Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ford Explorer или Honda CR-V?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ford Explorer или Honda CR-V?

    Първоначално публикуван от debeliq_hs Преглед на мнение
    З... Но не съм сигурен ако се наложи някой ремонт дали по-голямата част от нашите майстори биха могли да се справят с боксера. Вие какво мислите?
    Ако повериш ремонта на селския налбантин, много вероятно е да не се справи.
    Който го може, го може и с боксери и с V и с редови. Някои не могат да се оправят и с УАЗ и жигул.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #32
      От: Ford Explorer или Honda CR-V?

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Ако повериш ремонта на селския налбантин, много вероятно е да не се справи.
      Който го може, го може и с боксери и с V и с редови. Някои не могат да се оправят и с УАЗ и жигул.
      Съгласен съм с теб,точно това имах в предвид ако ми се наложи да правя ремонти или дори само някакави настройки далеч от София в някое малко градче или селце шанса да попадна на кадърен маистор с боксера би бил много по-малак от колкото с редови 4 цилиндров или с v6 .

      Коментар


      • #33
        От: Ford Explorer или Honda CR-V?

        Който е некадърен с боксера, ще е некадърен и с редови. Настройките по тези коли не се правят с клещи, отвертка и цигарена хартийка. Ако уменията на майстора в малкото градче са фактор за избора ти на кола, по-добре си вземи Нива или УАЗ. Тези коли не се чупят често.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #34
          От: Ford Explorer или Honda CR-V?

          +1 за CR–V. От скоро карам ЦРВ 147с.к.Заслужава си! Гори 11л бензин в града,повървява си приятно,особено във високите обороти.Единствените недостатъци за мен са високото ниво на шум в купето(това го знае всяко хлапе за този модел) и доста неудобните седалки тип пейка(ръбести и твърди). За въпросния "американец" нямам преки впечатления,обаче като прочетох мненията на колегите от форума,никога не бих си купил такова "нещо". Е,ако пък душата ти наистина те тегли към Форда,отивай и го грабвай.Целта е да се чувстваш добре в новата си придобивка.Успех в избора.

          Коментар


          • #35
            От: Ford Explorer или Honda CR-V?

            Здравейте колеги, съжалявам че малко поизоставих темата. Последните месеци малко се промени ситуацията ми,съответно, бюджета и критериите. Хондата остава като вариант но вече мисля за версия с ляв волан втек автоматик 147 кс. И тъй като се очертава да бъде кола за свободното време, която няма да карам всеки ден започнах да се замислям и за по-сериозен джип от порядъка на Дискавъри 2 или РР П38 2.5. и двете след 98г Във форума има доста изписано и за двата модела за това в момента везните клонят към Дискавърито. Излишно е да споменавам че Форда е вън от класацията. Какво е вашето мнение? Ценовия диапазон за момента е до 6.500

            Коментар


            • #36
              От: Ford Explorer или Honda CR-V?

              Пропусни го тоя мотор 2,5 дизел дето слагат в П38- това е било хубав мотор някога, много отдавна. Икономичен никога не е бил, но е бил читав някога- толкова отдавна, че почти никой не помни вече. В БГ едва ли има и 50 читави екземпляра от тоя двигател (без оглед в коя кола е монтиран) и шансът някой да ти продаде такъв е никакъв.

              Коментар


              • #37
                От: Ford Explorer или Honda CR-V?

                Първоначално публикуван от Chico Преглед на мнение
                ....Аз не знам що се бъзикате с Опела,ама за тоя бюджет има 2000+ година, поцинковани Фруктиери,които са полу-японци,имат бавни и елементарни и разпространени двигатели.Кеф ти дизел,кеф ти бензин.То за тия пари ни хонда свестна ни нищо....
                Само за протокола ( понеже както съм споменавал и друг път - в този раздел обикновено всеки си хвали магарето , независимо за какво става въпрос в конкретната тема) :

                Съществуват "Опел Фронтера" , при които общото с "Опел" е емблемата и двигателя . Съществуват и други , при които общото е единствено емблемата . И едните и другите се изработват от английския пролетариат като точно копие на "Исузу" .
                .... та от тия дето си приличат с Опел само по емблемата , има една Фронтера с двигател на "Исузу" , V6 бензинов мотор , 205 коня. Екземплярите , които се срещат у нас ( произведени след `98-ма ) имат ръжда единствено ако са удряни . И на учудващо прилична цена. Разходът с ГИ е между 15 и 20 л/100 км. пропан-бутан и с наличието на бързи/бавни и парт тайм задвижване 4х4 доста си прилича на джип

                С тях от една страна спокойно се ловят мацки пред кафенето ,а от друга - преодоляват спокойно кални и заснежени черни пътища (стига гумите да са подходящи и боята да е прежалена) .
                ЦРВ-то ( включително 147 коня) в сравнение с този модел изглежда като пролетна пеперуда.

                А сега конкретно по темата : понеже гледам , че колегата е претърпял еволюция в мисленето , препоръчвам му вместо да търси тук сравнение между Диско и Рейнджър , да влезе и да почете малко в раздела на "Ленд Роувър" . Там ще намери доста по-полезна информация , вместо да слуша " не взимай този , или не взимай онзи" .
                Последно редактирано от Vlado_Ts; 13-08-14, 15:18.
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #38
                  От: Ford Explorer или Honda CR-V?

                  Първоначално публикуван от debeliq_hs Преглед на мнение
                  Последните месеци малко се промени ситуацията ми,съответно, бюджета и критериите............. започнах да се замислям и за по-сериозен джип от порядъка на Дискавъри 2 или РР П38 2.5. .................... Ценовия диапазон за момента е до 6.500
                  Колега,

                  Препоръчвам да прегледаш джипките, които се предлагат във форума.

                  Успех в търсенето.
                  LR 90 - 1990, 2.5 TD заменен от Andro160 с 300 TDi
                  LR Defender 110 - 2003, TD5
                  Honda CR-V II - 2004, 2.0
                  тел. 0887 581 738

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ford Explorer или Honda CR-V?

                    To зависи и как виждаш да прекарваш свободното си време
                    Че може и да желаеш да е с ключ в ръка
                    Иначе - един ремонт на М51-цата (ако е нужен) и влизаш в друг клас автомобили
                    Всичко зависи какво си намерил кат мат'рял.
                    П38-ци има и с В-осмаци, може да не са икономични, ма нали е само за свободното време!
                    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ford Explorer или Honda CR-V?

                      Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                      To зависи и как виждаш да прекарваш свободното си време
                      Че може и да желаеш да е с ключ в ръка
                      Иначе - един ремонт на М51-цата (ако е нужен) и влизаш в друг клас автомобили
                      Всичко зависи какво си намерил кат мат'рял.
                      П38-ци има и с В-осмаци, може да не са икономични, ма нали е само за свободното време!
                      Ако държи да е с ключ в ръка- една Нива за 2 бона и е готов. С остатъка от 4500 има шанс да я докара до ниво "бегло прилича на кола"...
                      За М51 мотора не си прав- няма положение "ако е нужен" ремонт. Има "кога точно". По-добре В8 на газ- поне мотора няма да мисли толкова...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ford Explorer или Honda CR-V?

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        С....изработват от английския пролетариат като точно копие на "Исузу" .
                        .......
                        Приликата на Изузу и Опел е като тази между стол и електрически стол.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ford Explorer или Honda CR-V?

                          Първоначално публикуван от debeliq_hs Преглед на мнение
                          ... Хондата ... втек автоматик 147 кс. ...
                          Само за протокола ... тези 3 неща са несъвместими в едно изречение.
                          Махаш "втек" и получаваш CR-V първа генерация, с В20** двигател.
                          Махаш 147 кс и получаваш CR-V следваща генерация, вече с "К" серия двг (К20** или К24**), и малко уточнение - втек-а вече не е обикновен vtec, a e i-vtec, т.е. интелигентен vtec, и вече се появява 5-степенен автоматик.
                          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ford Explorer или Honda CR-V?

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Приликата на Изузу и Опел е като тази между стол и електрически стол.
                            Винаги съм се кефил на чувството ти за хумор . В настоящето ти мнение също не липсва духовитост . И толкоз.
                            За прилики и разлики между "брат`чедите" не му е тук мястото , пък и си ги знаеме с тебе.

                            Ако обаче не си схванал в какъв контекст беше мнението ми ( изрично подчертах че не е по темата , но бях провокиран от хора , които дават мнение за Опел без да са се качвали на него) , ще ми е любопитно да ми кажеш следното : ако имаш избор между ЦРВ и Фронтера Б V6 , кое предпочиташ да търкаляш ?
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ford Explorer или Honda CR-V?

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              ...ако имаш избор между ЦРВ и Фронтера Б V6 , кое предпочиташ да търкаляш ?
                              TOYOTA...
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Ford Explorer или Honda CR-V?

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                TOYOTA...
                                Ама от по старичките модели
                                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X