ford Explorer или Honda CR-V?

          Колега като ти прочетох питането, веднага в него видях и отговора, който ти сам си си го дал.
          Питаш за СУВ - едното минава за такова и е достатъчно здраво и добро, а другото си е направо камион, така че отпада.
          СРВ-то, би трябвало да е твоя избор.Това че бюджета ти е ограничен /за десен волан/, не е добре, но помисли дали си заслужава, защото разликата с левия е около 2000лв.
          Успех в избора.
          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

          Коментар


          • #6
            От: Ford Explorer или Honda CR-V?

            Първоначално публикуван от debeliq_hs Преглед на мнение
            здравейте колеги , не съм нов във форума но за първи път поствам тема. чудя се кой е по добър между тези 2 сува? По конкретно говоря за моделите между 96 и 2000г. вече съм чел останалите теми тук (за експлорер са доста малко) и эа сега съм се ориентирал към хондата макар че не ми се иска с десен волан но бюджета не позволява друго. моля колегите собственици и на двата модела да си кажат мнението.
            благодаря ви предварително

            относно проблемите със скоростите на форда http://www.youtube.com/watch?v=ilYmZpgfXa8 не иэглежда сложно
            Първоначално публикуван от debeliq_hs Преглед на мнение
            Колега ако имаш мнение по темата или опит с който и да е от двата джипа ще се радвам да го чуя. Отнсно как и колко ще отделям за потдръжка и данаци това е моя работа.
            Дебелия, нещо не схващам негодуванието ти относно по-горе изказаното.
            Споменал си че нямаш бюджет и затова ще си търсиш с обратен волан, данъка не един такъв камион като форда е 200лв, като сложиш обслужване, сигурно и газово и гаранция още непредвидени неща и ще дадеш още 1000-2000лв ако пък сложим и гуми .....
            Човека те съветва да си направиш добре сметка, а не да му се репаш

            Както и да е успех
            п.п. само за протокола, едното няма нищо общо с другото.
            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

            Коментар


            • #7
              От: Ford Explorer или Honda CR-V?

              Първоначално публикуван от debeliq_hs Преглед на мнение
              ... макар че не ми се иска с десен волан но бюджета не позволява друго...
              Сори че е малко в страни от зададения въпрос, но десен волан по нашата пътна мрежа не е ли компромис със безопасноста, както на водача и пътниците така и на останалите участници в движението?

              Коментар


              • #8
                От: Ford Explorer или Honda CR-V?

                4-литровия Експлорър е нужник и може да те вкара в сериозни приключения !
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #9
                  От: Ford Explorer или Honda CR-V?

                  колеги един приятел постоянно се опитва да ме навива и за фронтиера 2.2 дизел. аз лично смятам че дизела изобщо не е подходящ за начина на експлатация. сутрин карам 5км и после вечер още 5. какво е вашето мнение?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ford Explorer или Honda CR-V?

                    Като намеси тая марка в разговора всички изгубиха интерес.
                    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ford Explorer или Honda CR-V?

                      Първоначално публикуван от debeliq_hs Преглед на мнение
                      колеги един приятел постоянно се опитва да ме навива и за фронтиера 2.2 дизел. аз лично смятам че дизела изобщо не е подходящ за начина на експлатация. сутрин карам 5км и после вечер още 5. какво е вашето мнение?
                      Направи справка колко струва маховик и съединител....
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ford Explorer или Honda CR-V?

                        За експлорера не мога да кажа нищо от опит,ама по прочетеното тук и по света май само гори,троши се и не върви,гледам и доста гният,пък и няма много части втора употреба.Не на последно място са трудни за продаване.(Както и автомобилите с десен волан.)
                        Хондата е готина непретенциозна машинка,лека пъргава за СУВ 2 литра.Доста е шумна(явно няма шумоизолация).Проблемът е че повечето горят масло,което се дължи на скапаните конструктивно маслени сегменти,но това се прави.Моята е 128к.с. и малко повечко обороти и трябват за да върви.Може би 147к.с. са по-добре.
                        Фронтерата 2.2 дизела,знам че е доста икономичен и с приличен вървеж.
                        Като цяло у нас нещата се делят на хубави и лоши при втора(десета) употреба.Така съм попадал на хубави отречени неща и на скапани,прехвалени такива.
                        M.P.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Ford Explorer или Honda CR-V?

                          +1 за ЦРВ-то, много са здрави.
                          "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ford Explorer или Honda CR-V?

                            колега намесих марката opel не толко от личен интерес а по скоро да упровергая позитивното мнение на който ми я препорачваше
                            Последно редактирано от debeliq_hs; 05-03-14, 15:30.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ford Explorer или Honda CR-V?

                              Първоначално публикуван от mbm12 Преглед на мнение
                              Сори че е малко в страни от зададения въпрос, но десен волан по нашата пътна мрежа не е ли компромис със безопасноста, както на водача и пътниците така и на останалите участници в движението?
                              Колега вчера се опитах да отговоря но май нещо не съм постнал правилно. Относно десния волан смятам 4е ако има камера или огледала за да се виждат насрещните коли при изпреварване няма никакав проблем. Имам вече опит с десен волан и мога да кажа че много бързо се свиква. Единственното голямо неудобство са разните бариери по паркинзи итн.. Мисля 4е е по безопасно да си я караш с десен волан и да и сложиш камера от колкото да се обаръща волана. Принципно и аз предпочитам да е с ляв волан защото колата ще я кара и приятелката ми която тепърва започва курсовете, но за около 4000 4500лв. Освен горе изброените не виждам алтернатива за сув автоматик.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X