Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ква е тая нова простотия с данъците бре!?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ква е тая нова простотия с данъците бре!?!

    Е са чух че трябвало да доказваме къв евростандарт ни са кочините!И удоволствието щяло да ни струва между 12 и 80 лева!!!Е та нямат ли си база данни некъде в държавата да си проверят???Или целта е пак кинти да се събират.Ами то според мен държавата не си е свършила работата изначално-в големия талон има точка за евростандарт.Ми да са си го попълнили бе!!!Кво съм крив аз че някой чиновник не си е свършил работата!Ай сиктир бе..............
    Между другото мойто Жип къв стандарт тряа да е?
    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
    0888854582
    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

  • #2
    От: Ква е тая нова простотия с данъците бре!?!

    Както всяка една наредба (простотия) у Булгаристан , и тази е измислена едни наши хора да изкарат некой лев ама законно не под масата
    Еди Рангелов : 0885 088 444
    Няма незаменими има незабравими хора !!!

    Коментар


    • #3
      От: Ква е тая нова простотия с данъците бре!?!

      До колкото си спомням формулата за данъка беше, че тези с катализатор плащат 50% от данъка, НО ако мощността е до 100 к.с. Сега промяната е, че отстъпката не е за катализатор, а за Евро4 и т.н. Т.е. за над 100 к.с., какъвто е случая няма отстъпка и не ти трябва евро стандарт или сертификат. Достатъчно е да имаш пари.
      По-добре късно, отколкото по-късно.

      Коментар


      • #4
        От: Ква е тая нова простотия с данъците бре!?!

        Платих данъка на "хемито" - 526 лв. Миналата година беше 588 лв., но колата остарява, може би затова спада данъкът.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: Ква е тая нова простотия с данъците бре!?!

          Много ми е чудно, за автомобилите които са с АГУ, какъв данък би трябвало да плащат, при положение, че от ауспусите им излиза основно пара (вода)..?! Какво значение има колко коня ти е колата..?!! Един сдухан стар Вартбург примерно, цапа въздуха много повече, ако и да е маломощен! Интересно ми е да се сравни една такава кола с един автомобил с 400 к.с., но сертифициран за продажба в Калифорния примерно (мястото с най-жестоки еко стандарти в света)... Цялата тази работа е един тотален нонсенс! Всичко е, в посока да се събират пари от народонаселението и няма нищо общо с екологията и опазването на околната среда!

          Коментар


          • #6
            От: Ква е тая нова простотия с данъците бре!?!

            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
            Много ми е чудно, за автомобилите които са с АГУ, какъв данък би трябвало да плащат, при положение, че от ауспусите им излиза основно пара (вода)..?! ....
            Ау-у-у-у, Марто, ма това ако го кажеш в онзи раздел "Политика..." ще те изядат... ама преди две години де, щото сега това с данъците е работа, естествено, на "Кой предложи Пеевски ?", та може и да се окажеш с подкрепа. Ми, че това е данък, бре, не е "екотакса". Социална справедливост требе ! Колкото ти по-голем мАтора на джипЯ, толкоз по-баровец си, явно, щом и пари за гориво имаш. Значи данък до припадък за тебе ! А-а-а-а-а там на хорицата дизелчетата на олио и трансформаторно масло - ич не споменавай за изгорели газове, щото ако им боднеш сондата в ауспуха... К`ва екология... ?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: Ква е тая нова простотия с данъците бре!?!

              Колеги ! Оставам с убеждението че тия мутри у парламента не ги е грижа за народа! Единствена цел е да обират народа по всякакъв възможен начин.
              Трева а земаме пример от БРАТУШКИТЕ и ша се оправят.
              ДА ама НЕ стиска ли му на Булгарина ??????
              Честит 3-ти МАРТ

              Коментар


              • #8
                От: Ква е тая нова простотия с данъците бре!?!

                Между другото мойто Жип къв стандарт тряа да е?


                Калифорнийски
                !!!
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Ква е тая нова простотия с данъците бре!?!

                  Аз не знам как да се оплача три таралясника, единият се води джип Нива, един Паркетник, и една ламя. Само знам че отново ще ни доят като се почне от данъците и се мине през смяна на табелите, ЩОТО пак щели да ги сменят.
                  Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ква е тая нова простотия с данъците бре!?!

                    Първоначално публикуван от aviq preslav Преглед на мнение
                    Колеги ! Оставам с убеждението че тия мутри у парламента не ги е грижа за народа! Единствена цел е да обират народа по всякакъв възможен начин.
                    Е ти откри топлата вода . Естествено че не им дреме за нас и гледат само как да ни оскубят .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ква е тая нова простотия с данъците бре!?!

                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      Много ми е чудно, за автомобилите които са с АГУ, какъв данък би трябвало да плащат, при положение, че от ауспусите им излиза основно пара (вода)..?! Какво значение има колко коня ти е колата..?!! Един сдухан стар Вартбург примерно, цапа въздуха много повече, ако и да е маломощен! Интересно ми е да се сравни една такава кола с един автомобил с 400 к.с., но сертифициран за продажба в Калифорния примерно (мястото с най-жестоки еко стандарти в света)... Цялата тази работа е един тотален нонсенс! Всичко е, в посока да се събират пари от народонаселението и няма нищо общо с екологията и опазването на околната среда!
                      Тоя въпрос зaAГУ съм го зaдaвaл и aз къде ли не-глaс в пустиня,тa скоро имaше истерия зa узaконявaне нa зaконни AГУ с пaспорти и техн.прегледи,тa викaм и aз дa рипaме кaто укрaйнците,aмa некои си чaкaт мирния преход от 89!Инaче -Дa,стискa ми!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ква е тая нова простотия с данъците бре!?!

                        За газовите уредби рано или късно ще бъде въведен Тодор-Живковия данък ! Ни мой тъй еФтино да се возите ! Др.В.Злат. к`ви ще ги дъвче ?! Стига сте му праЙли сечено !
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ква е тая нова простотия с данъците бре!?!

                          Промяната е само за автомобили до 74кВт, и е следната: От 50% отстъпка както беше до сега, става м/у 20 и 40% по преценка на общината (за София мисля че е 40%, но не успях да намеря наредбата). Ако автомобилът отговаря на Евро 3-4 отстъпката става 50%, а ако е Евро 5-6 - 60%. Т.е. увеличението на данъка ще е м/у 10 и 30% (за София 10%) и то само за автомобилите под 75кВт. За автомобилите над 74 кВт данъците си остават както са били до сега, дори и да отговарят на Евро нормите.

                          Чл. 59. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 101 от 2013 г., в сила от 01.01.2014 г.) За превозните средства с мощност на двигателя до 74 kW включително, снабдени с действащи катализаторни устройства и несъответстващи на екологичните категории "Евро 3", "Евро 4", "Евро 5", "Евро 6" и "EEV", определеният по чл. 55 данък за съответната година се заплаща с намаление от 20 до 40 на сто по решение на общинския съвет.
                          (2) (Нова - ДВ, бр. 101 от 2013 г., в сила от 01.01.2014 г.) За превозните средства с мощност на двигателя до 74 kW включително и съответстващи на екологични категории "Евро 3" и "Евро 4" данъкът се заплаща с 50 на сто намаление, а за съответстващите на "Евро 5" и "Евро 6" - с 60 на сто намаление, от определения по чл. 55, ал. 1 и 3 данък.
                          (3) (Изм. - ДВ, бр. 109 от 2001 г., в сила от 01.01.2002 г., изм. - ДВ, бр. 45 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г., изм. - ДВ, бр. 100 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г., изм. - ДВ, бр. 110 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г., предишна ал. 2, изм. - ДВ, бр. 101 от 2013 г., в сила от 01.01.2014 г.) За автобусите, товарните автомобили, влекачите за ремарке и седловите влекачи с двигатели, съответстващи на екологични категории "Евро 3" и "Евро 4", данъкът се заплаща с 40 на сто намаление, а за съответстващите на "Евро 5", "Евро 6" и "ЕЕV" - с 50 на сто намаление, от определения по чл. 55, ал. 5, 6, 7 и 13 данък.
                          (4) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 109 от 2001 г., в сила от 01.01.2002 г., изм. - ДВ, бр. 45 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г., предишна ал. 3 - ДВ, бр. 101 от 2013 г., в сила от 01.01.2014 г.) За автобуси, извършващи обществен превоз на пътници по редовни автобусни линии в градовете и в слабонаселените планински и гранични райони, които се субсидират от общините, данъкът се заплаща в размер 10 на сто от размера, определен по реда на чл. 55, ал. 5, при условие че не се използват за други цели.
                          (5) (Нова - ДВ, бр. 101 от 2013 г., в сила от 01.01.2014 г.) Екологичните категории "Евро 3", "Евро 4", "Евро 5", "Евро 6" и "ЕЕV" се удостоверяват чрез предоставяне на документ, от който е видно съответствието на превозното средство с определената от производителя екологична категория.
                          Интересно ми е има ли талони, в които е записано на коя категория отговаря автомобила и ако да от къде е получена информацията - може би при регистрациите на чисто нови автомобили закупени и регистрирани от съответния вносител?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ква е тая нова простотия с данъците бре!?!

                            Благодаря за изясняването, съгласно закона. Явно за мен, както и за много други като мен, няма да има смисъл дали съответства на "Евро 3", щом двигателят е над 74 кW. Остава "удоволствието" да карам след някой "еко съответстващ" таралясник, който не е посещавал наяве пункт за технически преглед от 1989г. насам, но пък пушещ повече от комина на ТЕЦ. А и това, че аз съм платил повече от 170лв. данък, а той 17, повече от два пъти по-голяма гражданска застраховак и т.н. А за тези "автобуси, извършващи обществен превоз на пътници по редовни автобусни линии в градовете и в слабонаселените планински и гранични райони, които се субсидират от общините" изобщо не ми се говори, особено в община като нашата - зад един такъв си направо като в газова камера на Das Konzentrationslager Buchenwald.
                            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                            First impression is not always true. Get inspired.
                            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                            Reading is sooo boring, unlike writing!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ква е тая нова простотия с данъците бре!?!

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              ...от ауспусите им излиза основно пара (вода)..?! ....!
                              Пропан-бутанът си е петролен продукт и от ауспуха съвсем не излиза планински въздух.
                              Иначе си прав, че не околната среда е причината за останалото...
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X