Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Grand Cherokee

    Дискусия за Jeep Grand Cherokee

    сайт : http://www.jeep.com/grand_cherokee/4...e=left&mtNav=0
    VPetrov.photography

  • #2
    Предимства и недостатъци

    Jeep Grand Cherokee и неговите възможности за тежък оффроуд.


    1. Предимства.

    Отдавна се произвежда и основните конструктивни проблеми са добре решени – това важи особено за машините произведени след 96 година когато е направена основна промяна на повечето възли и елементи.

    Добра серия двигатели всички и особено 5.2.л с много добър въртящ момент който може да работи и с бензин 92.

    Много добър стоеж на пътя особено при високи скорости което е постижение за машина от този клас.

    2. Основни недостатъци (от гледна точка на тежка оффроуд експлоатация)

    Основен и много трудно преодолим недостатък е липсата на рама !!! Jeep Grand Cherokee няма класическата рама а е изграден по технологията „Унифреим” която представлява усилени носещи елементи които са вградени в каросерията. Не случайно никой не участва в сериозни оффроуд състезания използвайки Jeep Grand Cherokee, всяко по сериозно претоварване може да промени геометрията на каросерията и поправката е изключително скъпа – много по скъпа от колкото смяната на рама например. Всички примери за използване на Jeep Grand Cherokee за състезания които аз съм виждал са само за скоростни преходи по пътища (с или без покритие но пътища) !!!

    Втори основен недостатък е изключително скромните ъгли на подход отпред и отзад които не могат да се коригират дори и с премахване на оригиналните брони и елементи на дизайна. Ъглите са преден подход 36.7 и заден 28.6 градуса – Само за сравнение същите на LandRover Defender са съответно преден 50 и заден 53 градуса !!!

    Трети основен надостатък е конструкцията на главното предаване на автомобила в която е използвана виско муфа – напълно неприложимо решение за тежък оффроуд, все още няма създадена такава муфа която да издържа на постоянна работа.

    Няма и никога не е имало вариант на Jeep Grand Cherokee който да е позициониран от фирмата производител като нещо различно от SUV т.е. автомобил предвиден предимно (70%) за движение по път. Jeep Grand Cherokee е в горната категория на SUV класа.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Re: Jeep Grand Cherokee - предимства, недостатъци и приложен

      Първоначално публикуван от VPetrov
      Дискусия за Jeep Grand Cherokee

      сайт : http://www.jeep.com/grand_cherokee/4...e=left&mtNav=0
      не всички знаят английски,но второто мнение добре си го написал...
      http://www.jeep.dn.ru/ на руски,всичко за Чероки и Гранд Чероки...
      не знам защо,но бях останал с впечатлението че Чероки-то е с Макферсън отпред...
      БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
      (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

      Коментар


      • #4
        Re: Jeep Grand Cherokee - предимства, недостатъци и приложен

        Az za nedostataci na cherokito znam 4e e dosta dulgo.No ina4e imalo dobri motori i zdravo oka4vane.Taka pone mi kazaha ne znam dali e taka.Drugi puk mi kazvat i drugi nedostataci.ama tova sa ne6ta koito se pripokrivat do nqkade.ne sum mnogo sigoren v tova koeto sum kazal.Ako gre6a molq da me popravite da znam kakva e istinata.!
        https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

        Коментар


        • #5
          ндаааааааааааааа

          значи разбрах къде бъркам...или къде греша.

          значи на снимката са старото и новото Чероки,като новото сега го наричат ЛИБЕРТИ,поне така пише в официалният саит...
          а в Испания кидето съм и черпа имформация си го наричат ЧЕРОКИ,та за това съм останал с впечатление че Чероки-то е с независимо...
          ндааааааааааааааааааааааааа
          БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
          (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

          Коментар


          • #6
            Re: ндаааааааааааааа

            moje li za obqsnenie.Sega kato govorim za predimstva v toq djip i nedostataci za6to ne se karat tolkova cherokita?Tova ne go razbiram kato ne sa 4ak tolkova skupi i podrujkata ne im e tolkova skupa a puk na vsi4ko ot gore sa i mnogo prohodimi?Tova mi kajete!
            https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

            Коментар


            • #7
              Re: ндаааааааааааааа

              Първоначално публикуван от DJDAVEL
              moje li za obqsnenie.Sega kato govorim za predimstva v toq djip i nedostataci za6to ne se karat tolkova cherokita?Tova ne go razbiram kato ne sa 4ak tolkova skupi i podrujkata ne im e tolkova skupa a puk na vsi4ko ot gore sa i mnogo prohodimi?Tova mi kajete!
              Pri4inite da ne se karat tolkova mnogo sa su6tite kakto i pri4inite poradi koito ne se karat mnogo i amerikankite koli v bg. A imenno:
              Purvo v bg se smjata 4e amerikanskite koli sa skupi za podrujka s skupi 4asti i trudno dostavimi.
              Vtoro na bol6enstvoto dvigatelite im sa dosta golemi kubaturi(konski sili) s golqm razhod na benzin koeto horata v bg ne haresvat (galon benzin v usa e po evtin ot tozi v bg)
              Treto pona4alo goleminata na amerikanskite koli ne dopada za bulgarina za na6te puti6ta(osobeno v gradskite ni tesni uli4ki)
              4etvurto o6te njama tolkova mnogo predstavitelstva,magazini i servizi v bg. (v sofiq ima 3-4 magazina za amerikanski koli primerno)
              i t.n Vsi4ko tova kara bulgarina da njama interes kum amerikanskite koli,djipove pikapi i kamioni
              Malko sme horata koito karat amerikanski avtomobili

              Коментар


              • #8
                Re: ндаааааааааааааа

                Sigorno si prav.Ne znam.AZ li4no ne sum vazhiten ot tqh.Eto teacher me predlaga da me vozi na kom emine i sigorno ako stane 6te moga da ti kaja ne6to za tiq ma6ini.No ima4e sum si pristrasten kum ruskoto!
                https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                Коментар


                • #9
                  Edna vmetka:
                  Japoncite za razlika ot amerikancite v na4aloto predi godini se nalojiha purvo s malolitrajkite si.(vse pak sa care na tova kak ot malki kubaturi vadqt golemi konski sili).Taka dokazali svoqata zdravina japonskite avtomobili v poslednite godini masovo zavzemat evropeiski,arabski dori amerikanski pazari i dr.
                  Edva kraq na 90te godini amerikancite zapo4vat proizvodstvo na avtomobili s po malki kubaturi(no otnositelnoi maluk procent vse o6te).
                  Amerikancite neznaino za men zasto ne durjaha da proizvejdat predi godini avtomobili za 4ujdi pazari
                  Mnogo kompanii pravqt avtomobili prednazna4eni za amerikanskia pazar s iziskvanija po tehniq standart. Tezi modeli koli ne se plasirat v evropa i na drugite pazari. te sa si samo i osnovo za Amerika.

                  Коментар


                  • #10
                    Absoliutno si prav.Sega az znam drugo.VW GOLF ne znam 4ovek koito pone 1 put da ne se e ka4val.Edin priatel si be6e kupil ot amerika ne znam za6to ama dvigatelq mu be6e nad 2000 kubika.Kato pove4eto golfove v evropa i bg sa 1,6 ili 1,8.Taka4e amerikanskia pazar e ne6to razli4no.Kato im e evtin benzina ZA6TO da ne pravqt koli s golqmi dvigateli.Ne poznavam 4ovek koito kato 4ue za DODGE ili CHEVROLET da ne se zamislq kakuv zvqr e tova.Za6to li nqma takiva v bg!?XAXA.A puk i ne sa lo6i.
                    https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X