Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

    Колеги и приятели,
    След 3-4 години хард офроуд и купища състезания и простотии,акъла ми дойде и реших да сменям концепцията.Искам возило,което да използвам по предназначение,за което е направено от производителя,а не да минавам 4км за 5часа и 100 лебедки.
    Искам да ходя и достигам на места,където паркетниците не могат.
    Да пътувам сравнително комфортно.
    Да имам огромно място за багаж,така че като тръгна на по-далечни дестинации да мога да сложа всичко необходимо
    Да мога да сложа голям багажник или палатка на покрива
    Да мога да спя в него,когато наоколо бродят лъвове или мечки
    Да мога лесно да го модифицирам за движение по средни по тежест терени(несъстезателни)
    От време на време да мога да се заигравам и в някое екстремче(без лебедки) без да се притеснявам за пластмаси и драскотини
    Когато се наложи да можем да се натоварим всички,заедно с бабите и децата в 1 возило,заедно с багажа и да ги закараме до морето и да ги оставим там,а ние да си бием камшика до малкото останали диви плажове.
    На всички тези условия,от достъпните и все още произвеждащи се машини отговаря ЛР Дифендър 110 след 2007.След 2007 заради новото табло,което значително подобрява вентилацията,отоплението и климатизацията и по-човешките седалки.
    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

  • #2
    От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

    Е сега е точния момент да преосмислиш концепцията и да си купиш дълъг Врангел или Чероки . Разправят че са много готини и яки. Успех с проекта.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

      Черокито е куцо откъм система на задвижване -геротори-като на паркетник.Докато работи е добре,ама се износва и тогава става филм.Бая четох за тях по наши и чужди форуми и навсякъде се оплакваъ от износени дискове на героторите.Дълъг Врангел е опция,ама е много малък и е повече за фън/игра с мощния си мотор.На другите ми условия не отговаря май.
      Ама на мен на сърцето ми е Дифендър!И аз това е тук темата.Ако имах дилема щеше да е сравнения между марки и модели.
      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

      Коментар


      • #4
        От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

        Аз пък се чудя защо си избрал след 2007 (почти мнението ти се покрива с това на съпругата ми- новото табло). Вярно мотора е на Форд, има много хубави варианти за тунинг, но пък цялата тази електроника.... Иначе динамиката е много добра. Не ми харесва задния мост- няма го вече Сализбъри. Лично моята цел е 300тди. Въпреки, че 200 е по-коравия мотор дългосрочно 300 е с по-лесни за намиране агрегати- всяко Диско може да се ползва директно за донор.
        Land Rover Defender 110SW 300tdi

        Коментар


        • #5
          От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

          Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
          Колеги и приятели...Искам возило...

          За справка: http://www.offroad-bulgaria.com/show...=24444&page=37
          Къде ще е "официалната част" ... по нашему - черпенето?
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #6
            От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

            Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
            Аз пък се чудя защо си избрал след 2007 (почти мнението ти се покрива с това на съпругата ми- новото табло). Вярно мотора е на Форд, има много хубави варианти за тунинг, но пък цялата тази електроника.... Иначе динамиката е много добра. Не ми харесва задния мост- няма го вече Сализбъри. Лично моята цел е 300тди. Въпреки, че 200 е по-коравия мотор дългосрочно 300 е с по-лесни за намиране агрегати- всяко Диско може да се ползва директно за донор.
            Таблото след 2007,не заради това как изглежда,а заради отоплението и вентилацията.То е взето почти дирекно от Диско 3.За няма и 10 мин.работа на място затопля почва да размразява стъклата(ако са замръзнали) и при тестовете през зимата постига 12-13 градуса по-висока температура в кабината.
            За мотора 2,4 и 2,2 Пума попрочетох и няма оплаквания-за електрониката също.Доста широко разпространен и корав мотор.А и тунинга си го бива.
            За диференциала на задния мост-моите стари 10шлицови диференциали и кашкавалени полуоски ги троших с бутонки и с много голям бой по състезания.Преди това 2 години с БФГ МТ 33,не съм имал никакви грижи.Атози дето го искам,няма и да помирише бутонки и гуми по-големи от 33.Освен това съм чувал,че от ТД5 нататък мостове са по-здрави-както дифовете,така и п/у оските.
            За намирането на части и донори си прав,но аз мисля да взема по-нова машина,на която да не се налага да лежа от долу или да правя всичко от...до като на сегашната.Както и няма да я подлагам на издевателства.

            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            Къде ще е "официалната част" ... по нашему - черпенето?
            Тука малко е пресолена манджата
            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

            Коментар


            • #7
              От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

              Какъвто и дефендър да подготвяш за този проект, търси със Салисбъри диференциали.

              Коментар


              • #8
                От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

                В БГ ако не можеш да намериш читав екземпляр имам приятел, който ходи през седмица в Германия специално за внос на коли.
                Преди малко гледах в mobile.de има разпродажба на такива от Испания...
                Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                LZ2РSD

                Коментар


                • #9
                  От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

                  Първоначално публикуван от Vasil Botev Преглед на мнение
                  Какъвто и дефендър да подготвяш за този проект, търси със Салисбъри диференциали.
                  Още нищо не подготвям-към момента само си мечтаем.За диференциалите- имам доста опит не само с моите,и въобще не смятам да сменям стандартните за този проект.Още 24 шлицовете(Диско1,и от 95г нататък за Дифендър90) са предостатъчно здрави за моите цели,а с ТД5 съм чул,че идват по-здрави и от тях.Обаче ако реша да слагам нещо извън стандартното,то ще се казва Ашкрофт .
                  2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                  Коментар


                  • #10
                    От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

                    Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                    В БГ ако не можеш да намериш читав екземпляр имам приятел, който ходи през седмица в Германия специално за внос на коли.
                    Преди малко гледах в mobile.de има разпродажба на такива от Испания...
                    До края на тази календарна година не смятам да купувам,освен ако не изпадне нещо много читаво от някъде.Но ще имам предвид тази възможност.
                    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                    Коментар


                    • #11
                      От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

                      Първоначално публикуван от Vasil Botev Преглед на мнение
                      Какъвто и дефендър да подготвяш за този проект, търси със Салисбъри диференциали.
                      Salisbury (/ˈsɔːlzbri/ SAWLZ-bree or /ˈsɒlzbri/ SOLZ-bree, or locally /ˈsɔːzbri/) или изписано на български Солзбри, понякога Солзбъри, но по никакъв начин Салисбъри, Салисбури или Салисбери.

                      п.п.А и няма Дифендър, който да е с такива диференциалИ. Слагани са само в задния мост на 130 и някои 110.
                      Последно редактирано от stargazer; 02-03-14, 08:14.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

                        Ц, двата ми Дифендъра са с такива и дългата серия също. На 200,300 и осмака дългите бази като правило са с такива. Сега правя един 100 инчов който също е с такъв.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          Ц, двата ми Дифендъра са с такива и дългата серия също. На 200,300 и осмака дългите бази като правило са с такива. Сега правя един 100 инчов който също е с такъв.
                          Отпред?
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

                            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                            Ц, двата ми Дифендъра са с такива и дългата серия също. На 200,300 и осмака дългите бази като правило са с такива. Сега правя един 100 инчов който също е с такъв.
                            Ти ли го правиш 100 инчов или той си е така произведен?
                            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                            Коментар


                            • #15
                              От: Защо искам дълъг Дифендър или Мултифункционалност на LRD 110?!

                              И не искам нещо на което на 35тия километър амортисьорите да отидат на кино,климатика да сдаде багажа и стойката на резервната гума да се счупи-както тук долу:
                              http://www.youtube.com/watch?v=1fNwKYPX5ws
                              2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X